bugün

Kuru kuru yukselen dolarin tl karsiligidir.dunyanin ihtiyaci olmayan urunleri uretmeye devam edersek kuru kuruna gidecez.yolu kopruyu herkes yapiyor bana teknolojiden haber ver.
Biraz ıslatarak üstesinden gelinebilecek sorun.
Bu kurlarla ne olacak sonumuz merak ediyorum. ilerde para, döviz kurları hatta finans merkezlerinin kaldırılması insan soyu için muhteşem bir özgürlük olur. Özellikle faiz illetinin bir an önce kaldırılması gerek. Biliyorum çok afaki şeyler istiyorum ama hayal etmek için bir ücret yok.
Beni ilgilendirmeyendir çünkü ben hep 20 liralık dolar alıyorem.
bana bir dolar üstü kuru
dolarla maaş alan bizleri sevindirendir.

artmasının nedeni krizden çok hükümet politikasıdır.( kriz de etkili ama asıl etken akp'nin dahiyane (!) politikaları ) tüm köprüler vs. dolar ve euro endeksli. bu iki para biriminin durumu da çok iyi durumda değildi ve düşüşe geçmişken hükümet faizleri peyderpey indirerek buna davetiye çıkardı. ayrıca tüketim son aylarda düştüğü için vatandaşın eldeki tl'leri arabadır, evdir harcaması için adeta aba altından sopa göstermektedir, tl'yi pula çevirerek.
Şuursuz kamyondur.
Bele veziyetin içine soxum....
nereye saklandı ya la o gezicilere taş atan

büyük resmi görmüş ak-reziller

ne la bu dövizin hali

mızrak gibi havalandı da

gök kubbeyi deldi sanki

dolar çıldırdı sayelerinde.
mutlumusunuz ya la dinciler

dolar 3.18 e gidiyor.
Bmw modellerine geçiş yapmıştır.
hergün parama biraz daha deger gelıyor amk. tam yıllık izne cıkarken daha da artar ınsallah. amın.
adamlar doları sadece döviz olarak gördüğü için artışın ne demek olduğunu bilmiyor.

peynir zamlanınca laf ediyor. benzin niye zamlandı lan diyor. dolar euro almış başını gitmiş, adam abd de enflasyon var sanıyor. tüm dünya tl kullanıyor sanıyor. bu vallahi de böyle.
Biraz daha fakirleştiğimizi, hayatımızın içine edildiğini sırıta sırıta vurgulayan kurdur.
Kuru kuru..
3.24'mü?????

Sıçtık allahım...Biri sistemlerde hata var desin, biri uykusuzluktan sen şeşi beş görüyorsun desin.
arabistan ın yollayabileceği para kalmamış anlaşılan.

https://www.emlakkoalisyo...arlik-projeler-durduruldu
maaşımı dolarla aldığım için artması işime gelen kurdur. mesela son 1 aylık artışla maaşım neredeyse 600 tl arttı. *
3.31'i görerek rekor tazelemiştir. 3.28'i çoktan geride bıraktı.
kuru deyince akla niğde gelir, dolar ney.
Ben mi yanlış gördüm yoksa gerçekten 3.36 ya ramak mı kaldı? Şu an 3.560.
Olm bi sakin dur ya, daha bi saat önce 3.35 idin ne zaman 3.39 oldun.

Başımıza büyük çorap örecek bu lanet kur.
3.37 dir.
ozel sektor batiyor, bu gidisle yarin avrupa yollarinda multeci olabilirsiniz bu dusuk ihtimal degil artık.
şimdi al 5 lira olunca satarsın dedirten başlık
Enflasyon olursa kaç dolarınız olduğunun anlamı kalmaz. 5 liraya ekmek alırsanız geçmiş olsun.