bugün

entry'ler (124)

günaydın sözlük

günaydın bir süredir yoktum. ne var ne yok diye bir bakmaya geldim

geceye bir dörtlük bırak

suskunsam sebebi kasavet değildir,
özlemi kaynatıyor oysa kalbimin kafesini.
susuşum özlemine huşulu bir meyildir,
imgen tazeler daim ciğerim nefesini.

-muftumuffin

sid meier s pirates live the life

yeniden başladım oynamaya ve çok ciddi şekilde bağımlılık yapıyor. dışarı çıkacağım diye yarım saat oynayayım dedim, birkaç kere buluşmayı ertelemek zorunda kaldım geçen.

tanım: çok iyi bir korsanlık simülasyonudur.

bunun üzerine black sails ya da pirates of the caribbean çok iyi gider...

düşün ki o bunu okuyor

Sana dair iki şiirden iki kısım geliyor hep aklıma:

"Sana giden bütün yollar kapalı,
Üstelik hiçbir zaman sevmedin beni..."

"
gözlerin gözlerime değince
felâketim olurdu ağlardım
beni sevmiyordun bilirdim
bir sevdiğin vardı duyardım
çöp gibi bir oğlan ipince
hayırsızın biriydi fikrimce
ne vakit karşımda görsem
öldüreceğimden korkardım
felâketim olurdu ağlardım"

Okumayacaksın. Yoksun artık çünkü.
Sen, kalbimde ince ince sızlayan bir yanık izisin...

Seni sev-(i)yor-dum
Seni sev-(i)yor-um
Seni sev-dim

Terk etsin artık beni
hafızamın laneti
Ademiyet hazinesinden
bir kaftan biçilsin bize
Unutulsun
bize dair dünya sahnesinde izler
Unutayım
gözlerindeki kahvenin yumuşaklığını
Unut sen de,
alnımdaki kırışıklardan yoksun suretimi
Sensiz geçen zamanlarda
Gezinen heyulan
Çöreklenmeli miydi,
imgenden azade günlerimi azaltmaya?
Zaman işte,
Geçiyor katarlarına katarak bizleri
Sen geçiyorsun,
Ölüme davetli bir akşam güneşi
Ben ise geçtim çoktan
Öldüm söndükçe yıldızlar
Söndürdüm yüreğimi
Sustu bir kurşunla
Mücerret aşıklar

erken boşalmayı önlemek için tavsiyeler

Yüzük

(bkz: lord of the rings)

kahve falı bakmayı bilen yazarlar

damyata pirince giderken eldeki falı atmış.

Ağğh tamam tamam... vurmayın!

müslüman ülkelerin gelişmemiş olmasının sebepleri

Aklı, okumayı ve sorgulamayı bırakmış bir toplum olmalarıdır. insanlar düşünmeden inanmaya başlarlarsa sonu hüsran olur. Orta Çağ avrupası'nın mücadelesi bu skolastik düşünce ileydi. O zamanlarda islam medeniyeti parlıyordu ancak müslüman halkları yönetenler ve alimlerin çıkar elde etmek için güttüğü politikalar (çoğu emevilerden mirastır) yüzünden toplum felsefi ve bilimsel değer üretmekten yoksun hale gelmiştir. Beşik ulemalığı, takiyüddin rasathanesi'nin "meleklerin bacaklarına bakıyorlar!" Diye kapatılması çokça övülen Osmanlı'nın yanlış işlerine güzel bir örnektir.

Sonuçta tarihimizdir ve atalarımızdır. Ancak yanlışları söylemeden ve bunların günümüzdeki yankılarını teşhis edip çözmeden hiçbir şeyi düzeltemeyiz

soğuk kahve

Cold brew yapıyorum evde, enfes oluyor. Bir de cam şişelere dolduruyorum. Yazın bunaltıcı sıcağında iyi gidiyor...

ağaçla seks yapmaya çalışan adam

Entseksüel insandır. Büyük Britanya adası'ndan çıkmıştır.

sözlüğe girişte penis doğrulaması istemek

Puahaha yarragi olan adama karşı önlem mi alıyoruz, napıyoruz? Hayır bi de moderasyon bizim çükümüzü niye görsün? Ya da yapay zekayı neden kendi zekerlerimizin görüntüleriyle meşgul edelim?!

