bugün

evet efendim...

şebnem ferah gibi birtakım kesimin sürekli saygı ve sevgi içerisinde dinlediği, fakat gerçek dindar ve türk örf, ananelerine sahip çıkan insanlarımızın karşı durduğu, açık saçık giyinen bir şarkıcı/türkücünün şarkılarını dinleyen kızın, ürperten ve kan donduran itirafı..

arkadaşlar bugün yine bir kızı uçurumun kenarından kurtardım. içindeki o korkunç boşluğu artık dolduramayan bu kızımız gibi niceleri var elbette. ekseriya dikkat edelim bu konulara. hayal kırıklıkları ile dolu bir yaşam bu kızlarımızı bekleyebiliyor.

hülasa, bugün akşama doğru sokaklarda tatlı tebessümler atarak gezerken, dindar oldukları için alışveriş yapılmayan esnafın dertlerini dinliyor, milli savunma üzerine konuşuyor, sınırlarımızı bence abd askerinin korumasının iyi bir şey olabileceğini anlatıyordum. tam da bu esnada, etrafıma gülücükler saçıp gıdıklarını sevdiğim esnafla konuşurken bir kız gördüm.

gayet ürpertici ve açık saçık giyinmişti ve bakkaldan çıkıyordu eteğini toplayarak. sanırım masa altı falan veresiyeyi kapatmak için. tabii ki hemen toplumsal duyarlılığım ağır bastı ve koşarak yanına gittim. kolundan tutarak; sen ne yapmaya çalışıyorsun açık saçık hanfendi? diye sordum.

gözlerimdeki o ateş, o nur, o yücelikten etkilenmiş olacak ki, hüngür hüngür ağlamaya başladı ve sandaletlerime kapandı. kalkın açık saçın hanfendi dedim ve derdiniz çözeceğimi fakat soracağım sorulara tüm kalbiyle cevap vermesinin gerektiğini anlattım.

hanfendi laik, ulusalcı ya da asker yanlısı mısınız? diye sordum. tabii ki vereceği cevabı tahmin edebiliyordum arkadaşlar.
evet ben ulusalcıyım da bununla ne alakası var yane? dedi.

peki bu giydiğiniz kıyafet nedir? sizi bu hale kim düşürdü ey açık saçık hanfendi? sizi çok fena doğru yola sokacağım bana anlatın, soyunun dökünüverin hayydii ama diye ikna yollarına başvurdum ve sanırım ikna ettim.
izbe bir yere gittik ve bayanı oturttum.

anlatmaya başladığında işte bu şebnem ferah dinleyen böyle acayip kafa sallayan kişilerin ardındaki dram, sis bulutu, esrarengizlik toz bulutu şeklinde kalkmaya başladı...

ben eskiden şebnem ferah dinliyordum. sürekli konserlerine gider, onunla coşar onunla eğlenirdim. onun şarkısını duyunca arkadaşlarımla alkol alır, zina eder, kedi falan keserdik yani dedi.

cümlesine devam etmesini istemedim. işaret ve yüzük parmağımı birleştirerek dudağına bir sus kondurdum. sus anlatma, bu yolları biliyorum baabında.
hemen bir ilahi albümü ve 1 gb çin malı mp3ümü verdim içindeki ilahiler ile. o yavaşça hasbi rabbi dinleyerek ilerlerken ben ise huzurlu ve mutlu bir şekilde müslüman adımlarıyla yatalak valideciğimin sabah evden çıkarkan istediği malzemeleri almaya koyulmuştum...

ne mutlu ki ak partimiz vardı ve bu kudreti bana veriyordu...
(bkz: hasbi rabbi dinleyerek ilerlemek) *
Aşağıdaki gibidir:

(bkz: Vazgeçtim Dünyadan)
(bkz: Artık Kısa Cümleler Kuruyorum)

(bkz: Sana Bilmediğin Bir Şey Söyleyemem)
(bkz: Gözlerimin etrafındaki çizgiler Artık belli oluyor)

(bkz: Herkes Bilsin istedim)
(bkz: soyunup korkusuzca çırılçıplak kalmışım)
(bkz: bırak kadının olayım)

(bkz: içine girdiğin o küçük kaygan deliği kocaman büyük bir dünya mı sandın)

(bkz: ürperten itiraf)*
(bkz: anne ben manyak oldum)
(bkz: ben bir mülteciyim) *
(bkz: o değilde bir küresel ısınma vardı ne oldu).
(bkz: kalkın açık saçın hanfendi)
Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler.
(bkz: açık saçık hanfendi)
**
umarım tüm şebnem ferah dinleyenlere, doğru yola iletecek mübarek bir el uzanır diye dua ettiğim durum.
(bkz: kaynım bana kaydı)
Turbanla, Şebnem Ferah konserine giden kızlar gördüm ben. Ne saçma bir itiraf. "Şebnem ferah dinleyen, satanisttir, kedi keser, cinstir, dinsizdir" gibi düşüncelerin hala ayakta oldugunu bilmek çok acı.
(bkz: çok fena yola getirmek)
pipisiyle insan kesen kedi de şeboistmiş zaten.
-şebnem ferah dinliyodum. arkamdan bi gölge geçti. bi baktım cin. böle ayakları ters falan.
şebnem ferah dinledikten sonra kedi keseni, zina edeni ilk kez duyduğum itirafı da benden gelsin.
şu zamanda kaldı mı ki böyle densizler. dinsiz demiyorum diyemiyorum, dilim varmıyor. çünkü kendilerine yakıştırdıkları hayat tarzıyla bir yerlere gelemeyen insanları dinsiz olarak nitelendirmek yakışı kalmaz. insan dinsiz doğmaz, dogmatiikliği sonradan öğrenir. belirli bir ilgi alanı mı bu satanistlik. dinlenen müzik türü veya herhangi bir yazı mı belirliyor bu karmaşık durumu. ben uzun zamandır dinliyorum ama bir kediye karşı hayvanca hiç yaklaşmadım ve baş ucumdada koskocaman bir posteri var. *
- kamil ben satanist oldum.
+ o ne ki abi.
- geçen bi kız itiraf etmiş etkilendim bende satanist olacam.
+ abi hasbirabbi dinlemiş geri dönmüş ama kız.
- nasıl yani lan
evet nasıl yani lan dedirten durum.
alkol alıp mı kesiyor bunlar hayvanları. alkol mü yaptırıyor yani bu insanlara eylemleri. en kötü yemiştir peyniri girmiştir tiribe, kesecemde kesecem diyerek zikir ederek kesmiştir hayvanı.
- kamil getirde bi hasbirabbi dinleyelim çok efkarlandım.
+ abi tövbe de çarpılacaz.
- tövbe dersem döner miyim lan? *
sanki biraz kaşar bayanın itirafıdır. okunması gerekir.
Açık saçık hanfendi ...ayaklarıma kapandı...nurlu gözlerim ...o ben biz onlar ...ha bu arada her Şebnem ferah dinleyen ataist olmuyo kedi kesmiyo sapkınlaşmak isteyen kılıfını kendi arar bulur şarkıda geçen sözler mayasını yoğurmaz insanın ses tınısı kulağına hitap eder dinlersin
güncel Önemli Başlıklar