bugün

entry'ler (29)

aşkım 14 şubatta hediye istemiyorum diyen kız

Aynı şekilde erkek de istemez ki. Önemli olan düşünmektir, düşünülmektir. Özel günler olmasa bile.

lc waikiki de çalışmak için gereken özellikler

Sağlık raporu ve öğrenciyseniz de yaşadığınız yerden ikametgah almaniz gerekiyor.

görme engelliler için soru okumak

Ayrıca büyük şehirlerde görme engelli çocuklara gönüllü olarak dersler de verebilirsiniz. Dersaneler mevcut. Haftada iki gün. Bir bilemedin iki saat.

edit: internetten yaptığım bir araştırmayla engelsiz dersanenin sadece benim gittiğim dersane olduğunu öğrendim. O da Ankara'da. Istanbulda bile yokmuş inanabiliyor musunuz. Üniversitedeki arkadaşlar toplasip ısrar etse azıcık da greve girse her tarafa açılır bu dersanelerden. Bence başarabiliriz.

çocukluk arkadaşı

Meryem, furkan ve akif. Meryem görevlimizin kızıydı. Altı kardeşe sahipti. çok özenirdim meryeme. Yazları salçalı ekmek yerdik. Ali amca dağlardan adaçayı toplar, evine getirir ve bütün çocukları için demlerdi onu. Bina çocukları dahil. Meryem evlenmiş, yerini öğrenip bebeciklerini görmek isterim. Furkanla salıncakta saatlerce hiçbir şey konuşmadan sallanırdık. Furkan tıp okuyormuş. Çok zeki bir çocuktu zaten. Akif; aynı yaşta olmamıza rağmen boyu benim yarım kadardı. altı yaşlarında falandık. Sanki küçük kardeşimmiş gibi elinden tutup ona çikolata falan alırdım. Akif de öğretmen olacakmış. Ha bir de, muhabbet kuşumuzdu.

aylin kontente

Çok tatlı çılgın bir kadın. Anneme benzetiyorum. Yani gençlik dönemleri birebir benziyor.

tüm şarkıları güzel olan albümler

Kafabindünya-obi.

tagore

Geçen kış, çok sevdiğim bu adamın 1942 den kalma kitaplarını buldum. Param yettiğince aldım. Lisedeyken memleketimde tek bir kitabını bulamazken üstelik. Daha da duygulandıran şey ise içerisinde 1942' den kalma iki adet mektubun bulunması. Biri Kitabın sahibinin eşine yazdığı mektup, diğeriyse tagore' un kitabının türkçeye çevrilişine ettiği teşekkürü içeren mektup. Tagore nobel ödülünü alan ilk batılı olmayan şair ve yazardır. Ecevit belgeselinde Ecevit'in kendi sesinden okuduğu tagore şiirlerini duyabilirsiniz. Edit: meraklısına.

hiç canım yanmaz

Misler gibi deniz kokan bülent ortaçgil albümünden. Jehan barbur yorumu da varmış. Dinlenir.

gizli troçkist

Mao zedung yoldaştan öcü gibi korkandır xd.

şehirlerarası otobüste izletilen en kaliteli film

Yedi psikopat adlı film. Tom waits vardı. Yeşil yoldaki efsane deli katil vardı. Çok tatlı filmdi.

elleri çamaşır suyu kokan kadın

Ellerimizi bu uğurda kaybederiz zamanla. Sevgili kokuyu almasın diye kırk kere yıkanan eldir ayrıca. Yıkadık da ne oldu. Pis adam.

yazarları etkileyen enstrüman sesleri

Perdesiz gitar.

kitap hediye etmek isteyen varsa talip olan yazar

Ankaraya döner dönmez yapmak isteyeceğim şeydir. Sevdiğiniz tür hakkında yesillendirin yeter.

yazarların küçükken oynadığı oyunlar

Red alert 2 ( en sevdigim mmh)
Mario
Simbad gibi bir şey.
Abimle çorap top
Sek sek
Şüphesiz ki yarın yokmuscasina ip atlamak.

kayserili yazarlar

Memleketim. Mardinde doğdum, artvinde yürüdüm kayseride büyüdüm. Insanı birazcık şeydir ama ne diyor edip insan yaşadığı yere benzer. O yüzden ben de biraz şeyimdir.

lisede arka sırada oturan kız öğrenci

Tüm öğrenim hayatım boyunca yaşadığım durumdur. Duvarda asılı olan cam çerçeveli türkiye haritasının kafaya düşmesi ile devam etmiştir.

lisede edebiyat dersinden akılda kalanlar

Bir yanda Mona rosa okuyan bir öğretmen. Deprem olunca Allahu ekber diyerek kaçan diğer öğretmen.

yazarların en iyi yaptığı yemekler

Bamya pilav mantı pasta börek ve nicesi. Taliplerimi bekliyorum efendim.

tunceli

Erdoğan Emir i bünyesinde barındıran şehir, görmeyi en çok istediğim şehirlerden.

beni affet

Ninemin hiç kaçırmadan izlediği eşliğinde oyunculara zilbilyonlarca beddua ettiği dizidir.