bugün

sizin maaşınızdan daha çok kazanıyor dediğinizde sormaktan vazgeçiyorlar artık.
ilköğretimin fişleme sorusu.. ne yapacaksın amk, iş iyiyse haraç kötüyse bağış mı ne? hocam git allahasen.. şimdi olsa vereceğim cevap bu olurdu.
müdür sorardı. not da alırdı.
okulun tüm işlerini öğrenci babalarına yaptırırdı.
çakal ya.
hepsinin babasını, işlerini halletmek için kullanmak istediği için olabilir.
(bkz: ego tatmini)
iş yapacak babası olmayanlar için büyük sıkıntıdır o soruyu cevaplamak.
benim durumum kötü olmadığı halde arkadaşlar adına tedirginlikle beklediğim olmuştur.
Mesleğin adı: aşırı serbest meslek. iflas potansiyeli yüksek, maceracı bir babam var hocam.
öğrenciyi tanımaya yönelik sorulan durum.
ilkokulda sorulur baban ne iş yapıyor inşaat işçisi örtmenim ona öyle denmez serbest meslek liseye başlanır baban ne iş yapıyor serbest meslek hocam iyi de ne yani ne ne inşaat işçisi hocam. üniversiteye gidilir orada sormuyorlardı.
ulu orta sorulması absürt olsa da sivri zekalı ergenlerin "öğretmen ne yapacak la babamın işini" diye üste çıkmaya çalıştığı konudur. Oğlum o senin öğretmenin! özellikle de ilkokul öğretmeninse 5 yıl boyunca anandan babandan daha fazla şey öğreneceğin ana baba yarın. Ayrıca birkaç eşek şerefsiz harici hiçbir öğretmen adam kayırmaz, Ha sevdiği saydığı öğrenciler olur ama bu onların babasına anasına göre değil o çocuğun iyi bir öğrenci olmasından dolayıdır. SEn öğretim hayatın boyunca sınıfta piçlik yap, konuş konuştur, öğretmenin ağzından burnundan getir sonra da öğretmen seni herhangi uslu akıllı çocuk kadar sevmeyince "öğretmen onu kayırıyor yeaavv" tribine gir.

Takriben üniversite ve üniversiteye de hazırlık dahil eğitim öğretim hayatım boyunca yani 20 yıl boyunca üniversite hocaları da dahil olmak üzere gördüğüm onlarca hocanın taş çatlasa yüzde 10u art niyetli modeliydi ki bu yüzde 10un yarısı benim eşekliğim yüzünden bana art niyetli görünüyorsa yüzde 5 i art niyetliydi.
statü farklılığı ilk olarak öğrendiği yerdir öğrencinin.
benim babam vefat ettiği için cevap veremediğim sorudur. Okulun ilk günleri bu yüzden gitmediğim zamanlar olmuştur.
Bir ogretmen olarak sormadigim sorudur. adam veli toplantisina geliyor orda bile sormuyorum.
çocuğa eğer babası öğretim görevlisi, müfettiş ise iyi davranacak,değilse ağzına s*çacaktır.
ego tatmin etmek için veya öğrenci aşağılamak için yapılan bir iş değildir. insanın babasının diğer arkadaşlarına nazaran daha düşük maaşlı bir işte çalışması da utanılacak bir şey değildir. baba o baba, belki üç kuruş için götünü yırtmaktadır çocuklarını okutabilmek, karınlarını doyurabilmek için. gurur duyulması gerekir. babası olmayanların ise üzüntüsünü anlamakla birlikte utanmalarını garipsiyorum. elbet onu da yetiştirmek için çırpınan bir ana vardır. elbet onlar çok daha olgun çok daha güçlü çocuklardır. bir de haklı olarak istemediği baba modeline sahip olanlar var, utanmayın, onun davranışlarından siz sorumlu değilsiniz. doğru bir kişi olma yolunda çabaladığınız sürece başınız dik olsun gençler. öptüm.
öğrencileri rencide edici davranışlardan bir tanesidir.o dallama meslektaşlarıma selam söylüyorum buradan, lan odunlar babası çalışan var çalışmayan var, ölmüş olan var siz nasıl pedagojik formasyon aldınız böyle, sizin gibi boktan insanlar yüzünden afedersiniz ama skim gibi bir nesil yetişiyor teşekkür ederim hepinize ayrıca da alayınızın ta amına koyayim.
babası ''godaman'' ise haddimizi bilelim de ona göre not verelimin Arapçasıdır.
gereksiz bir sorudur.
en çok da, ilkokul çağında işitmeye maruz kalınan cümle.
öğretim üyesi çocuklarının, küçük yaşta mesleği kavrayamamalarından ötürü yardımcı doçent veya doçent diye cevapladığı sorudur.
ülkemizde öğretmenlik mesleğini yapanların çoğunluğunu aciz, kendini geliştirmeyen, çocukların eğitimini iplemeyip ay sonunu bekleyen kişiler oluşturmakta. aralarında mesleğini gerçek anlamda uygulayan ,eğitimin çağdaş bir nesil için gerekli olduğunu öngören muazzam, eli öpülesi insanlar vardır. ama dediğim gibi öğretmen dediğimiz meslek grubunun çoğunluğu geçmişten beri çocuklar üzerinde gerek fiziksel gerek mental anlamda travmalar yaratmıştır. sırf sorunlu kişiliği yüzünden el kadar gariban yavruların kafasında tahta cetvel kıran yavşaklar bile vardır. bu tür soruları soran dümbelekler baba mesleğini öğrenince ne gibi bir yaklaşım sergilemeyi düşünürler o da ayrı bir sorun.
babası vefat etmiş olan çocuğun sınıfa giren her farklı öğretmene aynı cevabı vermesiyle iç burkan hede.
genelde tanışma aşamasında ve aidat toplama zamanlarında gerçekleşen olaydır. bu öğretmenler çocuk psikolojisinden, sınıf yönetiminden zerre anlamazlar. bu konuda eğitim almamış, eski kafalı olmaları muhtemeldir. zaten sınıf içerisinde bir takım olaylar ve nesnelerle statü farkı her zaman anlaşılıyor, yaratılıyor. öğrencilerin çoğu diğerlerinin babalarının ne iş yaptığını biliyordur. ama buna karşın böyle şaçma sorular sorarak öğrencilerin utanmasına, gerilmesine neden olamaya kimsenin hakkı yoktur.
Dün ablama yeni okulunda sormamasını tavsiye ettiğim sorudur. Onca kişinin adını bile öğrenmekte güçlük çekiyorken sormak sadece aklı daha fazla karıştırmaya neden olacaktır. Gereksizdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar