bugün

yer: aklın doğruya erişemediği bir yer.

tarih: bir kaç sene önce

saat: 8:00

efendim şimdi malum öss insanın gelecekteki hayatına yön vermeye yarayan önemli bir oluşum yaklasık 1 sene bu mühim sınava hazırlanıyorsunuz ve daha sonra sınav gunu annenızın veya babanızın hazırladıgı kahvaltıyı yapıp yollara düşüyorsunuz. kimisi yataktan kalktığı gibi gelir kimisi cıvığını çıkartır.. çok fazla uzatmıyayim neyse yollara düştüm geldim sınav merkezine sınav saatini bekliyorum gözüme ilk çarpan kız adaylar oldu haliyle insanın dikkatini bir çok şey çekiyor tabi ki fakat en çok dikkatimi çeken nokta ise kızların 10/7sinin düğüne gelir gibi gelmesi oldu yahu kardeşim amacın nedir 2 kg makyaj yapıyorsun fön falan çekiyorsun saçlarına ya tamam bir iki kişi olur bir şey demem belki düğüne gitmiştir akşamdan kalmıştır falan diyeceğim fakat bunlardan onlarca gördüm. kendimi bir bayanla karşılaştırmıyorum şimdi karşılaştırmam gerekirse o zamanın şartlarında yataktan kalkıp gittim saç sakal birbirine girmiş yüzümü yıkadım mı onu bile hatırlamıyorum. yahu güzel kızım evladım niye süsleniyorsun da diyemiyorum ki sadece eleştiriyorum.. nasıl bir azimdir bu allahım güzel yavrum alt tarafı bir kaç saat orada soru çözeceksin sen dahil kimse kafasını kaldıramayacak göremeyecekler beğendiremeyeceksin kendini sok bunu kafana eminim ki bu kızlarımızdan bir kaç tanesi bir yere yerleşemediler.. ama sonuç olarak bu kişileri eleştirecek olursak sabahın köründe makyaja harcadağın azmi ve hırsı hayatında çıkmış başka fırsatlar için harcasaydın ahhh güzel ülkemin güzel kızları.. neyse ben bir şey demiyorum.
bidahaki yıllarda da aynı makyajla sınava girecek olan kız.
Tuhaf değildir. Kız kendini böyle iyi, zinde, moralli, güçlü vs. hissediyorsa taktir edilecek bir davranıştır.
ailesi tarafından sınav sonrasında güzel bir yere gitme sözü almış bir kızdır. sınav bitiminde ailesiyle birlikte direk söz verilen yere gideceğinden güzel* olma ihtiyacı duyar.
sınav sabahı esas kızımızı heyecandan uyku tutmamıştır, erkenden kalkmıştır ve boş durmim deyip makyaj yaparak rahatlamaya çalışmıştır..
(bkz: yürü be koçum)