bugün

bir erkek ismi.*
en çok askerlikte karşılaşılan ve askerlikte en çok karşılaşılan olay. * * * * *
(bkz: emir almaktan hiç hoşlanmam)
kaan, başbuğ, sultan, şah, padişan, melik, vezir gibi anlamları vardır *

(bkz: moonstar)
bazı ilkelerin başında bulunan yönetici kişi.
özellikle arap ve müslüman ülkelerde bulunan yönetici kişi.
(bkz: randy)
(bkz: emo)
demiri kesen şey.
(bkz: komutan).
ilk duydugum anda bile icimi isitmis olan isim.guven dolu bir isim gibi gelmisti kulagima.anlamindan bagimsiz isimlerden biri bana kalirsa.farkli seyler akla getiriyor.mesela ketum,bilgili,kendine ait bir cemberi olan birine aitmis gibi.yada tum bu hisler en sevdigimin verdigi hislerdir,objektif olamiyorumdur.
itaat etmeyi gerektiren söz dizini.
(bkz: o şimdi asker)
(bkz: fiil).
2008 yılının son günlerinde çıkacak olan cem adrian albümü. kendisi yeni yıl armağanı olarak bu albümü piyasaya sürmeyi hedeflediğini söylemiştir.
(bkz: bir melek ölürken)
diskografisi aşağıdaki şekilde açıklanmış cem adrian albümü.

1 tanrının elleri
2 emir
3 aşk hep sende
4 nereye gidiyorsun
5 anladım feat. pamela
6 yollardayım
7 hoşçakal
8 kelebek feat. hayko cepkin
9 yine geldi sonbahar
10 bir melek ölürken
11 hiçbir yer

önceki albümlere kıyasla daha profesyonel bir çalışma olduğu için alıştığımız ve sevdiğimiz cem adrian havasından kopmuş ve biraz daha popülerlik kokmaya başlamıştır. albümün en vurucu şarkısı kesinlikle bir melek ölürken ve diğer beklentisi yüksek şarkılar anladım nereye gidiyorsun ve hoşçakal adlı parçalardır.
(bkz: tüm müzik marketlerde)
işte sözleri.

Tüm sözler seninse sessizlik benim
içimde açan bu siyah şey senin
Yüzümden, elimden, kalbimden damlayan
Yerlere saçılan bu renkler senin

Elinden tutar hep götürür seni
Kapılar kapatır bırakır beni
Geride derinde gecenin içinde
Seni izleyen o gölge hep benim

Uzaklar seninse, tüm yollar benimdir
Gördüğüm yüzünse sevmek bana emirdir
Sana uzanan sadece ellerimdir
Hissetmelisin

Kalbim en sağlam, en yıkılmaz kalemdir
Yıldızlar seninse, karanlık benimdir
Sözlerim en dokunulmaz mabedimdir
Gitmemelisin

Hoşçakal deme
Kal

Uzaklar seninse, tüm yollar benimdir
Gördüğüm yüzünse sevmektir emir
Sana uzanan sadece ellerimdir
Hissetmelisin

Kalbim en sağlam, en yıkılmaz kalemdir
Yıldızlar seninse, karanlık benimdir
Sakın vazgeçme, Sakın vazgeçme
Gitmemelisin

Hoşçakal deme
Kal
cem adrian hayranlığını artıran album adı.
hayvan gibi albümün hayvan gibi şarkısıdır. cem adrian ses sistemini ağlatmıştır.
cem adrianın son albümünün adı.kaliteli ve güzel olmuş albüm kapağı biraz sönük kalsa da son zamanlarda dinlenebilecek en güzel albümdür.
abbasi devletinde başkomutan.
(bkz: emir sultan)
ses ve görüntü ile tarkan'ın aynısı olan ve zaten piyasaya tarkan tarafından sunulan bir adam. hit müzik'ten yeni albümü çıktı. sanırım son dönemde adı çok duyulacak.

öncelikle fotoya bir bakın.

http://www.mgdmagazin.com...-06-03_emiralbumkapak.jpg

albümde de sağlam bestecilerle çalışmış. ilk albümde böyle bir destekle çıkan çok az şarkıcı vardır. ozan çolakoğlu ve ümit sayın süpervizörlüğü de cabası

albümün adı ben sen olamam

ben sen olamam - tarkan

elebaşı- aysel gürel

eline düştüm - yıldız tilbe

tornistan - nazan öncel

engelli koşu - gülşen

anladım - harun kolçak

üzgünüm - garo mafyan ve zeynep talu

aşk mı savaş mı - berksan

Şeklim Başka

Özgürsün

Şiki Şiki

Kara Gün
cem adrian'ın 2008 çıkışlı albümünün adı olmakla birlikte albümde yer alan ve albüme ismini verecek güzellikte şarkısıdır. şarkı 2.54'te gitmemelisin sözünün vurgusuyla kopmaktadır.
Tarkana sadece tip olarak benzeyen ve tarkanın müzik şirketinden cıkan sanatçı. Çıkış parçası olan Ben sen olamamı tarkanla birlikte söylediği için ve tarkanın sesi onun sesiniz ezdiği için sesini tarkana benzetenler olmuştur. Diğer şakılarını dinlerseniz sesinin tarkana degil rober hatemoya benzediğini görürsünüz. Ben sen olamam şarkısını dinleyenler aaa Tarkana ne kadar benziyor derler ama o duydugunuz tarkana benzeyen ses zaten tarkan * .. diger sarklılarını dinleyin cok kötü
cem adrian'ın 2008 Aralık çıkışlı albümü ve albümle aynı ismi taşıyan şarkısıdır.

tanrının elleri
emir
aşk hep sende
nereye gidiyorsun
anladım (Pamela)
yollardayım
hoşçakal
kelebek (Hayko cepkin)
yine geldi sonbahar
bir melek ölürken
hiçbir yer