bugün

Gitmelerine daha vakit olan yazarlardır.
Askeriyenin etrafı dikenli teller, gelme torun seni de (bkz: öperler). Demişti dersiniz.
Mümkünse astek yapın .

357 - iç güvenlik merkez komutanlığı komando eğitim alayından mavi bereli abiniz .
337. Kd. Olarak hayırlı tezkereler dilediğim yazarlar. Bir kaç öneri: uyanık olun, aptala yatmayın, her şeye yorum yapmayın, trollük yapmayın, bakınız vermeyin. Tekmil vermeyi asla unutmayın! Tekmil, kullanıcı adı ve şifreniz gibidir.
benden geçti ama sizler için (bkz: sikerler kamil hepimizi sikerler).
359/1 ksd. jandarma dedeniz olarak kazasız belasız gidin gelin. biz askeriyede sadece iki defa çarşı yüzü gördük. çünkü o dönem güneydoğu'da hendek operasyonları vardı.

birliğinize teslim olmak için nizamiyeden içeri girdiğiniz an devletin malısınız artık. ertesi gün kendinizi bir kültür çorbasının içinde bulacaksınız. her telden insan göreceksiniz. öncelikle sıraya girmeyi öğreneceksiniz. her şey sırayladır. yemek, kantin, tıraş, banyo vs. muhakkak hasta olacaksınız. su içeceksiniz ve ishal olacaksınız. yemek yiyeceksiniz ve kabız olacaksınız. gece eğitimlerine çıkacaksınız ve grip olacaksınız. güneşin altında eğitim yapacaksınız ve teniniz kavrulup deriniz dökülecek.

g3'ü elinize ilk aldığınızda çok sevineceksiniz, ama sonra bırakmak için can atacaksınız. g3'ün tanımını ve seri numarasını ezberleyeceksiniz. benimki 14 p 192 idi, 1973 model. kurşun veya mermi diye bir şey yoktur, fişek vardır. demir bardaktan çay içeceksiniz. çayı yemek kaşığıyla karıştıracaksınız. günde 8 10 defa içtimaya gireceksiniz. iştima diye bir şey yoktur. sıralı amirlerinizin, yani komutanlarınızın isimlerini ve rütbelerini ezberleyeceksiniz. tekmilsiz konuşmamayı öğreneceksiniz. "parmağını prize sokma" gibi birçok yazıyla karşılaşacaksınız. kendinize çok soru sorup çok düşüneceksiniz. ankesörlü telefon kullanmanın tadına bolca varacaksınız. künyeler dağıtıldığında asker olduğunuzun farkına gerçek anlamda varıp işin ciddiyetini kavrayacaksınız.

bu anlattıklarım acemi birliği içindi.
usta birliğini yaşayın ve görün.
365. ksd. olarak selamlar. acemiliğini samsunda, ustayı geliboluda yapmış bir ağabeyiniz, kardeşiniz olarak sorusu olan özelden yazabilir.
yarından itibaren ben. vakit geldi, yavaştan toparlanıyorum. 6 ay kadar bir kafa tatili yapmaya gidiyorum. etrafınızda hiçbir şeyden anlamayan, sivilde çok şen şakrak konuşkan, içeride tam tersi sessiz birisi görürseniz bilin ki o benim. esen kalın.