bugün

pastırma seven yazarlara denemelerini tavsie edeceğim pastırmadır. kayseri pastırması falan hikayedir bunun yanında. sucukta ve mantıda kayseri daha iyi olabilir ama pastırma denince türkiyede ve dünyada kastamonu pastormasının üstüne pastırma yoktur. vedat milor bile bu pastırmayı denedikten sonra eğer pastırmaları 10 üzerinden puanlayacaksam buna 11 puan veririm diğerlerinden ayrı bir yeri var kesinlikle demiştir. gerçekten çoğu pastırma kayış gibidir ama kastamonu pastırması boğazınızdan kayar resmen. deneyin görün derim.

not: pastırma falan satmıyorum sadece yazarları bu müthiş nimetten haberdar etmek isedim.*
kastamonu pastırması hakikataten dünyanın en iyi pastırmasıdır, şöyleki kastamonuda sanayi tipi fabrikasyon pastırma üretilmez. Tamamen el işçiliği ile butik üretim güneş kurutması patırmalar üretilir. tabiki yenmeden anlaşımaz ama eğer kastamonuya yolunuz düşerse veya arkadaşınız giderse mutlaka sipariş verin kagıt kadar ince kesiyorlar. marka tavsiye edin derseniz yerlisinden aldığım tavsiye tabakoğlu markası idi ben aldım memnun kaldım.
Özlenendir. Nefistir. Vay bubayın gemüünedir.
kayseri pastırmasına hakarettir. kastamonu diye bir vilayet mi varmış?
memleketimin pastırması mı varmış dedirten pastırmadır. araştırmadayım.
Burnunun bokunu yiyenler ayuu eti olabulu diyebilir. Aldirmayin.

Olsada yesek.
(#30182753)
kayseri'den daha sağlam pastırmadır!
Pastırmayla pek aram yok ama 5 yıldır kaatamonu'dayım ve gözlemlediğim kadarıyla Kayseri pastırmasından daha iyi olduğu fikrine bende vardım. Hee ben pastırma uzmanı mıyım dersek, değilim tabiside...
Kayseri pastırmasını ezip geçen bi başlık. Gerçi savunmaya geçmeden bir an önce Kastamonu pastırması yesem iyi olacak, merak oluşturdu bende.
Çok güzel ve lezzetli ama çok pahalı.
Pahali ama ağızda dağılan bir lezzetmis. Miş diyorum çünkü bulamadı hiçbir yerde hatta sorunca yüzüme bakıyorlar o ne der gibi..
Bir kastamonulu olarak en iyi pastırmayı Kastamonu'da yemişimdir. Kayseri pastırması da yedim ama hiç beğenmedim.
kayseri pastırmasının çakmasıdır. net..
çoğu malı afyondan alır.
ya bilmeyende konuşuyo amk he, afyondan pastırma alırmış gözünlemi gördün mk adamın işi gücü yok afyondan pastırma alıp kastamonu diye satacak boş yapmakta üstünüze yok ayrıca memleketim diye demiyorum kayseri afyon içinden geçer.
Akşam akşam pastırma için bu adamı kim sinirlendirdi aq.
Evde kendi pastırma, sucuk ve kaşarını yapabilen bir şarküteri gurmesi olarak söylüyorum Kayseri pastırmasını tokat manyağı yapar. Yurt içinde ve yurtdışında envai çeşit markalı veya butik “kayseri” menşeli pastırma tecrübe ettim çoğusunda kekremsi bi acılık var. Bir başka ve en önemli husus Kastamonu pastırmasının geleneksel yöntemlerle el marifetiyle seri şekilde dilimlenip, Kayseri pastırmasının sanayi tip dilimleme makinasıyla kesildiğini görmem. Küfür gibi lan!
Kastamonu pastırması yemediyseniz pastırma yemediniz demektir.