bugün

şarkı vereceği insanları kapısında köpek eden kapris kraliçesi.
sanırsın ki 9. senfoniyi kendi besteledi.
genç delikanlılara düşkün olduğu onları albüm yapma vaadiyle kandırdığı,oyaladığı gibi rivayetlere konu olan söz yazarı.
sezen aksunun kankasıdır aynı zamanda.
(bkz: gülben ergen)
prenses şehrazat ve cini till in maceralarını anlatan, zamanında star da kanal a da falan yayınlanmış güzel bir çizgi filmdir. bir de bu şehrazat ın sevgilisi vardı nour die pek bi yakışıklıydı. *
binbir gece isimli dizideki taş hatun.
barış manço'nun yazdığı ingilizce sözleri;

come here şehrazat, we are going way
forget tomorow, enjoy today
take a magic journey
where the pan pipes play

hold my hands look at me and be happy for today it's a holiday
little world to its self take her with me to a land not so far away

come on sehrazat, we are going way
forget tomorow, enjoy today
take a magic journey
were the pan pipes play

hold my hands look at me and be happy for today it's a holiday
little world to its self take her with me to a land not so far away

and for the rest of time sehrazat you'll be mine.
Binbir Gece filmindeki başrol oyuncusunun dizideki adı.
(bkz: shehrazad)
binbir gece isimli dizide başını 30 derece sağ, 20 derece aşağı tutup, japon çizgi filmlerindeki kızlar gibi sadece gözlerini oynatıp dudaklarını büktürerek konuşan, sürekli ezik, sürekli mutsuz olmakla yetinmeyip, madem ben mutsuzum herkes mutsuz olmalı diyerek çocuğunun bakıcısına sürekli kaybettiği oğlunu hatırlatan, bununla da yetinmeyip yılbaşında kadıncağıza ölen oğlunun resmini çerçevelettirip veren, en yakın arkadaşının karşısında aşkından eriyip gitmesini bile umursamayan karakter
piyasaı 150.000 dolardan 300.000 dolara kadar çıkmış hatun ismi.
Ülkede gereksiz bir tartışma yaratıp halihazırda bu işi yapan kadınların bile namus abidesi kesilip 'çocuğum için herşeyi yaparım' polemiği yaratan kadının sanal adıdır.
binbir gece masallarının anlatıcısı.

fars hükümdarı şehriyar karısı tarafından aldatılınca tüm kadınlara düşman olur ve her akşam yatağına bir bakire alır, onunla yatar ve sabah tan yeri ağarmadan onları öldürtür. bir gün vezirin kızına talip olur. bu şehrazat'tır. akşam olur şehrazat'ı yatağına alır. şehrazat şehriyar'a' masal anlatmaya başlar. şehrazat'ın büyülü siyah gözleri ve tatlı dili ile şehriyar vaktin nasıl geçtiğini anlamaz. masalın en heyacanlı yerinde tan yeri ağarmaya başlar. şehriyar masalın sonunu çok merak ettği için şehrazat'ı öldürtmez, yarını beklemeye karar verir. ertesi akşam o masal biter, şehrazat yeni bir masala başlar ve yine masal bitmez. bu şekilde binbir gece geçer. şehriyar şehrazat'a aşık olmuştur ve böyle tatlı dilli ve sadık bir kadın'ı öldüremeyeceğini anlar, onunla evlenir.
(bkz: bergüzar korel)
hikayelerde geçen şehrazat, gerçekten çok akıllıdır. şehriyar ı oyalar uzun bir müddet hikayeler anlatarak. akıllıdır demiştik, aynı zamanda muhteşem bir hayal gücü de vardır bini aşkın hikaye uydurmak kolay olmasa gerek. gerçi can korkusu da var ama neyse.
dizideki ise emrahın bağyan ve dul versiyonudur. nasıl dizi lan öyle hep ağlıyor insanlar, içim karardı 10 dakikada hemen değiştim kanalı.
(bkz: gayri safi milli sehrazat)
(bkz: sehrazat krizi)
http://www.grafi2000.com/...bcat=videolar&id=4979
saçalarını hangi mandırada yalattığını merak ettiğim kadın. *
yemedim içmedim ve hesapladım, eğer müthiş performansını sürdürürse 5 yılda 250 milyon dolar alacak olan david beckham'dan daha fazla kazanıyor, zira beckham ancak 137bin dolar kazanabiliyor bir günde..
hiç ortada yokken birden cool isimler kategorisine girmiş isimdir
Sen, gündüzün gecenin dışında,
Sen, kalbin atışında kanın akışında,
Sen, Şehrazat bir lamba bir hükümdar bakışında,
Bir ölüm kuşunun feryadını duyarsın...

Sen, bir rüya geceleyin gündüzün,
Sen, bir yağmur ince, hazin,
Sen, şarkılarca büyük uzun,
Sen, yolunu kaybeden yolcuların üstüne,
Bir ömür boyu yağan bir ömür boyu karsın...

Sen merhamet, sen şefkat, sen tiril tiril kadın,
Sen, bir mahşer içinde en aziz yalnızlığı yaşadın,
Sen, başını çeviren cellat başının güne,
Sen öyle ki sen diye diye seni anlayamayız...
Şehrazat ah Şehrazat..
Sen sevgili, sen can, sen yarsin...

sezai karakoç
dizide saçlarını ikiye ayırarak bana hababam sınıfındaki edebiyat öğretmenini hatırlatmıştır.
cem uzan iktidara gelirse mazotu 1 ytl yaptıktan sonra Şehrazatıda 5 ytl yapacağı konuşulanlardan.
150.000 USD LiK META. BUYUNCE ARTACAKMiS DiYORLAR.
(bkz: anne o adamla evlenecek misin)
saclarını ikiye ayıran kadınlara gıcık gitmeme rağmen, sehrazat hanıma cok yakısmıstır bu durum.