bugün

tek kelimeyle muhteşem.
Öyle dudak büküp hor gözle bakma
Bırak küçük dağlar yerinde dursun
Çoktan unuturdum ben seni, çoktan
Ah bu şarkıların gözü kör olsun

Güzelsen güzelsin, yok mu benzerin?
Goncadır ilk hâli bütün güllerin
Aklımda kalmazdı yüzün, ellerin

Bir gülüşün var ki, kaş çatar gibi
En sıcak sözlerin azarlar gibi
Hiç bağlanır mıydım çocuklar gibi?

Sonunda tuz bastım gönül yarama
Nice dağlar koydun, nice, arama
Seni terkedip de gitmek var ama

sahiden şarkılar olmasa daha mı kolay olurdu unutmak diye durup düşünmemeize sebep olan şarkının ta kendisi...
şarkılar değildir ki bizi birisine aşık eden, hatırlamak için de şarkı dinlemeye gerek yoktur aslında ama bazen durup dururken olmadık şeyler hatırlatan şarkılar da vardır hani.
(bkz: aşmış şarkılar)
zeki müren ile özdeşleşmiş şarkı.
emel sayın dan dinlemesi ayrı bir güzel olan şarkı bırak küçük dağlar yerinde dursun *
haklılığından ötürü kör olması gereken türk sanat musikisi ürünü.
en güzel yorumunu emel sayın'ın yaptığı muhteşem şarkı.
zeki müren'in yüreğinin sesiyle icra ettiği yorumuyla, sizi sizden alabilme ihtimali tavan yapmış başyapıt.
en güzel zeki mürenin yorumladigi, emel sayinin da cok güzel seslendirdigi saheser. * *
dinlemeye doyamazsınız. insana eski sayfaları açtıran,ah bee dedirten zeki müren şarkılarından biridir. (bkz: kahir mektubu)
özet:

şarkılarla ağladık.
şarkılarla güldük.
şarkılarda ayrıldık.
şarkılarda üzüldük.
şarkılarda hayat.
şarkılarda ölüm.

sonuç:
"Seni terkedip de gitmek var ama, Aaaah bu şarkıların gözü kör olsun"

tanım: zeki müren ile emel sayin'in bizi esir ettigi sarki.
içten içe dertlenmi$ organizmaların, $arkıyı dinlemesiyle birlikte söylediği laf. biraz da alkol varsa böğüre böğüre söylenir.
gecenin bu saatinde dertliyken dinlendiğinde, karşında başka bir dertli daha varsa ve başka şarkılar da seni içlendirmişse çok içten söylersin bu şarkıyı hem de içini çeke çeke.
(bkz: güzelsen güzelsin yok mu benzerin)
( bkz:hamuduna koyayım bu şarkıların)
(bkz: şaka len şaka)
hep mahur bestelerle ağlayacak değiliz ya Kürdili-Hicâzkâr şarkılarla da ağlaşırdık dedirten şarkıdır.
güzel bir türk sanat müziği eseri olmakla beraber kürdi hicaz makamında avni anıl ın aşkı anlatan özel eserlerden biridir de ayrıca.
bağrına taş basıp sevdicağızını unutmak isterken şarkılar yüzünden aşkın yeniden hortlamasını anlatan bir şarkıdır. nede güzel bir şarkıdır, Zekicim nede güzel söyler. benim seni unutamamam senin yüzünden değil şarkıların yüzündendir hemen havaya girme denir.
zeki müren yorumuyla ayrı bir hava ve duygu katan bu şarkı, çoğu zaman bizi aşkın içine çeken şarkılara karşı, bir sitem olarak yazılmıştır.
Çoktan unuturdum ben seni, çoktan
..........
Aklımda kalmazdı yüzün, ellerin
..........
Hiç bağlanır mıydım çocuklar gibi?
........
Seni terkedip de gitmek var ama

mısraları için yüz bin kere dinlenesi şarkı.
olsun anasını satayım.
bazen bir kokudur, bazen geçen bir vapur, bazen kırpılan bir gözdür, hatırlatan sevdiceği ve bazen de şarkılardır en acımasız karanlıklarda kör kuyulara hapseden aşık bu kalbi... ah bu şarkıların gözü kör olsun...
(bkz: şimdi uzaklardasın)
her gün art arda zeki müren ve emel sayın'dan bıkmadan usanmadan dinlediğim muhteşem şarkı. hani kalp kıran sevgili oluır ya ona denecek sözler var burda.
"bir gülüşün var ki kaş çatar gibi
en sıcak sözlerin azarlar gibi."
işte aynen öyle.