bugün

entry'ler (14)

sözlük yazarlarının en kıymetli eşyası

Benim öyle bir eşyam yoktur. Eşya adına şimdiki duygularımı belirterek söyleyeyim vazgeçemediğim bir eşya yok.

japon yapıştırıcısı

Ben sabahtan beridir bir eşyayı yapıştırmaya çalışıyorum. Bir işe yardığı yok. Özellikle demir ve mermer tipi yerlerde hiç bir işe yaramadığını gördüm. 302 super glue, OSAKA

dolar kuru

Bu kurlarla ne olacak sonumuz merak ediyorum. ilerde para, döviz kurları hatta finans merkezlerinin kaldırılması insan soyu için muhteşem bir özgürlük olur. Özellikle faiz illetinin bir an önce kaldırılması gerek. Biliyorum çok afaki şeyler istiyorum ama hayal etmek için bir ücret yok.

istanbul

Gidildiğinde hemen kaçılası bir yer. Bu yüzden uçak bileti ayarlarken Gidiş-Dönüş olarak alınız.

izmir

Seni ne Anadolulu ne de Avrupalı yapar izmir. Ama ne yaparsın izmir işte.

izmir

insanı kendi Ülkesinde gurbetçi yapan bir şehir ama her şeye rağmen yaşanılası bir yer.

bal bilim merkezi

Arı Teknokent'i duymuştum. Bal bilim merkezi neden olmasın.

mısır

Tarihi geri dönüşümün olacağı yer olduğuna inanılan bir Ülke. Mısır artık eski Mısır değil.

istanbul

istanbul'un en güzel yanı izmir'e dönüşü sırasında gördüğün manzaradır.

uludağ sözlük

gelişmeye ihtiyacı olan ama günümüz insanların çoğunu aşan sözlük...

nasıl bir gün

yeni bir şeye başlamak için muhteşem bir gün diye düşünüyorum.

evsizler

Belki topu başkasına atıyor gibi olacağım lakin evsizlere sahip çıkan bir dernek olarak gördüğüm Şefkat-Der'in çalışmalarını hızlandırması gerekiyor. Çünkü soğuklar gittikçe artıyor. http://www.sefkatder.org/hakkimizda-3/

şu an durumum

Dilini damağına yapıştırıp bu şekilde baş ağrımın geçeceğine inanan batıl inançları olan Asyalı kardeşlerim gibiyim.

k ile başlayan en güzel hayvan

Kuş. Belki çok klasik oldu ama sonuçta en güzel ses benzetmesini yaparken bülbül gibi demez miyiz?