bugün

ortalama 4 yıllık bir üniversite öğrenciliği hayatının ardından gerçek hayata dönülmesi durumunda kaybedeceklerinizdir.
toz pembe gözlüklerinizi kaybeder hayatla yüzleşirsiniz hayal kırıklığı yaratan durumdur tamiri ve uyumu yıllar alabilir.
şimdi kimin yazdığını bulamayacağım ancak sözlükten yazar bir arkadaşımın entry'si..

'üniversiteyi dört senede bitirirsen dört, beş senede bitirirsen bir sene kaybedersin.'
artık alttan alman gereken bir şey kalmamıştır hayatta.
aylık 700 lira civarı burs.
bol bol ders kitabı, pederden sınırsız mali destek ve sınavdan geçme telaşı.
(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
gençliğiniz
öğrencilik hayatı.
kaybedilince çok pis anlaşılıyor değeri. çok güzelmiş lan. dert yok, tasa yok. mesai saati yok. müdür yok. iş yok, güç yok.
sigara, alkol, maksimum günlük 1500 kcal ve yanlizlik.
indirimli öğrenci kartı.
hatunların eksik olmadığı öğrenci evi.
derhal mastera başlanarak bir kısmı kurtarılabilecek kayıplardır.
öğrenci indirimleri ve en önemlisi öğrenciliğin getirdiği özgürlükler..
alkol, sigara ve cips üçlüsünde sabahlamak, ders çalışmak için sabahlamak, film seyrederek sabahlamak, okey oynayarak sabahlamak, proje hazırlayarak sabahlamak.
(bkz: göğüs kılı)**
bölümüne göre değişik olacak kayıplardır. iibf, güzel sanatlar, besyo, eğitim fakültesinde iseniz güzel bir arkadaş ortamı veya güzel gecen zamanların tekrar yaşanamaması gibi şeyler olabilir ama tıp,mühendislik gibi fakültelerden mezun olmuş iseniz vucut kıllarının ağırması,ineklemekten kilo almak sayılabilir he kazınımlarda vardır mutlaka bu fakültelerin bitiminde hemoroid,Kafein ve nikotin bağımlığı,özellikle yangel yat insanlara karşı kin, sizi masaya bağlayan bir bölümden dolayı para*.Yani özetle her bünyede farklı etki bırakmaktadır.
baba parası yemenin son bulacağı gündür.
kafaları çekme gecelerini.
öğrenci iken aldığınız burslar , hiç iş güç yokken mezun olunca işsiz güçsüz ortada kalmak , işin olsa bile haftada 5 ya da 6 gün 10 saati iş yerinde geçirmek, kısacası hayatın bir anda değişmesi tüm özgürlüklerin bir anda yok olması.
(bkz: öğrencilik en iyi meslektir)
öğrencilik. daha ne olsun...
alışveriş yaparken, "öğrenciyiz abi indirim yapıver" diyememek.
yani zor durumlarda kalındığında öğrenci sıfatının altına saklanamamak.
(bkz: gençlik) (bkz: enerji) *
(bkz: bana sen de)
teknikerim ve çalıştığım firmada teknisyen ile aynı maaşı alıp, aynı işi yapmaktayım. aynı kpss sınavına girmekte ve aynı yerleri tercih edebiliyorum. kısacası 2 yıllık üniversite mezunu olmak gereksiz bir eylemdir. 2 yıl harcayacağıma bir işte çalışsaydım, o dönemde altıma araba çekerdim.