bugün

papillion (bkz: kelebek) filmindeki vincent vega performansı ile hayran bırakan, amerikalı aşmış aktör.
rain man filmindeki performansı sinema-tv öğrencilerine ders olarak seyrettirilen büyük aktör.
çok silik bir görünüşü olmasına rağmen, (bkz: tim robbins) dev bir oyuncu olma noktasından hiç geri adım atmamış ve rol seçme ustası bir aktördür. en sıradan karakterleri bile içine girerek oynamayı başaran, karaktere derinlik ve ruh katmayı başaran bir oyun gücüne ashiptir. bugün bütün büyük aktörlerin yaptığı gibi oynamadan oynamak yöntemini içselleştirmiştir.
(bkz: vincent vega)
(bkz: başkanın adamları)
(bkz: zoraki kahraman)
(bkz: sleepeers)
(bkz: rain man)
(bkz: the papillon)
yaşlandıkça jigsaw'a benzeyen aktör.
başarılı filmlerin bokunu çıkaran şahsiyet.
rain man filminde otistik rolünü oynamak için 6 ayını otistiklerin arasında geçirmiştir.
1973 yapımı papillon filmindeki perfonmasıyla beni benden alan aktör.
Midnight Cowboy filminin bir sahnesinde Dustin Hoffman rol icabı yürümektedir fakat film ekibi yaya geçidinden geçen taksiyi hesaba katmamıştır. Fakat Hoffman o kadar sağlam bir oyuncu ki bu olayı bile ustalıkla doğaçlama yaparak filmin içine almayı başarmıştır. Sinema tarihinin unutulmaz sahnelerindendir...

http://www.facebook.com/v...332925483507&comments
ilk akla geleni papillon * filmidir..

çok iyi oyuncudur.
midnight cowboy filmindeki rico (ratso) karakteri sinemada kendime yakın bulduğum en yakın karakterdir. bir adam bu kadar yoksulu oynayabilir. florida köpeğin olsun demek isterdim kendisine. joe buck ise ibnenin tekidir. uzak durması gerekirdi ama insanlık işte. neyse çok büyük oyuncu bana göre.
rain man filmi ile tanıdığım 74 yaşındaki efsanevi oyuncu. uzun bir süre boyunca raymond karakterini aklımızdan silemeyecektir.
17 enttry mi? sadece 17 entry mi amına koyim?

her fırsatta sallamadığımız kariyer kalmıyor, büyük gişe yapan filmlerdeki senaryo hatalarından, pkk terörüne çözüm önerilerine kadar dokunmadığımız hiçbi şey kalmıyor ama bu adam hakkında sadece 17 kişi mi yazmış?

karizmatikliğin, yeteneğin, cam ekranda hd, 3 boyut falan olmadan kanlı canlı evimize gelebilmenin ender örneklerinden bu adam.

bu haftasonu olmazsa öteki haftasonu rain man çakalım. siz de çakın. sonra nihat doğana 25 sayfa entry girilmişken, bu adamın sikinde olmamasına rağmen, hakkında bi kaç bi şey yazalım.

çok iyi bu adam lan. çok çok çok iyi..
Yıl 2012 ve hakkındaki 19. Entry yi girdiğim büyük usta. Utandım.
20. entryisini girmekten onur duyduğum.*
peter o'toole'un tek entry'sinin olduğu yerde kendisine yazılmış 21 entry az değildir bence.
(bkz: dustin hoffman reyiz icin 2012 entry)
iyi oyuncudur.severim.
hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdıgım, karizmatik veya yakışıklı olmadan da iyi oyuncu olundugunu gösteren yetenekli harika aktör.

papillon ve rain man filminde coşturmuştur.
all the presidents mendeki gazeteci, wag the dogtaki başkana uygun bir senaryo yapan prodüktör, tootsiedeki kadın tolü, papillondeki esaretin anlatımı gibi sayısız karaktere bürünen ustaların ustası. kahraman rollerinde oynayan balon aktörlerden çok farklı yapısı olmasından dolayı bizim gibi ülkelerde değeri bilinmiyor orası ayrı.
wag the dog filminde hiç oscar alamamış prodüktör tiplemesiyle kendisiyle dalga geçmektedir.
Büyük büyük büyük oyuncu. Izlediğim her filmde daha da hayran olduğum harika adam.
mad city de de aşmış performansıyla oynayan aktör.
Filmlerini izlemeye başlayalı çok olmadı ancak şunu söyleyebilirim kendisi tam bir karakter oyuncusu ve rol yapmıyor yaşıyor.
78 yaşında aktör.

78 ney lan. bizim 78 liklerimiz daha 2 adım yürüyemiyor.

ikinci tanım: ruhu ve bedeni 60 yaşında olan aktör.
yaşlanmayangillerden efsane aktör. papillon, kramer vs kramer, rain man. izleyin, izlettirin.
Adını her zaman, rol aldığı ve efsaneleştiği yağmur adam filmiyle birlikte andığım büyük insan.
karizmanın tarifidir.