bugün

entry'ler (2698)

abdullah can

bitkilerden dikeni, hayvanlardan deveyi seven * hocamızdır. fakülte içerisinde dönen efsaneler yüzünden öğrencilerin bir çoğu * kendisine ön yargı ile yaklaşmaktadır. şöyle böyle derken abdullah hoacadan tek bir ders alamadan daha doğrusu almadan bu zamana kadar gelmiştim *, ancak syntax dersini sadece kendisi verdiği için daha önce oluşan ön yargılar ile birlikte ders seçimi zamanı tikimi attım ve tamama bastım. kendisi bugün yaptığı açıklamalarla aslında nasıl birisi olduğunu gayet iyi bir şekilde açıkladı, kişisel düşüncem ise öğrencilerin abdullah hocayı hazmedemiyor oluşu. adam * hiç kimsede hakkı kalmaması için çabalara girişiyor, ama bizim tembel öğrencilerimiz beğenmiyorlar tabi. herkesin eşit koşullarda olduğunu açıkladı, ve daha önceleri eğitim bilimleri hocası olduğu için bunu öğrenme ile de çok güzel bağdaştırdı. dönem sonunda not kartımda hangi harfi göreceğimi bilmiyorum, ancak kendisi ile keyifli ve bilgilendirici vakit geçireceğime kesinlikle eminim çünkü kendisi bir çok alanda bilgi sahibi bir insan ve bu sadece eğitimcilik alanında sahip olduğu diplomalar ve tecrübelerle sınırlı değil, vakt-i zamanında başka alanlarda olduğunu öğrenince gerçekten insan şaşırıyor. ayrıca kendisini dinlerken kendinizi derste değil de bir seminerde veya konferansta gibi hissediyorsunuz. sadece ingilizce alanında değil, aynı zamanda türkçe alanında da atılımlarda olduğuna facebook ta geçen günlerde yaptığı paylaşımda şahit olmuştum ancak bir de konuşmasını dinlemek gerekiyormuş. her neyse sözü uzatmamak gerekirse kendisi uludağ üniversitesinde karşılaşılabilecek nimetlerden biridir. insan aynı gün başka hocalardan da dersi olunca kıyası çok güzel yapabiliyor.

pegasus

asus firmasının alfabetik sıralamalarda yüksek sıralarda yer almak için son dört harfini kullandığı kelime.

sözlük yazarlarının itirafları

neuroscience ne güzel şeysin sen öyle.

angus and julia stone

şarkılarına anılar kaydedilmek istenen kardeşlerdir. eğer biri size bir gün

if you love me with all that you are, i'll make you a star in my universe, you'll never have to go to work, you'll spend every day,shining your light my way...

şeklinde bir teklif getirse kırmazsınız değil mi?

mutlu olmanın yolları

zengin olmaktır.

baby blue

(bkz: bebek mavisi)

devlet hastanesi nin olmazsa olmazları

minik bebekler. dün gittim hala varlar.

telefonu olup kolunda saat taşıyan insan

(bkz: sony smart watch)

uludağ sözlük işsiz yazarlar birliği

muhtarlığına talip olduğum birlik. daha işsiz günleriçin oylar oblaz a.

12 senede öğrenciye ingilizce öğretemeyen eğitim

yine aptal saptal entryler dolmuş. eğer sizde dil öğrenme yeteneği yoksa ve artı bir de 'ingilizce mi öğğğğğ' diye yaklaştıysanız şimdi bik bik ötmeye hakkınız yok. doğduğunuzdan beri, hatta daha anne karnındayken ana dilinize maruz kaldınız da çok mu öğrenebildiniz sanki? peh.

kişisel gelişim kitapları

bütün kişisel gelişim kitaplarına inat çıkmış bir kişisel gerileyiş kitabı olarak (bkz: içinizdeki öküze oha deyin).

ah bu şarkıların gözü kör olsun

'güzelsen güzelsin, yok mu benzerin?' sözüyle aslında duyguların insanları soktuğu çeşitli durumlardan bahsetmektedir.

not: tabi ki benzeri yok.

sözlük yazarlarının saç şekilleri

dandik, orta uzunlukta.

sözlük yazarlarının doğduğu ay ve burçları

ekim, terazi.
yükselenim de koç.

mutlu musun sözlük?

sözlük yazarlarının itirafları

annem şu an bizi şunu şunu yaparsanız size birer milkshake paketi veririm diye parmağında oynatıyor ve biz de paşa paşa oyuna geliyoruz.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

kuyruk yagi: kasap.

sözlük yazarlarının hoşlandığı kız tipleri

yüzüne badana yapılmamış kadınlar. ayrıca insanı aşağılar gibi bakmayanlar.

uyurken eli soğuk duvara koymak

uyurken ayakları soğuk duvara koymak kadar ferahlatıcı değildir.

bursa anadolu lisesi

(bkz: bal)

abla kardeş diyalogları

-abla rimelini niye çıkarmadın? rimelim şekil, yolumdan çekil mi diyosun hahaha
+öğğğ
-hahahaha

gıcık.