bugün

entry'ler (190)

kupa kızı ile allahsız adam

ümit besen'in yeni şarkısı.

a

latince bir elif.

yalçın küçücük

yalçın küçük'ün konsantre hali.

tüm marketlerde, sadece 9.99 tl. (görsel ile farklılıklar gösterebilir, kalpak ve atkı fiyata dahil değildir.)

kendinden tiksinmek

kendine yabancılaşarak oluşabilir. kendine yabancılaştıktan sonra olabilir. olmak istediğin adamdan tiksinebilirsin, yahut geçmişteki sen'den. sen'lerin birinden de diyebiliriz. çünkü, insan hayatı tutarlı bir bütün değildir, olmamalıdır.

şimdi, burada ki bekirçoşkunvari ulusalcı entry'lerimi okuyunca kendime gülüyorum. tiksindiğimi söylemem zor, ama sanki ben değilmişim gibi geliyor o adam. yalçın küçük'ün konsantre hali, yalçın küçücük gibiymişim, bir kalpağım eksikmiş. hayat, tuhaf. silmeye de üşeniyorum. ama, o entry'ler yok hükmünde. çaresizim.

tutunanlar

otobüste, minibüste, metroda, her türlü toplu ulaşım aracında tutnmayı başarabilenler.

bir de tutanlar var.

bandista

karakızıl olmasam da, olduğum şeyin adı olmasa da, yaptıkları işi sevdiğim grup. türkçe söylemeseler, daima "djelem djelem" deseler mesela, yahut dünyanın herhangi bir dilinde, yine de dinlerdim.

gogol bordello'yu andırıyorlar az da olsa bana biraz da.

öyle bir geçer zaman ki

finalde ali kaptan "evlenemezsiniz! yoksa çocuğumu keserim" deyü, küçücük zavallıcık osman'a bıçağı dayayacak sandım.

fransızca

balgam söktürücü.

bilmem, orası ayrı mesele.

trafosfer

"yeni yaşını kutladığını" bir entry'sinde beyan etmiş yazar. kutlu olsundur.

komünizm

güzel bir dünya hayali, gerçekten tüm yüreğiyle ve tüm insanlar için adanmış yoldaşları olan düşünce.

ama basit bir gerçeği atlarlar, insan doğası. insan, tamamen iyi olmayan ve olamayacak olandır, yoksa adaleti tesis etmesi için devleti kurmaz, kendini kendinden korumak için silah ve silahlı kuvvetlere ihtiyaç duymazdı.

yok edilse bile, tüm düşüncelerin yeniden varolacağına inanıyorum.

ayrıca sscb ve doğu bloğu örnneği, bizzat parti'nin başarısız ve menfaatçi olacağını göstermiştir.

buluğ önder

Buluğ çağına giren Önder isimli çocuk'a verilen ad.

bilinçaltı

felsefe'de okuduğunuz ve gerçekte karşılığının olmadığını sandığınız şey... ta ki bir akşam, bir sohbette, anneniz yaşadığınız ama bilmediğiniz anılarınızı anlatana dek.

bilinçaltınızda neler tuttuğunuzu bilmek isteseydiniz, orada tutmazdınız sanırım. en azından, ben, birinci tekil şahıs.

hollywood ending

hemen herşey üzerine (aile, aşk, seks, hollywood...) başarılı bir film. hatta çok güzel bir film, biraz önce yeniden izledim ve yazdım.

ilk entry'si olmamak sevindirici...

ygs si kötü geçen öğrencilere tavsiyeler

(bkz: bir bardak soğuk su)

kural baltay

kedi gözünden dünya'yı izlemeyi dustür edinmiş, kadın'ları çok seven eski bir yazar. ben.

bu sözlüğe ilk girdiğimde ki ben değilim, buraya yazdıklarımın çoğu şimdi ben değilim.

ahmet hakan coskun

(bkz: ahmet hakan)

yamaha dd 65

tam gaza geldiğinizde, ayağınızın altında olmadığını ve boş zemine vurduğunuzu farkettiğiniz pedalları hariç, pek şahane bir perküsyon aleti, dijital davul. çocukluğumda, yoğurt tasları ve tencere kapaklarıyla başlayan kariyerim, dünya turnesiyle son bulacak sanırsam. (yasal uyarı: yazar burada mübalağa sanatından faydalanmaktadır.)

çocukluk hayalim, fırk, darbuka da çalıyorum baryam misali, hıçk, bongo'da var, hööörrrkkk. ağlamıyorum, gözüme davul tozu kaçtı.

ibo show un cnbc e ye transfer olmasi

kral fm ile cnbc-e'nin aynı medya grubuna ait olduğunu düşündüğümüzde, posiblty'si yüksek bir olay. aaa, siz türkler ne diyor, ha olabilirlik..

cnbc-e, elitlere değil de c grubuna seslendiği zaman neden olmasın, sonuçta orası bir işletme, ve sana reklamlarını izletmek içn ne istersen onu verir. ha ne isteyeceğine de o karar verir, ama orası ayrı ünite.

--spoiler--
the simpsons ve sponge bob harici o kanalı teğet geçerim, hamdolsun.
--spoiler--

efes pilsen blues festival 19

iyi yer tutarak dün gece en önde izleyebildiğim, sesimi kısan ve dans etmekten yoran festival. çok güzeldi. sherrie'nin enerjisini içimde hissettim. bazı müzikdinlemeyedeğilkıztavlamaya gelen insanların dediğinin aksine, watermelon slim'de harikaydı. last night i was so blue.

efes pilsen blues festival 19

bugün 29 kasim 2008 fenerbahce besiktas maci entry'sini görmemle canıma can katan müziksel bir olay. çünkü fenerbahçe ve beşiktaş'ı tutanların ve futbolu sevenlerin çoğunu bu akşam ki konserde göremeyebiliriz, ben de futbolu seviyorum elitist bi'şey değil bu yahut entellektüel ayağından. sadece demem o ki, kalabalık bir nebze olsun azalabilir, sahneye yaklaşabilir ve müziğin usuna ve ruhuna biraz daha yakın olabilirim.

çok acayip güzel olacağını tahmin ettiğim, vizelerden sonra, cumartesi günü, heyecandan beni saat yedi buçukta uyandıran.

en merak ettiğim performans watermelon slim'in ki, hayırlısı bakalım..