bugün

entry'ler (309)

sözlükteki gaylere bi siktir git diyememek

(bkz: insanın kendine söyleyemedikleri)

sözlük yazarlarının hayatlarındaki keşkeler

keşke hiç dostum olmasaydı. tıpkı şimdi olduğu gibi geçmişide dostsuz yaşasaydım.

sözlük yazarlarının bugün öğrendikleri

daha önce görmüş olma ihtimalinizin olup olmadığı konusunda garip duygular içerisinde kıvranırken çoktan yanınıza oturup bir sigara istemiş, muhabbete girilmiş bir insanla hayatınızın en değerli köşesinde saklayabileceğiniz bir kaç saatlik bir anı olabiliyormuşu öğrendim.

okan bayülgen

seni getiren leyleğe kurban, bulursam onu anlından öperim. iyi ki varsın elinde büyük seni kereta.

sözlük yazarlarının itirafları

sözlüğe girmeyi çok özlemişim be.

2009 yılının tek cümlelik özeti

çalışmak, mutlu olmak, seviçler ve bazen küçük hüzünler ve yorucu. darısı 2010 yılına yorucu kısmı hariç.

sözlük yazarlarının bugün aldığı kararlar

evde internet kullanmama kararı aldım ki bunu da türk telekom'a giderek gerçekleştirdim.

ted dekker

kitaplarını bir solukta okutabilen ve sonunun tahmin edilemeyeceği derecede karmaşık fakat bir o kadarda anlaşılır hikayeler yazan garip kişilik. ''havva'' isminde yayınladığı bir kitabı ikinci baskısında ''kutsal meclis'' adıyla yayınlanmıştır.

amerika yarın bizi de işgal eder bizde de bor var

dünyada tek devlet kurma emellerini gerçekleştirme yolunda kurduğu plan ve bu planı da yüzyıllara yaydığı gerçeği karşısında emin adımlarla ilerlediği yadsınamaz bir gerçek iken ve bizde bu plan içinde yerimizi almış iken yarın ki işgalde kaçınılmazdır.

gak guk

(bkz: mehmet ali birand)

sözlüğün insanı sersemletmesi

her başlık altında okunan entrylerle gülen, ağlayan, düşünen, azan, vs... bir yazara dönüşürken beynin ne yapacağını şaşırması ve dolayısı ile devrelerin yanması durumunda bünyeye çöken rehavetten kaynaklanan bir sersemliktir.

recep tayyip erdoğan

çok şanslı adamdır. bu şans sayesinde koca ülkeyi yönetmektedir. yaşadığı dönem ve zaman dilimi içerisinde kendisine karşı dimdik durabilecek bir allah'ın kulu yoktur.
benimse en büyük şansım kazayla da olsa bir üniversite kazanıp bitirmek olmuştur.

uğur dündar

geçmişteki dürüst, tarafsız, vs... gibi sıfatlarla kendisini türk halkına öyle benimsetmiştir ki şimdilerde geçmişinin arkasına sığınarak ben ne desem, ne yapsam bu halk bana inanır edasıyla haber sunmaya, bununla birlikte kendi içinde barındırdığı ve yıllardır insanlardan gizlediği canavarı da göstermeye başlamıştır. kapalı kapılar ardında birilerinin söyletmek istediği şeyleri gayet başarılı bir şekilde dile getiriyor ama bu halk bunu yemiyor çok sayın dündar.

beyaz show

hiç bitmesindir.

sigarayı bırakamama nedenleri

insanın her seferinde bir paket daha alacak kadar parasının olması.

ellerle yapılan gölge oyunu

elektrikler kesildiğinde mum yanar, mum yanınca kaçınılmaz bir eğlence oluveren oyundur.

aile bireylerinden gelen komik sms ler

anneden gelen bir mesaj:
mesaj yazmayı öğrendim, ama göndermeyi bilmiyorum.
benden cevap:
gönderdin ya işte.

bizans imparatoru kahpe antuan

kara murat'ın gözüne gözükmesindir.*

aldatan kadın

aldatılan kişinin bir şeyleri eksik yaptığı konusunda kendisini sorgulama sürecine girmesine neden olan kadındır.

bir insanı hiç sevmeyip nedenini de bilememek

(bkz: tipten kaybetmek)