bugün

entry'ler (236)

insanlardan soğumak

yaşamayı en zor kılanlardan, kendinden bile soğuyorsun o derece.

sözlük yazarlarının itirafları

hayat dolu değişmişim, be benin suçum mu şimdi, yüzüme vuruyorsun sen bunu. çok zoruma gitti öyle böyle değil, tamam biliyordum da söylemesen iyiydi.

aşk

ertelenen duygu. evet erteliyorsunuz, düşünecek o kadar çok şeyiniz varken, sevgi ihtiyacınız en sona atılıyor, aşk sadece 'lüks' oluyor gözünüzde. fırsat vermiyorsunuz, düşünmüyorsunuz onu, belki geceleri, yalnız uyurken daha çok fark ediyorsunuz eksikliğini ama o da geçiyor işte.

gratis

yaşadığım şehirde -bu şehir türkiye'nin ilk büyük beş şehrinden biri- olmaması yüzünden üzüldüğüm mağazadır.

bir erkeğin meme uçlarını emmek

emdirmeden ön yargılı davranılmaması gereken eylem. ya hoşuna giderse?

ota boka sinirlenen insan

o da istemez böyle olmayı ama ne yapsındır, genetik.

hiç tanımadığın birine aşık olmak

adının aşk mı olduğu sorgulanacak durumdur, bir kere görmüş iseniz o, dış görünüşüne tutulmaktır; konuşup, düşüncelerine, hayata bakış açısına vurulduysanız bu sizin mantığınıza yatmıştır, eğer hepsi bir anda gerçekleşiyorsa bu aşktır.

olamaz diye bir şey yok, belki de en saf hali görmediğin, düşüncelerine hayran olduğun, ön yargıların olmadığı bir sevgidir.

evlilerin öğrenim kredi borcunun silinmesi

bilseydik üniversitede evlenirdik dediğimiz durum olmuştur, belki ben de evlenmek istiyorum ve borcumdan dolayı evlenemiyorum, bunun amacını anlayabilen varsa anlatsın bir zahmet, zira aklım almıyor.

deliler gibi gelen arama isteği

delinin nasıl geldiğinin tanımını açamasak da, bir anda ortaya çıkan, baskın, git dersen gitmez, dur dersin durmaz öyle bir istek işte, giderilmeden de asla ama asla rahatlayamazsınız.

kedi gibi uyumak

sessiz sakin uyurken, ufacık çıtırtıda uyanıp etrafa bir bakındıktan sonra, kaldığın yerden devam etmektir.
hoş bir uyuma şekli olduğunu iddia edemeyeceğim, millet davul çalsa uyanmaz, biz kapı gıcırtısına hoop gözleri açıyoruz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sevdiğim diyen insanin ancak bir hafta on gün sonra özlemesini, merak etmesini anlayamiyorum. bu nasil sevme?

bana çok güzelsin demesin, sinirleniyorum güzel falan değilim çünkü, gözümün içine baka baka yalan söylemek bu, başka bir şey de onu deme işte, kandırılmış hissediyorum.

73 yaşında tıp fakültesine başlamak

bundan 55 sene önce tıp fakültesini kazanmış dededir, şanslıdır şimdi zaar çok zor tıp fakültesine girmek. evet belki bir faydası olmayacak ama içinde de kalmayacak. ölmeden önce yapması gerekeni yapan cesur dede.

sadakat nedir şimdi anladım, kendimde yeni fark ettim, o olmasa bile sanki o varmış ve ben ona sorumluymuşum hissiymiş bu, birinin sana o anlamda yaklaştığını anlayıp muhabbeti devam ettirirken duyduğun huzursuzlukmuş, yanlış yapıyorum suçluluğu imiş. sen de hiç böyle hissettin mi acaba?

sözlük yazarlarının takıntıları

ağız şapurdatan insanlar, derin derin nefes alan insanlar, dik dik suratına bakan insanlar...

eğer cennet cehennem yoksa

" o zaman cennet de cehennem de bu dünya dostum " diye cevap verilesi önerme.

sözlük yazarlarının favori tatlıları

sevgilinin üzerine dökülmüş krema tatl... öhöm öhöm şerbetli tatlılar hariç hepsi.

özlemek güzeldir

eski düşünecemdi sonunda kavuşma ümidi vardı, şimdi ise özlemek güzel değil sadece acı.

yine sıçışlardayım, çok uymama başladıysam, bitse de gitsek moduna girdiysem, ben bitmişim de ağlayanım yok.

dört sene öğretmenlik okuyup kpss ye girmek

mantığa göre - ki başka şekilde aklım almıyor- öğretmen olduysan bu ülkenin tarihini, coğrafyasını,anayasasını bileceksin, türkçeyi hazmedeceksin, gündemi takip edeceksin he bir de bakalım toplama, çıkarma yapabiliyor musun (salak mısın yani, sonuçta öss de burayı atlamışlardı ya!)diye bir yoklamaya maruz kalkmaktır.