bugün

entry'ler (545)

özgür şahan

kpss kurslarında fırt dönen egosuyla ünlü maliye hocasıdır. bir şey anlatırken cümlelerinde sürekli ben kelimesini duyarsınız bildikleri hakkında bir şey diyemem ancak egosu olduğu müddetçe akademisyen olmamasında fayda olan hocadır. nitekim gazide devam etmeyerek isabetli bir karar vermiştir.

enflasyon

çok yakın zamana kadar ülkede pinpon topu gibi saçma sapan mallar mal sepetinde gösterilerek düşük gösterilen ekonomik olgu. sistem her geçen gün değişiyor ve her geçen gün daha bir çakallaşıyor malesef. buda son örneklerinden biri olsa gerek http://manset.at/cekirdek...zam-vakasi-cipsten-geldi/

direnişin devam etmesi halinde olabilecek durumlar

ekonominin pert olacağıda açıktır ülkeden sermaye çıkışları olmaya devam ediyor türkiye nin bu sene çok fazla borç ödemesi olması, bu şekilde sermaye çıkışlarının artmasıyla dolar kurunun yükselmesi büyük sıkıntılar yaratacaktır. bu eylem 1 hafta daha böyle giderse büyük sıkıntılar yaşanacaktır. anlamadığım bunların olacağını çok iyi bilen o müthiş zeki amerikada ekonomistler tarafından bile saygınlık kazanmış maliye bakanımızın direnişle ilgili ateşe körükle giden açıklamaları ve siyaseti ekonomiyle yönetmek yerine ekonomiyi siyasete teslim etmesidir. umarım yanlışlarını anlarlar.

ahmet hakan coşkun

https://twitter.com/ahmet...status/341165581208285184

felipe melo nun penaltı kurtarışı için ne dediler

rakip taraftar beyanı: melo orta saha oyuncusu etik değil.

en iyi biyografi filmleri

(bkz: in the name of the father)
(bkz: a beautiful mind)
(bkz: der untergang)
(bkz: braveheart)
(bkz: cinderella man)
(bkz: goodfellas)
(bkz: into the wild)
(bkz: hotel rwanda)
(bkz: mar adentro)
(bkz: schindlers list)
(bkz: the social network)

muz bal fındık kaymak kuru incir karışımı

(bkz: işte hezarfen ahmet çelebi bunla uçtu)

sözlükteki allah a inanmadığını duyurma merakı

normal hayatta ateist olduğunu belirtmenin bir fonksiyonudur. kişi reel hayatında ne kadar çok ateist olduğunu belirtiyorsa sözlüktede buna bağımlı olarak ateist olduğunu o derece belli eder.
(makro iktisat sınavından çıkınca işte hep böyle saçma sapan tanımlar yapıyorum)

philippe mexes

ibraya boş kaleye atmak kolay yapraam yiyorsa arkanda 2 adam ve 1 kaleci varken at demiştir adeta.

galatasaray ın her halükarda lider olması

https://twitter.com/UnalB...status/269529249348739073

feridun yılmaz

bugünkü dersinde ders kitapları düşünce katilleridir uzak durun diyerek 3 senedir ilk defa okuduğum okulun üniversite olduğunu hissettiren yüce kişilik değerli iktisat profesörüdür.

sözlük yazarlarının itirafları

ufakkene sütlacı sütlüilaç diye anlamamdan ötürü sürekli sorardım anne bunun içinde ne ilacı var diye.

23 ekim 2012 galatasaray cfr cluj maçı

hücum hattına kesinlikle umut elmander ikilisiyle başlanması gereken maç.

fazıl say

ne zaman kendisine karşı bir tutum sergilense liseli ergenler gibi bak giderim ha bak vala giderim tribi atan kişi. eğer adamsan kimsenin haberi olmadan yaygara çıkarmadan tak diye gidersin bunun reklamını sürekli yapmak zorunda mısın be adam. hem sen gittin diyelim nüfusun bak %99 unun sikinde olmaz senin gidişin. çünkü bu ülkenin senden çok çok büyük sorunları var sen nesin ki o sorunların yanında. bak istersen dünyanın en büyük müzisyeni ol halkının gönlüne taht kuramadıysan hiçbir önemi yok zaten. senin o bok attığın orhan gencebay efendiliğiyle ağırbaşlılığıyla bu ülke insanı tarafında baba yakıştırmasını kazandı. kısacası sanatçı olmak yetenekli olmak değil fazılcım. davaya gelince düşünce özgürlüğüde yok bu ülkede malesef bunu her ne kadar görüşlerinin çoğuna karşı olsamda yargılanmanı istemezdim. hayır sen her türlü zararsın amk içeri atılsan senin yüzünden belli bir kesim yine prim yapacak.

abdullah avcı

milli takımda yapılanmaya giden hoca. son olarak macaristanada yapılandık canı sağ olsun. kendisi gelecekte çok iyi bir teknik adam olabilir ancak bu kadar tecrübesizken milli takımı teslim etmek asıl hatadır. malesef milli takım şimdilik kendisine 2 beden büyüktür.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

(bkz: metal kalemtıraş) bir zamanlar gıpta ile bakardık amk şeysine. bide bunun biri ufak biri büyük girişli olanı vardı ki dillere destandı.

yazarların 100 metreyi koşma süreleri

eğer çok fena tuvalatim geldiyse umarsızca 11.2 koşarım.
(bkz: küsüratlı olması daha bi inandırıcı dimi)

yaran futbol spikeri replikleri

evet sayın seyirciler berbatov ingilizceyi godfather filmini defalarca izleyerek öğrendi. ertem şener

yılmaz özdil

türkiyenin en bölücü yazarıdır. sanki yeteri kadar bölücü olay yokken ülkede yeni yeni yeşermekte olan (bkz: izmir milliyetçiliği)nin fikir babalarından biridir. toplumumuz tarafından sevilen,sayılan insanlar üzerinden prim yapmaya bayılır. aklı başında iktidar muhalifi adamın destek vermesinin imkansız olduğudur. cem uzan dediğin adamın maşası kalkıp bugün ağzına neşet ertaşı alıp fikir aşılamaya çalışıyor.
(bkz: vay ben başımı nerelere vuram)

uludağ timsahlar

kpss ye hazırladığımdan dolayı 1 hafta önce bırakmak zorunda kaldığım uludağ üniversitesinin amerikan futbol takımı. eğer bir sıkıntı olmazsa bu sene üniversite liginde yer alacak.http://live.sporx.com/dig...i-bir-solukSXHBQ296832SXQ