bugün

tikkyler, potansiyel conconlar ve geleceğin ikoncanlarıdır.
(bkz: f1 pistindeki kaygan zeminden pilotlar rahatsız)
(bkz: podyumda mankenler kayıp düşüyor)
(bkz: genç mankenler rahatsız)
bir hayli fazladır, fekat sadece kendi gelecekleriyle oynamaktadırlar, bu yüzden biz erkekler rahatızdır, hatta işimize gelmektedir onları izlemek..
görsel

--spoiler--
''OTURAN BOĞA'' KIZLARIN GÖZDESi...

Bolu'da Kızılderili kültürünü yaşatmaya çalışan 'Oturan Boğa' lakaplı kimya mühendisi Sabahattin Kalaycıoğlu, üniversite öğrencilerinin partisine katıldı. Kızılderili kıyafetleriyle partiyi şenlendiren Kalaycıoğlu'na üniversiteli kızlar yoğun ilgi gösterdi. Partiye katılan üniversiteli erkek öğrenciler ise, kızlarla dans eden 'Oturan Boğa'yı kıskandı..

--spoiler--

valla oturur mu, kalkar mı bilemem ama, şahsen resimdeki hatun benim kucağıma oturursa çok pis kalkar.
sırf defile yapmaya daha uygun diye üniversite tercihini değiştiren kızlar da bu gruba dahildir.
geleceğin ideal koca adaylarını cezbetmeye çalışan kızdır ve üniversite ortamı ona her açıdan bu fırsatı sunmaktadır o da bu fırsatı kullanır.
(bkz: öss ye makyaj yapıp gelen kız)
defilede iş kazası olarak nitelendirilen orasını burasını açma eylemini sürekli gerçekleştiren kızlardır.
üniversiteyi araç parkı zanneden erkeklerden daha makul kızlardır. hiç olmazsa kendilerine bakmaktadırlar. baba parasıyla hava atıcam diye yırtınan yalama kafalı daltaraklardan daha makuldur.
en azından üniversiteyi define pisti sanmayan kızlardır.

(bkz: arkeoloji okumak)
bir defile pisti olarak üniversiteler...

kendini ispatlamaya çalışan model...

kendimi böyle zinde ve güçlü hissediyorum diyen model...

bakan baksın belki bi alan olur diyen model...

kendilerini çok beğenen modeller...

(bkz: uzar gider)
(bkz: bahçeşehir üniversitesi)
ülkenin önde gelen ikoncanlarına bağlıdırlar, sıkı bir şekilde onları takip ederler ve üniversitede bu ideolojiyi yaymaya çalışırlar.tıpkı başka ideolojileri yaymaya çalışan gruplar gibi..
amaçları okumak değil , sosyal çevre kurmak , sevgili adaylarına kur yapmakta olabilir. dar pencereden bakmamak lazım olaya belkide mutlu oluyordur şık giyinmekten , süslenmekten. evet bunlar insanı mutlu eden şeylerdir , ard niyet aramamak lazım.
(bkz: izmirli kızlar) * *
tamamına yakını zengin sevgili bulma arayışındadır, yarısına yakını da gerizekalıdır. seviniz onları.
(bkz: defile pisti)

(bkz: o nasıl oluyo)
(bkz: üniversiteyi kerhane sanan erkekler)
baba parası yemenin zevkine doyamamış,kendilerini pembe bulutlara uçurulmuş sanan,bazı zamanda arabasına binip hadi beni evine evine götür bana ninni söyle diyebileceği bir sevgili arayan ve bana görede kendi salaklığını ona bulaşan erkeklerede transfer eden abidik kubidik kişilerdir
bu kızların herşeyleri abartıdır,konuşmaları,duruşları,bi insan su içerken bile yapmacık olur mu yahu.