bugün

insanın aklına şiki şiki baba şarkısını getiren kelimeler.
emir isimli.. eee... sanatçının.. eee... şarkısı. sanırım.

ben gün geçtikçe saha çok sinir oluyorum bu adama. çünkü hiçbir şarkısından bi mana çıkaramıyorum, çıkaramadıkça kendi zekamdan şüphe duyuyorum ve akabinde kendime lanet ediyorum. lanet ediyorum ne lan? hollywood usülü oldu.. kahretsin dostum. yo yo, bildiğin küfrediyorum meeen.

şimdi; şarkının nakaratı şu:

Çorabımın teki hala yok
Başkası var mı peki, valla yok
Gazetenin eki nerde, yok
Kafamda var ama vursun yok
Salı diye bir gün mü, salla yok
Şiki şiki bi durum, valla yok
Hayatın anlamı nerde, yok
Silah da var ama kurşun yok

çorabının tekini bi kız almış gitmiş de, acaba o tekin olmamasının sebebini başkasının da olmamasına mı bağlıyor çocuk? anlamadım.

gazetenin ekiyle çorabın teki arasında, tunç kafiye bağı dışında, ne gibi mantıksal bağ vardır? anlamadım.

kafamda var ama vursun yok derken? kafanda olan ne? gazetenin eki mi? gazetenin ekiyle kafana mı vursunlar? sinek mi var tepende? kim vursun? çorabının tekini alıp giden kız mı? anlamadım.

salı nerden çıktı? salı günü mü terk etti kız seni? niye sallıyosun salıyı? hani salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır... perşembe perişan olunur... öyle mi mantık mıdır seninki? sabah akşam kemal sunal filmi mi izliyosun? anlamadım.

"şiki şiki bi durum" ne menem bir durumdur? bu durumun olması ilişkilere zarar mıdır? salı günleri mi oluşur bu durum? stabil bişi mi? akışkan mı? yenir mi? anlamadım.

bu soruların cevabını bilen eden varsa, şahsımı da aydınlatmasını rica edicem kendisinden. hayır adam sonunda intihar etti diye korkuyorum. etti mi etmedi mi onu da söyleyin. gerçi kurşun yokmuş evde ama.

yalnız şarkıda geçen: "Kopar dalından... yalnız olan elma hep yarıdır." sözünü pek beğendim. hayatımın felsefesi yaptım. msn iletime de yazıcam. şöyle bişey olucak:

bifincancay (uygun)
yalnız olan elma hep yarıdır.... dushtaim yazmainnnn.....:p

şiki şiki bi durum yok abi. merak etmeyin.
dinlerken "kafam da var ama bursum yok" diye bir cümlenin geçtiğini zannedip, kendi kendime "olur mu lan ne biçim uyduruyosun sen de heaaa" diye dalga geçtiydim. az önce farkettim de, gerçekten varmış bu şarkıda öyle bir cümle.

o da güzel.
dün gece disko kralı sayesinde dinlediğim ve her sabah çorap arama sırasında söylendiğinde eğlenceli olacağını düşündüğüm enteresan şarkı. * "çorabımın teki hala yok başkası var mı peki, valla yok"
"Çorabımın teki hala yok
Başkası var mı peki, valla yok
Gazetenin eki nerde, yok
Kafamda var ama vursun yok
Salı diye bir gün mü, salla yok
Şiki şiki bi durum, valla yok
Hayatın anlamı nerde, yok
Silah da var ama kurşun yok"

"o yok bu yok ne var lan it?!" dedirten şarkıdır.
klipte gördüğüm kadarıyla şarkıyla alakasız bi girişi olan emir parçası.
"kafam da var ama bursum yok" sözleriyle beni benden alan şarkıdır. çok içten ve yanık söylemiş emir kardeş. toplumsal bir yaraya parmak basmış.
emirin çok eğlenceli şarkısı, albümde ilk dinlediğimde oha süper demiştim, klibi ayrı bi hoş olmuş, hatta bu akşam eve dönerken bi kez dinledim, atlamadım şarkıyı.
elif şafak'ın şarkı sözü yazarları hakkında eleştirisinin, ne kadar haklı olduğunu gösteren şarkıdır.
ilk olarak arkadaşınızın mp3' ünde ve " ş" harfi yerine " s" harfi kullanılarak yazılmış haliyle görürseniz yanlış anlamalara neden olacak emir şarkısı.
- şiki şiki bir durum?
- valla yok.
- çorabımın teki?
-hala yok.
-gazetenin eki?
-yok.

nasıl bir diyalogtur bu ben anlamış değilim.
emir nasıl bir insandır onu hiç anlamış değilim.
bu şarkının klibinde de 15cm bacakları var gibi duruyor.
o nasıl bir giyinme tarzıdır, o nasıl bir oynama şeklidir gerçekten akıllara zarar.
gizlice dinlenen, insanı yok yere neşelendiren şarkılardan.