entry'ler (687)

anneanne

gittin canım benim.
erkendi her ölüm gibi.
ananemmmmmm diye severdim seni, kimin annesi böyle güzel derdim de mahçup mahçup bakardın yüzüme.
her anneanne ölümü kendi annenin öleceği gerçeğini hatırlatır sana. daha da acı hale gelir o an.
sonra bir anne adayı olarak ölürsem çocuklarıma ne olur fikri düşer aklınıza.
her anneanne ölümü zincirleme korku salar içinize.

anneannem en çok da neye pişmanım bilior musun?
yanına uzun zaman olmuştu gelmeyeli. o pamuk ellerinden tutup vermeliydim müjdemi. ikizlerim geliyor anne oluyorum dediğimde görmeliydim o kısık goslerindeki sevinci. surmeliydin elini yüzüme.
gelmedim gelemedim be anneannemmmm.
çok pişmanım ben..

8 ağustos 2015 bursa da hasret gideriyoruz zirvesi

geldim ama kimse yok zirvesidir.
ksk ne biçim ev sahibisin oğlum.

canan karatay ın meslekten men edilmesi

men edenler yemişler ekmek, olmuşlar mal.
ne istiyosunuz la kadından?

ekmek yiyenler rahatsız. *

pkk

şimdi bu yaratıklar* insan öldürerek, anne karnında bebeleri yetim bırakarak kendilerini ispat ediyor ya hani. biz şimdi bunları böcek niyetine koyup ezmediğimiz için mal mı oluyoruz?
kürtlerden nefret etme sebebi. *
ahmetciğim anlatmış zaten.

http://www.radikal.com.tr...rtasa_acik_mektup-1406861

8 ağustos 2015 bursa da hasret gideriyoruz zirvesi

paslandık çok oldu zirvelere gitmeyeli.
geleceğiz.
ksk pas attırıyormuş. * *
ha bi de bok atmayın ulan, mık candır.

bir kadın olarak susmak

bu kadar da zihniyetini belli etme be badem bıyık.
hani biliyoruz zaten ne mal olduğunuzu da aşıkere gözümüze sokmanız daha can sıkıcı. biz bu adamlardan ne beklememiz lazım sizce?
bi siktirip gidemediniz, bir bitemediniz amk.

evlilik

iyi biriyle yapmak önemli evliliği.
neden;

hırslarını törpüleyebilmek için, üzmenin sıradan bir şey olmadığını görmek için.
iyi bir kalbin sana ne kadar iyi geldiğini görmek için.
sayesinde, sırf onun hatırına sevmediğiniz kişilere/şeylere katlanabilmeyi öğrenmek için.
tahammül etmek diye bişiyin varlığından haberdar olmak için.(zira gökten bir tahammül yağıyor, şaşarsınız alimallah)
tanıdıkça daha çok sevmenin tadına varmak için.
iyi biri olmak için..

iyi birini bulun bacılar/bırolar..

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

mesela;
ölülerin tüyleri hakikaten tiken tiken olabilirmiş(artık ne görülüyorsa ölünürken).

fazla çikolata yemek insanı öldürebilirmiş(yani aşk hormonu salgılıyor ya bu meret, aşkın kendisi gibi hormonu da sakıncalı).

oxford ingilizce sözlüğünün büyük bir bölümü, william chester minor adında seri bir katil tarafından tımarhanede yazılmıştır.

gerçek elmas x-ray cihazında görünmez.

ev işlerine yardım eden erkekler, diğerlerine göre daha fazla yalan söyleme eğilimine sahiptir(sanırım bu pek sevgili erkeklere bok atmaya çalışmışlar, biz inanmıyoruz).

çoğu gülme efekti 1950 lerde kayıt edilmiştir. yani duyduğumuz efektlerin sahiplerinin çoğu mefta.

eğer dünyadaki yaşam 1 yıla sığdırılsaydı, insan ömrü 2 saniye olurdu.

sola dönüp uyumak sizi neşeli ve pozitif yaparmış.

kalbi kırılan bir fil sadece bu sebepten ölebilir, ayrıca yalnızlığa katlanamayan tek hayvanmış fil.

geç yatan insanların, erken saatte kalkan insanlara göre ruhsal dayanıklılığı daha fazla(bu sözlük ahalisi için geçerli olabilir mi? ıı bence değil).

einstein nin beyni otopside çalınmış.

hitlerin ilk aşkı yahudi bir kızmış.(tarih hocam kesinlikle olamaz imkansız dedi, yanlış bilgi vermişler, onlar verdi)

seks düşünmek çişinizi yapmayı geciktirirmiş.

küçüklükte duyulan, bir müzik ve insan sesi, yetişkinlikte kişinin müzik zevkini belirlermiş.

dünyanın nüfusunun sadece %2 si yeşil gözlüymüş(şu güneşe bakarken ya da ağlarken yeşil olan ela gözler sayılsaymış iyiymiş).

insan ortalama günde aklından 3000 düşünce geçermiş.

bütün gece uyanık kalmak, fazladan 161 kalori yakmamızı sağlarmış(sözlük gece tayfası için bu).

