bugün

entry'ler (65)

wings

Wings Card artık bitti.
2007-2010 arası iyiydi
2011-2015 arası gerileme
2015 den sonra kullanmaya değmez.
Akbank buradan artık iyi müşteri kaybeder.

nasir al qatami

net ortamında bazı videoları, makamını henüz oturtmadığı ilk zamanlara aittir. o yüzden bir kaç video izlemeden karar vermeyin. Zira olağanüstü okuyor. Her seferinde gözlerim doluyor. insanın içine işliyor. Allah tüm dinleyenleri ve imam efendiyi istifade ettirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=JTXkpq7KTS0

bu fatiha okuyuşu da ayrı bi muhteşem : http://www.youtube.com/watch?v=Llp6nMAxhhw

kastamonu pastırması

kastamonu pastırması hakikataten dünyanın en iyi pastırmasıdır, şöyleki kastamonuda sanayi tipi fabrikasyon pastırma üretilmez. Tamamen el işçiliği ile butik üretim güneş kurutması patırmalar üretilir. tabiki yenmeden anlaşımaz ama eğer kastamonuya yolunuz düşerse veya arkadaşınız giderse mutlaka sipariş verin kagıt kadar ince kesiyorlar. marka tavsiye edin derseniz yerlisinden aldığım tavsiye tabakoğlu markası idi ben aldım memnun kaldım.

zynga

http://www.zynga.com.tr adresinde oyun kartları satmaya başlamışlar. Çok yakında her yerde olacaklarmış.

galiba

Sagopa sadece bu parçaya güvenerek albümünü çıkarmıştır. iyi de etmiştir. Diğer tüm parçalar bi tarafa, bu parça bi tarafa.

hamit altıntop ile halil altıntop un yaşıt olması

Kesinlikle aynı yaşta değildirler. Hamit kral gibi top oynarken, Halil hep kardeşinin kontenjanından oynamıştır. ve bu " anne benim niye iyi oynayan ayaklarım yok" diye kıskana kıskana,düşüne düşüne, içsel olarak yaşlanmıştır. hamitten daha yaşlıdır.

bir ömür boyu geçirecek bayan aramak

bir ömür dediğiniz nedir ki? 20 sinde evlensen, 80 e kadar yaşasan 60 senedir topu topu. Oyüzden fazla kastırmaya gerek yoktur. Aklı basında bir bayan alıp,olabilecek sıkıntılara sabır etmektir ömür.

bir şey onarılırken anlamadan bakan kişi

Bu tiplerin asıl amacı, ustaya yardım etmek falan değil; Aynı olay birkez daha başına geldiğinde ustaya para bayılmadan kendi başına halletmek için, püf noktasını öğrenmektir. Gerisi hikaye. Nerden mi biliyorum? kendimden *

serpil timuray

kendisinin icra kurulu başkanı olduğu kurum gün itibarı ile geçen ay yerlerde yata yata,yuvarlana yuvarlana,bağıra bağıra, reklamını yaptığı KATLA KAZAN kampanyasını sessiz sedasız abonelerine duyurmadan bitirmiştir.Ayıptır,düpedüz elektronik eşkiyalıktır, cabası parayı alıp dakikaları her yöne yerine sadece vodafone vermektedir. Turkcell bi kere daha Vodafona tükürdüğünü yalatmak zorunda bırakmıştır. Bu giriş Serpil hanımın altında çiğ gibi dursada direk muahatap odur aslında. onun için buraya yazdım. 3 Sene önceki girişimide dikkate almadığı için teşekkür ederim. VDMlerin durumu ortada

vodafone katla kazan kampanyası

An itibarı ile bitmiş kampanyadır. kesinlikle yapmayın dakikalar artık sadece vodafonea olmuştur. bu bilgiyi vermiyorlar rezalete devam

oral medic

(bkz: oralmedic)

dudağın içinde çıkan beyaz yaralar

15 yıldır çeken birisi olarak artık 10 gün geçmesini beklemiyorum. biraz pahalı ama 3 kullanımlık yani aslında bir kere kullanınca geçiyor şaka gibi 3 ayrı döenmde kullanabilirsiniz an itibarı ile fiyatı 20 tl ilacın ismi (bkz: oral medic)