Bilmiyorum çok komik ve iyi bi tavsiyeymiş:d

sözlük yazarlarının itirafları

Bazen insanlar selfie çekinirken aşırı derecede fotoğraflarını baltalayıp komik şeyler yaşanmasını istiyorum ama tutuyorum kendimi. Neyse zaten fotoğraf çekilmeyi çok sevmem ve çekilirsem de genelde komik pozlar veririm.

evlenirken 15 bilezik isteyen kız tarafı

Mondros ve Sevr ile Anadolu'yu isteyen itilaf devletleri gibidir. Bu teklif gelince ailenize dönün ve deyin ki; "geldikleri gibi giderler."

Nişan atın, bitsin gitsin.

Kimsenin sağlayıcısı ve maddi kölesi olmak zorunda değilsiniz. Sevgi ve evlilik böyle bir şeymiş gibi genel kabul görse de değil. Siz de Afrikalı maden işçisi değilsiniz.

Hayat müşterek ve sevmek bu değil.

telefonu kapatıp tatile çıkmak

Yapmak istediğim hededir. Şöyle telefonu kapatıp birkaç gün uzak kalsam... Denize girsem, kitap okusam ve bir şeyler yazıp çizsem çok güzel olur. Belki yeni kitap yazarım belli mi olur?

şu anda en büyük derdiniz

birikim ve yatırım yapıp kendi yayınevimi açmak. umarım başarabilirim. zira ülkemizde piyasa çok kaygan

bakire bir kızla yatar mısınız

El cevap:

görsel

ben aleviyim

Ben değilim, gülebilirim. Hohhahahaha!

(bkz: ben imam değilim gülebilirim)

özgürce öpüşüp sevişemediğimiz için akp gitsin

görsel

sözlükte tokmakçı arayan kezban

Excornist ya lezzo ya da straightin dibi. iyi sevişmeler paşam o7

kadın erkek ilişkilerinin dinamiği

Tahtırevalli gibidir. Beklentiler ve arzular, ilişkide adalet gibi kavramlar genelde nadiren eşitlenir. Dürtüsel ve karakter olarak baskın tarafın suyuna gidilerek ilerler. ideali dengede ve her iki tarafın da arzularının önemsendiği ve gerektiği zaman kadın ve erkeğin rahatlıkla fedakarlık yapabileceği bir ilişkidir. Post truth dönem ve post modern algı sağ olsun her kavramın altı kazınıp farklı farklı anlamlar yüklendiği için aşk, sevgi, cinsellik gibi ilişkiye dair olguların içi boşaltıldı. Günümüzdeki ilişkilerse daha marjinal fayda ve haz odaklı olup duygusallıktan sıyrılma noktasına geldi. Bu da duygusal bağlanmadan kaçınan kadınlar ve erkeklerin artmasına yol açtı.

Velhasıl kelam, bu işler denge ayar isteyen, saygı isteyen ve cesaret gerektiren işler. Doğru, var ettiğimiz her yapı cinsellik için dahi olsa sevgi dediğimiz şey bundan çok daha güçlü bir kavrama dönüşüyor yeri geldiğinde. ismet Özel'in dediği gibi mesele burada sanırım "neyi unuttuğunu hatırlamak". Haz ve fayda odaklı beşeri bir menfaattense, daha anlamlı ve güzel ilişkiler kurmak lazım.

Ancak endüstriyel tüketim toplumunda ne kadınlar ne De erkekler artık buna kolay kolay yanaşırlar. Duygusal boşlukları olduğu halde kaçmaya devam edecekler. Neticesinde sosyal medya ve neoliberal yeni yüzyıl sağ olsun, her birimiz birer tüketilebilir ürünüz. Daha fazlası değil.

kim kardashian

Full implant patch celebrity ermeni kadınıdır. Yapma bebektir. Iskartadır.