entry'ler (305)

cok hucreli hayvan

çok zıplıyormuş ortalarda. canımı sıkmasın eline veririm. yalan yok zamanında eline çok vermişliğim var. (bkz: bilek güreşi)

teaaa bebelik zamanlarımdan can gardaşım, has gardaşım. iyi de dans eder, ama erkek gibi, kıvırtmaz. yüzmeyi de öğrendi miydi tamamdır.

368 dönem askere gidecek sözlük yazarları

yarından itibaren ben. vakit geldi, yavaştan toparlanıyorum. 6 ay kadar bir kafa tatili yapmaya gidiyorum. etrafınızda hiçbir şeyden anlamayan, sivilde çok şen şakrak konuşkan, içeride tam tersi sessiz birisi görürseniz bilin ki o benim. esen kalın.

21 temmuz 2017 bodrum depremi

balkonda sigara içtiğim sırada meydana gelmiş depremdir. meydana gelmiş diyorum çünkü haberim olmadı, fark edemedim.

antalya merkezinde bulunuyorum. kardeşim önce konsol olan balkon sallanır bu nasıl iş, ben niye hissetmedim bunu.

antalya da sokakta içki içmenin yasaklanması

anladığım kadarıyla içkili mekan, restorant, eğlence yerleri ve otellere can suyu verme amacı güdüyor. her yerde yasak ancak içkili mekan ruhsatı olan yerlerde ve evde içmek yasak değil. dışarıda içen adam zaten evinde içmek istemediği, bunaldığı için sokakta, plajda orada burada içiyor. şimdi valilik diyor ki bu yasak, sen ancak içki ruhsatı olan mekanlarda dışarıda içki tüketebilirsin. aksi takdirde cezasını ödersin. ceza ödeyeceğine mekana otur, parasıyla iç.

gibi bir senaryo var aklımda bilmiyorum çok mu paranoyağım. turistin gelmemesi, eğlence mekanları, barlar, restorantların sinek avlaması ve bir nebze antalya ekonomisine by pass müdahalesi gibi bir şey olmuş gibi.

bilmiyorum, belki gerçekten çok saçma bir düşüncedir, paranoyaklaştım.

16 nisan 2017 anayasa referandumu sonuçları

sonuçlar mühim değil. ulusumuzu ayaklar altına alacaklarmış, aldırtmayız. düzeni değiştireceklermiş, değiştirmeyiz. tarihimizi ve geçmişimizi yok edeceklermiş, ettirmeyiz. tasalanmayın, müsaade etmeyeceğiz.

görsel

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

devrim ihtilal dinlemez. her sene askere gider. özlettin be reyiz.

evet efendim.

eski tasarım

allah aşkına artık geri getirin. ekşi ile sidik yarıştıracak ya ismail, kafasına göre bu yeni tasarıma geçirdi burayı. eski tasarım çok güzeldi, artık geri gelmeli. ben portakallı fonu kullanıyordumm lan onda. adiler.

sözlük yazarlarının itirafları

tanıştığım zamanlardan kalma hesabımı silmeselerdi, 8 yıl önce başlamıştım uludağ sözlüğe. şimdi düşünüyorum da epey bir zaman olmuş. lise öğrencisiydim ilk zamanlar, herkesten gizlerdim. aman dalga geçmesinler diye. vay arkadaş. eski reyizler vardı burada insanın okudukça okuyası gelirdi. galiba en son gidenleri 4-5 sene önce gittiler. geldiğim zaman iyiydi burası, şimdi olmuş bok gibi.
en son ne zaman bir şeyler zırvalamışım bir baktım 3 ay önce, ondan önceki 4 ay, ondan önceki 5 ay. bir ramazan vakti üye olmuştum onu iyi hatırlıyorum. gene geliyor bir ramazan daha.

içim bir buruldu be sözlük. arka fonda duman dinliyorum düşün. onu da oldu dinlemeyeli bir 6-7 sene. kendimi evini karısını terk edip gününü gün edip, elden ayaktan düşmeye başlayınca geri gelen hayırsız koca gibi hissediyorum.

sabahın köründe saçmalama huyumda yoktu benim. gerçi eskiden sabaha kadar da uyanık kalmazdım. alkolmetre taksalar bir yerime 0 çıkar. kafam da yerinde. ne yapıyorum, neden yapıyorum bilmiyorum.

