entry'ler (551)

theeb

2014 yapımı olup oscar için 2016'da yarışacak olan film.

dheepan

Un prophete filmi ile bana göre filmografisinin en iyi işine imza atan Jacques Audiard'ın Cannes 2015'te altın palmiye kazandığı son filmi.

ida

en iyi yabancı dilde film ödülü için leviathan'dan bi tık önde gibi. yahudi lobisi biraz ittirse her türlü ida kazanır.

zall ı klonlayıp bankadaki bütün parasını çekmek

baya uzun zaman sonra girdim uludağ sözlüğe. hala böyle salak salak başlıklar açılıyor. ben de diyordum ulan bu sözlük bi ara yükselişteydi. o ara da 2010 falandı galiba. 4 sene olmuş. niye hep aynı yerde kaldı. demek bu tarz başlıklar açan amipler yüzünden.

tanım: çocuk aklıyla düşünülmüş hınzırca bir şey. sizi gidi sizi.

en iyi dizi müzikleri

breaking bad 2. sezon 7. bölümün açılışında çalan negro y azul - los cuates de sinaloa

hendaye

ispanya-fransa sınırındaki şirin ve küçük bir fransız şehri. ben tamamını gezmedim tabi ama gezdiğim kısmına her yönüyle hayran kaldım. kafa dinlemelik, sakin, insanları bir ege kasabası insanının sıcaklığında.. denizi çok güzel. gidilmeli görülmeli.

mediterraneo

Aslında olmak istediklerinin dışında hayatlar yaşayan adamların, bir adada olmak istedikleri gibi bir hayat geçirdiği film.
Müzikleriyle, hikayesiyle, karakterleriyle güzel iş.

avrupada gezen masum kivircik

özlenen adamdır. hafiften serin aachen gecelerinde, evinin güzel bahçesinde sohbetiyle keyif vermiş adam gibi adamdır.

zor okunan kitaplar

sanırım orhan pamuk'un yeni hayat'ı. aslında öyle ağır bir kitap falan değil ama bitirene kadar ben bitmiştim.

zaman

hızına yetişmenin imkansız olduğu kavram. ve bu kavramın her zaman haklı çıkma gibi bir özelliği var. yaşadığın ve yaşayamadığın, yaşamaya cesaret edemediğin her şeye dönüp baktığında zamanın haklı çıktığını görüyorsun. ve asla nasıl geçtiğini, nasıl bir şeylere sahip olduğunu, sonrasında onu kullanıp tükettiğini ve kaybettiğini asla anlamıyorsun.

sevdiğin insana hangi zamanda nasıl sahip oldun, nasıl mutlu oldun ve tekrar nasıl yalnızlığına döndün, nasıl onsuzluğa alıştın bilmiyorsun. ara ara hatırlıyorsun belki ama unutyorsun. zaman unutturuyor. hatırlatıyor da tabi aynı zamanda.

ne ara kazandın okulunu, ne ara adımını attın o kapıdan ve ne zaman yolu yarıladın. ne zaman çaylaklıktan işin orospuluğuna geçtin çalıştığın yerde. ne zaman birikti kütüphanende onca kitap. ne ara izledin o kadar filmi ve beynin nasıl aldı bunca şeyi. zaman kişiyi farkında olma duygusundan arındırıyor biraz da.

gökhan dinç

trt spor'da basın tribünü programını sunuyor. az önce 'sahada ırkçılık yapanları ne yapacağız? emre belözoğlu'nu..' gibi cesur bir cümle kurdu. helal olsun.

gökhan gönül

ilk sezonundaki bomba performanstan sonra her sezon, 'bu adam da eskisi gibi değil ağbi' geyiğine maruz kalan başarılı bek.

ayasofya

dünya üzerinde en abartılan tarihi mekanlar listesinde kafaya oynar.

pisa kulesi

pisa şehrini cazip kılan tek şey. fakat bu şehre gidecek olanlar sakın bir tam gününü bu şehre ayırmasınlar çünkü bu kule ve katedralden baska gezilecek hiçbir yer yok. 3 saatte gezilip bitirilebilir bu şehir ve buradan siena veya floransa'ya gitmek harika olur.

sneijder gelirse frikikleri kim kullanacak

30 metre ve daha yakınları selçuk inan. 30 metre ve üzeri mesafelerden wesley sneijder ve hamit altintop.
olaysız dağılalım.

a royal affair

85. oscar ödüllerinde en iyi yabancı film kategorisinde yer alacak olan film.
(bkz: a royal affair)

türkiye ye gelen en iyi arjantinli futbolcu

beklentileri pek karşılamamış olsa da ariel ortega efsanesi varken batalla diyen adamın aklından şüphe ederim.

29 şubatta doğmak

cenabet doğmaktır.

avrupada gezen masum kivircik

amsterdam'da am üstünde göt sikerken ot çektiğimiz adam. ayık olunsun ey ulu sözlük.

lost a türkçe isim önerileri

(bkz: emre)