sözlükçülerin en iyi 10 film listesi

kelebek(papillon) Yönetmen: Franklin J. Schaffner. Oyuncular (bkz: Steve McQueen), (bkz: Dustin Hoffman)

seyyartayyar com

ATV grubu bunu hep yapıyor. Bir müddet önce de ezel yayınlanırken aynı anda canlı yayında grubun FM kanalı olan turkuaz fm de "Bir ihtimal daha var " çalınıyordu. Lakin Seyyartayyar.com a ben yayın esnasında ulaşamadım.

avupa ile türkiye arasındaki yedi fark

1 -avrupa yüzyıllardır makyajla gezip tozmakta ve kokuşmuş bir ihtiyardır. Türkiye ise ara sıra palyoço boyası yaptırsada aslında çok canlı ve diridir.

2 -avrupanın belli başlı tüm devletlerinin ağzında hala afrikanın latin amerikanın uzak doğunun halklarının emilmiş kanları vardır. ve hala emmektedirler utanmaları arlanmaları yoktur.1000 alıp 10 verirler
Türkiyenin kendi vatandaşından başka kimsede hakkı yoktur

3 -avrupa aşağı inmektedir.Türkiye yukarı çıkmaktadır.

4 -avrupada Sağlık sektörü artık sos vermektedir. Türkiyede ise sağlık sektörü hem kalitesini hem güncelliğini hemde ulaşılabilirliğini artırmaktadır.

5 -avrupada koca almanyamıdır ingilteremidir fransamıdır belli değil. Türkiyede böyle bir dert yok

6 -Avrupada alman arabası üretilir. italyan dizaynları çıkar. Türkiyede henuz böyle bişey yok

7 -Avrupa insanın kendi derdinin peşine düşmüştür-Anadolu insan (trakya dhil) dünyanın derdine düşmüştür.

çocukların yanlış telaffuz ettiği kelimeler

tipak - kitap
manne - babanne
potil - polis
futmak - mutfak
hasbilla - hasbünallah
bisema - bismillah
füfen - lütfen
cavanay - canavar
hüüp - su
abıggabı - ayakkabı

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

bir otel odasında seni düşünüp, yalnızlığımı soyunuyorum...

ilhan irem

yaran esnaf sözleri

+iyi günler bu ne kadar?

-85 lira?

+az yukarıda aynısı 60 lira.

-getir bende alıcam. kaç tane getiriyorsun para peşin.

din istirmarcısı yayın organları kapatılmalıdır

"din istiRmarcısı yayın organları kapatılmalıdır"
başlık bu; nereden başlıyım bilemiyorum sanırım (bkz: istismar)demek istenmiş ama entryi biran önce yumurtlamak isterken dikkatsiz davranılmış.
elbetteki bende din istismarcılığının yapıldığı bir yayın politikasına karşıyım, lakin kapatmak bu devirde pekde çözüm gibi gelmiyor bana. bence din istismarı yapan yayıncılıktan daha önce, dini değerleri önemseyerek yayın yapan medyayı öcü gibi gören, onların yaptığı yıl boyunca dini değerlere ait programları bir önyargı ile istismar zanneden zihniyeti, eğiterek geliştirmek,ve dolayısı ile kapatmak lazım.
ayrıca din istismarını ramazan ayında hangi yayın organlarının yaptığı malum; illa kapatacaksanız onları kapatın.

apolas lermi

müziğinin ve sesinin hakkının verilmesi ve hakettiği yerde görebilmemiz için ölmesinin beklenmemesi (bkz: (kazım koyuncu)) gerekir. gerçekten yaptığı müzik insanın kulağından başka yerlere de (kalbine gönlüne) hitap ediyor. bu gibi santçılar gerçekten çok az. ben gönülden inanıyorum yakında karadenizin mavisi ve yeşili, bir yahşi uşak daha hediye edicek tüm yurda.