hepinizi öptüm, dikkat edin kendinize, havalar bir hoş, hasta olmayın.

erk yurtsever

oğlu erkin bey tarafından, bugün sabah saat 05:45'te atsız beğ'in mukaddes öğrencisi erk yurtsever beğ'in vefat ettiği duyurulmuştur.

tini şad mekanı uçmağ olsun.

yasin öztekin

dün meydana gelen patlama sonrası şehit düşen çevik kuvvet polislerini saygılamış bir türk futbolcu.

gaziantepspor karşılaşmasında attığı gol sonrası kale arkası tribünündeki türk bayrağına asker selamı vermiş ve sonrasında saha kenarında bulunan çevik kuvvet polislerine sarılmıştır. çok duygulandıran bir davranış, var olsun.

görsel

görsel

gökhan kırdar

kurtlar vadisi pusu dizisi için yapmış olduğu bir eser olan plastik toplar beni her dinlediğimde korku ve endişeye esir etmiştir.
beni bu kadar etkileyebilen ve ürkütebilen bir başka müzik eseri daha yoktur. bilakis dinlerken içimi derin bir korku kaplıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=_-k5gLiAS2A&list=PLSMN5f4ND20y5sUVxRtUQwgWv640vIjCN&index=33

dağ 2

ahmet pınar vasıtasıyla facebook üzerinden filmin belli zaman aralıklarıyla paylaşılan fragmanlarını izlediğimde keşke bu kadar görüntü vermeselerdi, her şeyi gördüm havasındaydım. ama filmi izlediğimde gerçeğin bu olmadığını fark ettim. bu arada ahmet pınar filmde astsubay başçavuş eşref çullu rolünü üstleniyor aynı zamanda çekim aşamasında ekibin eğitmenliğini de yapıyor. okuyorsa selam olsun, çok güzel bir iş çıkartmış.

filmde türkçülüğün ön plana çıkartılması, özellikle hüseyin nihal atsız beğ'in hatırlanması çok hoşuma gitti. yolların sonu kitabından kahramanların ölümü şiirinin her 2 dizesinin bir sahnede okunması ve okuyanında; türkçü, milliyetçi cüneyt arkın'ın oğlu murat arkın'ın olması filme ayrı bir güzellik katmış. kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için! kısmında gözlerimizi doldurmuştur.

kullanılan mühimmat manevra fişekleri tahminimce. olaya ayrı bir gerçeklik katmış. mpt 76 tüfeğinin kullanılması yani yerli üretim bir saldırı tüfeğinin tercih edilmesi oldukça yerinde olmuş. diğer tüm filmlerde olduğu gibi her sıpeyşıl forsısların * kullandığı m4'ler burada yok. kullanılan nişangahlar oldukça iyi, orjinal parçalar olması muhtemel, ince detayı düşünmüşler gibi.

patlama sahneleri oldukça iyiydi. top atışları, tuzaklama, mayın fikirleri ve görsellikleri harika olmuş. o youtube'da izlediğimiz gerçek görüntülerden ayırt edilmiyor, belkide gerçekten boş alana top atışları yapılmıştır bilemiyorum *

o kafalardaki tek adamın hayalet gibi oradan oraya girmesi, herkesin boğazını kesip çıkması vs. hayal ürünü olaylar yok, takımın önemi ortaya çıkarılmış. tıpkı gerçekte olduğu gibi. amerikalıların contact!!! move up! terimleri temas, görüntü! şekline çevrilmiş iyi olmuş.

filmde genel olarak zaman oldukça karışık. çatışmanın ortasındayken bir anda 6 yıl önceye gidebiliyor, bir anda bulunduğun ana dönebiliyorsun. bu ilk filmde de vardı, bu filmde de var. yönetmenin tarzı olduğunu düşünüyorum.

ve geldik arıza bekir'e. bekir her zaman ki bekir. küfürbaz ve düz mantık. ama türk, biz de türk! *

unutmadan kulaksıza dikkat gençler.

uzun lafın kısası çok iyi be, çok iyi.

