bugün

erasmus'a gitmek yeni fikirler kültürlerle tanışmak
work and travel yapmak çalışma hayatına eğlenceli bir şekilde başlamak
yurt veya avrupa sathında proje yarışmalarına katılmak
herhangi bir klüpte aktif görev almak

aslında üniversite'nin katacağı asıl değerler bunlar gibi aktivitelerdedir, dersler büyük oranda teferruattır, tabi hukuk, tıp gibi bir bölümde değilseniz.
terörist-anarşist eylemlere katılmak.
mezun olduktan sonra ne yapacağını düşünmek, boş zamanlarında yabancı dil öğrenmek, iş hayatına girdikten sonra yapılamayacak şeyleri yapmak.
öğrenci evinde aç kalmak... parasız pulsuz birakaç gün idare etmek en sonunda fırına gidip abi dünden kalan ekmek var mı diyebilmek.sonrada fırıncının insafına gelip bugünde benden olsun diyip sıcacık ekmek vermesiyle güzel bir kahvaltı yapmanın zevkine varmak * )
(bkz: get laid)
ingilizce'yi advance seviyesine getirmek.

ingilizce biliniyorsa başka bir dil daha öğrenmek.

bilgisayar eğitim programlarına dahil olmak.

alanınızla ilgili seminerlere katılmak.

doğru kişilerle tanışmak ve çevre edinmek.

staj yapmak.
yapılması gerekmez belki ama
her öğrenci yapar mutlaka bir kez.sınava çalışağım diye diye çalışmayıp,sınav sonrası suçu hocaya atıp,diğer sınavlara çalışılcağının sözünü kendine verip tekrardan başa dönmek.yazması uzun uygulaması kolay sonuçları pek güzel değil.kişiye göre tatmin edici olabilir.
parasız nasıl geçinilir onu zaten öğrenirsiniz.bide başlarda takılın ama sonradan düzenli bi manita bulun yoksa sonradan sıkıntı çekebilirsiniz.
insan olmak .
Sevişmek.
çan sisteminde zirveye ulaşmak. herkesin nefretini kazanmak.
kendimden biliyorum
Sevgili üniversite ogrencileri, ders programınızda iktisata giriş dersi mevcut ise bu derse ilk girişinizden önce muhakkak evde yasin okutunuz keza böylesi bir dersin ulviliği karşısında yüksek bir maneviyata ihtiyacınız olacaktır. Imza: Bir dost.
size asılan okulun yada sınıfın kaşarına elinizden geleni yapın, yapmazsanız ilerde çok pişman olacaksınız.
- kız arkadaşınla eve çıkmak.

- sabahlara kadar içtikten sonra sabah ezanı okunurken duygulanıp ağlamak.

- parasız pulsuz kalmak, cebindeki son parayı ekmek yerine sigaraya vermek.

- bir dönem işte çalışmak, ayak işleri tercih edilme nedenidir.

- yer çekimine yenik düşmüş pantolonlar ve kazaklar giymek.

- müzik grubu kurmak, kuramıyorsan bile en az bir kere önemli bir etkinlikte konser vermek.

- mümkünse bir bisiklet edinip şehir şehir dolaşmak. en azından yaşanılan şehri bisikletle dolaşmak.

- pason olmadığı halde öğrenci bileti alıp güvenlikle ve otobüs şoförleriyle tartışmak.

- birkaç kere sokakta yatmak.

- arkadaşlarla topluca cuma namazına gitmek.

- elit bir kahvehanede aylarca akşama kadar kumar oynamak.

- bol bol makale okumak ve yazmak.

- tüm bunları 4 yıl içinde yapabilmeyi becermek ve mezun olmak.
Dağcılık kulübüne Katılmak.

Kesin yapacağım.
akıla gelen ne varsa yapılmalıdır. yok yarın yaparım aman kim yapacak demeyin sonra pişman olursunuz.
adam olmak.
gidebileceğiniz kadar çok yere gidip gezmek. sonunda kapitalist düzenin kölesi olacaksınız nasılsa.
sevişmek
ev partileri yapmak
dil öğrenmek.
bir kez olsun sinava calismak...

üç noktami da koyduguma göre baslayabilirim.

gözünüze su serpin biraz, simdi aglamakli entry yazcam.

ana-baba o kadar calisiyor bizim için. biri de cikip demiyor ki aga ben pezevenk miyim, niye ders calismiyorum. sonra vay efendim hoca bana takti. takar tabii. hemen duygulanin ve derse koyulun hadi koçlarim. hadi yigidolarim. sen yaparsin hadi. finaller geldi bak. süper final'de yok bu sene. hadi annesinin bi' tanesi. hadi güzel evladim, sen yeter ki derslerine calis biz senin hep arkandayiz. gerekirse taksiye cikariz. gerekirse akasya duragi'nin film setinde görev yapariz. yeter ki siz okuyun. bizim tek varligimiz sizlersiniz...

(bkz: ders calisirken mandalina getiren baba)

bir sosyal sorumluluk projesi olarak;

(bkz: nasihat içerikli entry girmek)

not: hala aglamayip ders calismiyorsan, kusura bakma ama sinav gözetmeninin basinda dikilmesine mahkum kalacaksin kardes! silkelen ve kendine gel! aç temiz bir a4 sayfasi. güzel güzel not tut. biliyorum! ilk baslarda yazin çok güzel olacak ama sonra bozulacak. olsun! bu herkese olur! hadi brother! we are good boys!!! kalk ve calis amk!
diğer bir yarısı üniversite bittikten sonra başa düşendir.
ff almak. her şeyi yaptım da bir bunu yapamadım.
adam gibi bir işe girmek yoksa üniversite bitiminde sudan çıkmış balık gibi kalırsınız deneyimsiz kimseyi işe almıyolar.
cemaatçilerden uzak dur.

ailemden uzaktayım triplerine kapılıp, her türlü işe girişme.
polis taşlamak, molotof atmak.