kurşun geçirmez yeleği, yangın çıkışını, cam sileceğini, lazer yazıcısını kadınlar icat etmiştir(bu bilgiyi neden verdim bilmiyorum, sanırım erkeklerle sidik yarıştırmak için).

dünyada herhangi bir anda, 14 bin insan sevişip, 25 bin insan öpüşürken, 50 bin insan birbirine sarılır(dünya pek sevgi dolu sevişken).

bilgisayar başında 6 saat zaman geçirmek, ölüm riskinizi %40 artıtır(hepiniz öleceksiniz).

müzik, beyin için uyuşturucu ve seks etkisi yapar.

bal çürümeyen tek yiyecektir. 3000 yıl süreyle bir kavanoz bal saklanarak tüketilebilir.

nefret ettiğin ya da sevdiğin birine bakarken göz bebeğiniz büyür.

gülmekten ölen kayıtlı en az 10 kişi bulunmaktadır(sandalyeden düşmüşler).

araştırmalara göre, sınavdan önce endişelerinizi not etmek, sınav notunuzu arttırabilir öğrenci arılar.

beynin kendisi acı hissetmez.

hayatınız boyunca, iki havuz dolusu salya üretirsiniz.

ilginç not; ben yazdım, alın teridir.

uludağ sözlük

yeni hali tuhaf hacı.
Kimin artıladığını görüyorsun, feysbuk gibi. değişik.
geçmişe yönelik saçmaladığın yazıların artılandığını da görmek ayrı bir şaşırtıcı durum.
ya oylayan kişinin bir amacı yok rast gele yapıyor, ya da ya da bilemedim şimdi.

he bi de oylayanlara ne tepki verileceği konusu var. onu ne edicük?
sağolun, sağolun.

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

işteyim.
koca ekrana boş bakmaktan gözlerim şaşı olmuş durumda.
iş yok, piyasa kötü diye bu çalıştığımız bankalar bizi kekliyor olabilir mi?
yoo yoo dostum..

misophonia

hastaymışım ya la ben.

bu huyun bir hastalık olduğunu ve hasta olduğumu yeni öğrendim.
eğer böyle bir takıntınız yoksa asla ne hissettiğimizi anlayamazsınız. toplum içinde yemek yemek işkence.
babanızı bile boğdurtur alimallah size.

http://onedio.com/haber/s...-524e8fb60e3d39a22d000004

seri artı oy veren melek

candy crush saga da artı can yollayanın amca kızıdır.(yani ben bu meleklerin bayaaan olduğunu düşünüyorum )*

not: biri burada sanırım. cınımmm yirim. *

zall

kaile almıyor, cevap vermiyor.
ilgisiz moderatör.

uludağ sözlük

geri döndüğüm sözlük.

şöyle ki; bir ara gerçekten kıl oldum, sinir oldum, yol oldum, yoldan çık.. pardon ne diyordum, çıktım gittim. ha sözlüğün umurunda oldu mu? bayağı bayağı oldu tabi ki.
ben de kayıtsız kalamadım döndüm. yine 1-2 saçmalayacağım. komik olduğumu zannedip zırvalayacağım.
binicem sütüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı.

melabaaa..

muhabbet kuşu

gururla sunarım. işte benim ki;

http://hizliresim.com/gAL830

galeriye ekleyemedim ya la..

özel mesajlarım

vuuuu.

""""`hiç özel mesajınız yok

hayır hayır, özel mesajının olmamasının sebebi, bu sitenin çalışmasında bir sorun olduğu için değil. büyük ihtimalle sende bir sorun olduğu için hiç özel mesajın yok. demek ki sana özel mesaj atacak kadar yakın kimse yok. vaktiyle insanlara yaptığın düşüncesizce hareketler sonucu çevrendeki insanları teker teker kaybettin. şimdi üzülmekten başka yapacak bir şeyin var mı?

kendine ve hareketlerine çeki düzen verip, insanlar arasına karışmaya ne dersin?`""""

diyerek insanları nelere teşfik ettiğinin farkında değil mi deyyuz?

game of thrones

melaba.
hani cüneyt arkın amcamızı kaynar bişiyin içine sokmuşlardı da tüm yaraları iyileşmişti, gözü de mi ne açılmıştı.
jon snow u da soksalar öyle sulara? yok mudur oralarda öyle kaynar sular neyim. ölmesin.

tez türk sinemasından feyz alına.

ömür gedik

şarkıcı.
kim, bu hatuna "ayyyy senin çohk güzel yhaa" dediyse, o da almış bir gaz şarkıcı olmuş. işte o serzenişte bulunan kimse bu hatuna, ben onun ağzına sıçayım, yok sıçamayım, ben ona şarkı söyleyim en iyisi.**
(bkz: kaç kaç kaç)

bluevelve

ben bu adamı okurken yoruluyorum, 2.ci cümleye geçtiğimde 1. cümleyi unutuyorum. * * zira bir cümlesi neredeyse bir paragrafa eşit.
ama tebrik edilmeli, emek veren yazar..

tek kelime ile mustafa kemal atatürk

(bkz: adam gibi adam).
hoooop peşinen edit; gel annem, eksileme, dur bir önce anlatayım. şöyle ki..