bugün

çok sıradan olmasına rağmen çok sevdiğim bir isim..ayrıca yeni bir yazara ait nick olduğunuda öğrenmiş bulunmaktayım..kendisine başarılar diliyorum...
nufus idaresinin sayfasından alınan bilgiye göre son yıllarda en çok konan erkek ismimlerinden biri. her sınıfta 2 3 adet olduğuna şahit olunurdu okul yıllarında. kızlar tarafından beğenilen bir isimdir.
(bkz: emre altuğ)
Sözlüğe hoşgelmiş yazar.
okulda hemen hemen herkesin muhabbet etmeyi isteyip, büyük çoğunluğunun havasını aldığı ama benim için yılların eskitemediği dost.. 7 senedir aynı menem okulun kahrını beraber çektiğimiz, bir bakıma da huyumuzun suyumuzun birbirine karıştığı karizmatik şahsiyet. **
bir erkek ismi. *
(bkz: emre belozoglu)
emrelerin ortak özelliği zeki,sevecen,cana yakın ,hoş sohbet olmalarıdır.ayrıca emreler genel olarak galatasaraylı olurlar**bi de sevilen insanlar olurlar kendileri.
dost, arkadaş, aşık anlamına gelen bir erkek ismi..son yıllarda ahmet mehmet gibi ayağa düşmesine rağmen hala insanlara sempatik gelir..
Emir kelimesi ismin e haline maruz kaldıktan sonra, i harfinin ses düşmesine kurban gitmesi kaçınılmazdı.
1980-85 li yılların favori isimlerinden. Her doğan çocuk sonrası adı emre mi olsa tartışması yapılmıştır.
güzelim erkek isimlerinin en güzelidir. hem aşık, hem dost, hem kardeş bi de üstüne üstlük beylerinbeyi olabilecek başka bir isim duyanınız var mı? yani bir insanın diğer insan nezdinde taşıyabileceği tüm asli unsurları muhteviyatında bulundurur.az ve öz isimdir. 80 li yıllarda ana babaların oğulcuklarına en çok seçtikleri isimdir.( ki bazıları utanmamış kızlarının kimlik kartlarına dahi yazdırmışlardır ) 90 lı yıllarda yerini kaan berk mete bora benzeri diğer dört harfli isimlere bırakmış olsa da hala en cool isimlerdendir.
yakın geçmişte (bkz: organik trackler) adlı ep'sini yayınlamış sesine hayran kaldığım türkçe rapin önde gelen genç rapperlerinden biri.
duygu kişisi.özgürlüğüne düşkün küçük şeyler büyük mutluluklar insanı.kanka ilk yardım adresi : acil durumlarda telefonun diğer ucundaki.paylaşımcı.
(bkz: eaglemre)
bir çocugun şanslı ve değerli olmasını isteyenin adını koymasını tavsiye ettiğim isimdir.sevgili kardaşımın ismi...
bu da merve'nin erkek hali.

o kadar çoklar ki;
iddia ediyorum, her yurdum kızının hayatından da bir emre geçmiştir.
değişik milletlerin isimlerinin anlamları üzerinde çalışan bir websitesinin iddiasına göre "evin reisi" anlamına gelen ve -iddianın asıl ilginç olan kısmı olarak- iskoççadaki "eanraig" ve ingilizcedeki "henry" isimlerinin türkçe formu olan ismim.

linkten devam et, bekleme yapma:

http://www.20000-names.com/male_turkish_names.htm
hay masallah dedirttiren isim. her yurdum kizinin hayatindan bir emre gecmis olabilir. fakat her emre nin hayatindan bir yurdum kizi kesin kes gecmistir. ama emre nin hayatindan her yurdum kizi gecmesin aman diyim!
Türkiye'de en çok kullanılan 23. isim. yaklaşık her 220 kişiden birinin adı EMRE ve ismin yaygınlık oranı binde 4.55.

EMRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 05-01-2009 08:46 itibariyle yaklaşık 326,669 kişinin isminin EMRE olduğu ve EMRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5408 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EMRE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,613 EMRE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EMRE sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

EMRE Türkiye'nin en yaygın 23. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 23. ad ise Peter ismi. EMRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 21. Anthony 22. Jeffrey 23. Peter 24. Marie 25. Andrew isimleri de sayılabilir.

"ismiDidikle.com'dan alınmıştır"
aşıktır. aşık olunandır.
aşık, dost, beylerbeyi anlamına gelen çok sevdiğim ismim.
EMRE Türkiye'de en çok kullanılan 23. isim (... 21. dilek, 22. fatma, 23. emre, 24. pınar, 25. deniz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 220 kişiden birinin adı EMRE ve ismin yaygınlık oranı binde 4.55.

EMRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 19:40 itibariyle yaklaşık 327,253 kişinin isminin EMRE olduğu ve EMRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5408 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EMRE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,615 EMRE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EMRE sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

EMRE Türkiye'nin en yaygın 23. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 23. ad ise Peter ismi. EMRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 21. Anthony 22. Jeffrey 23. Peter 24. Marie 25. Andrew isimleri de sayılabilir.

ismiDidikle.com dan alınmıştır.
utangaç olur(muş) bu cins genelde.
kendini harcamasina uzaktan bakip bakip efkarlandigim, hep dost, eski sevdicek.
en son baktigimda gozlerinin onu cokmus, alni yavastan acilmaya baslamisti, herhaliyle begenilen bu emre yaslanmaya baslamis..
10 yila yaklasan arkadasligimizi, eskitmeden yurutmeyi basarmis, en son gelecegim diyip gelmemistir, oylede serefsiztir, donmedolap, ne yapacagi hic bir zaman kestirilemeyen bir heriftir. cokca zaman bu adam bana asik, cokcadan da cok bi zaman, yok arkadas olarak goruyor, bildigin "oyuncu lan bu" diye dusunmustum velhasil hicbir zaman tam anlamiyla guvenememistim, sonunda tercihimi bir baska adamdan yana kullanip yolumu kendisinden uzaga cizmistim.
yali capkini bildigin, kolay begenmeyen, inatci, cocuk ruhlu,izmirli bir roland varsa etrafinizda uzak durun, bu emrelerin kimseye iyi gelmedigini yasayip tecrube ettim, benimle ayni anda bu tecrubeyi yasayan 3,5 kiz daha mutlaka olmustur, uzak durun diyebilirim, kalbiniz cok acimasin.
sözlük erroru.

ulan arada açıyorum, sözlük "hoşgeldin emre" falan diyo. skicem en sonunda o olucak.

kim lan bu emre? niye milleti emre deyu karşılıyosunuz?

şöyle bi baktım da bu entry "bir derdim var"ın konusuymuş. o zaman: murat gibi, osman gibi, murat gibi, ali gibi, osman gibi bi isim. insanlar oğullarına falan koyuyolar.