4 kasım 2016 hdp vekillerinin gözaltına alınması

görsel

figen'in evine emniyetin kapıyı zorla açarak girmesi pek bir hoşuma gitti. nasıl da bağırıyor ama haydut gibi giremezsiniz bu eve diye. götürürler merkeze, ****** herkese.

bilal erdoğan ın tc başkanı olduğu gün

hbbia gelmiş, hey gidi günler hey.

ipsc

açılımı; international practical shooting confederation.

anlayacağımız dilde, uluslararası pratik atış konfederasyonu.

uzun mesafelerden yüksek nişan alma süreleri ile yapılan atışların tam tersi.
kısa mesafede çok kısa sürede atışların gerçekleştirildiği bir atış sporu. kronometrenin sesi ile verilen komutla beraber, önceden belirlenmiş yerlerdeki karton hedeflere 3-15 metre arası değişkenlik gösteren mesafelerden tabanca, yivli tüfek ve yivsiz taktik atış tüfekleri atılarak icra edilir. süre atıcının son atışında sese duyarlı kronometreler aracılığıyla durmuş olur. karton hedeflerin bazılarına bir, bazılarına birden fazla atış yapılır. double alpha bu birden fazla yapılan atışlarda en güzel sonuçtur. sporcular müsabaka esnasında özel donanımlar kullanırlar. bunlar tabanca üzerinde kompansatör, elektronik nişangah, şarjör yuvası yanakları, kaymaz kundak gibi nesnelerdir. gövdesi üzerinde ise atışa uygun, aparatlarını(şarjörler) muhafaza edebileceği kemer ve tabanca kılıfıdır. baş bölgesinde ise yüksek desibelin verebileceği zararı engellemek amacıyla kulaklık, barut yakması ve kovan fırlaması ihtimaline karşı koruyucu atış gözlüğü ve ışığa karşı hassasiyeti gidermek amacıyla şapkadır. elbiseleri hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde rahat ve esnek olur.

kullanılan tabancalarda marka model kısıtlaması olmaz. farklı markaların aynı çaptaki tabancaları model gözetmeksizin müsabakada kullanılabilir. dünyaca ünlü ipsc yarışmacılarının tercihi genellikle 0,45 inch(45 kalibre) çaptaki tabancalardan yana olur. 45 kalibre merminin kapsül alanı ve hacminin fazla olması, aynı zamanda namlu iç yüzeyinin(9 mm ve türevlerine göre) daha fazla olması ve namlu çıkış kısmının geniş alanlı olmasından dolayı patlama kuvveti, nüfuz edecek daha çok alanla karşılaştığı için basınç hissedilir derecede az olmaktadır. bu da silahın elde şahlanmasına mani olarak, daha kolay zapdetme imkanı sağlamaktadır. bu da mükerrer(art arda) yapılan atışlarda daha hassas sonuçlar vermektedir. ipsc yarışmacıları bu kalibredeki tabancaların arasından bir efsaneyi tercih ederler, 1911.

bu işin üstadı, bilir kişisi, defalarca dünya şampiyonu olmuşu;

(bkz: max michel)

ozan manas

sevdim parçası alır götürür. o kadar söylüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=Nq0nmy7llIE

türk milletindeki ermeni alerjisi

sözlükte, alt tarafı ne idüğü belirsiz bir etnik unsur ermeni ile koskoca türk'ü bir tutanları gördü bu gözler. söylenildiği gibi dna ve genetik yapılarımız ??? aynı olsaydı bu doğrudan karaktere ve kişiliğe de etki ederdi. ermeni etniğide cesur, gözü kara ve mert olurdu. lakin türk ulusunun sahip olduğu bu meziyetlerin bir dirhemi dahi ermenilerde bulunmamaktadır. korkaklık, arkadan iş çevirme, yalan gibi vasıfların toplandığı bir etnik unsura neden alerji olmamalı bir ulus. bu tip malum ırk topluluklarına kin ve düşmanlık beslemek elbette ki türk ulusunun temel vazifesidir.

halil ibrahim kapar

la geldik bi fırtınaaaa, gidiyoz bi fırtınaaa.

8 martı kutlayan kadınlara mhplilerden protesto

emekçi kadınlar gününü kutlama ayağına, k*rtçe slogan atıp terör örgütünü öven söylemlerde bulunulursa, tepki vermek gayet normal bir eylem olur. her fırsatta k*rt ırkçılığı yapmaya çalışan, pekekeli* eniklerin eylemi. kıymetli türk kadınlarının eylemine leke sürmüştür.

iz bırakan kitap cümleleri

askerlik öldü general. sinsi siyasetçilere, sırf üniformalı oldukları için asker diyemem.