bugün

Direksiyonda oturan kaba görünüşlü , tehditkar bakışlı şoför amcadan çekinip , öğrenci kimliğini göstermeye tırsan kişidir.
hava atmak gibi bir amacı varsa enayidir.

Eğer akbilini/kentkartını kaybetmişse eli mahkumdur.
benim gibi otobüs ve benzeri ortamlarda sesli konuşmaktan çekinen bu yüzden öğrenci olduğunu söyleyemeyen biridir. her zaman değil tabi.
(bkz: enayi)
(bkz: keriz)
kuvvetle muhtemel izmir'de yaşayan, öğrenci kentkartı için bankadır, fotoğraftır uğraşmak istemeyen üşengeç insandır. Bu öğrenci aynı zamanda notlarını son hafta toplayıp, sınavlarına da son gün çalışıyordur. Sınava beş on dk kala evden çıkıp dolmuş gelmeyince taksiye atlıyordur. tembel, kısmen de sorumsuz insan olur kendileri. Ben bu insanı bi yerden tanıyorum lan.
öğrenci kartını gidip çıkarmaya üşenen öğrencidir. o aslında herşeye üşenir.
Karta kaçmış öğrencidir. Genellikle otobüste gördüğü bir kıza öğrenci olduğunu belli etmemek için böyle enayilikler yapan tiplerdendir.
ankaralı öğrenci modellemesidir. (bkz: melih gökçek)in gazabına uğramıştır. yazıktır. günahtır.
benzeri lise yıllarında geç kaldığında, o gün okula gitmeyen insandır.
dalgınlığına gelip öğrenci demeyi unutan insan da olabilir.
Paso almayıp protesto amaçlı tam kart basan öğrenci gibidir.
şoförle münakaşaya girmek istemediğinden tam parası vermiştir.ara da sırada benim de başıma gelir.lise yıllarımda üzerimde okul elbisesi varken bile benden öğrenci kimliğim istenmiştir.en iyisi 5-10 kuruş fazla verip bu tiplerle münakaşaya girmemektir.
ankarada yaşayan üniversite öğrencisidir.
(bkz: keriz)
öğrenci olduğunu kanıtlamak için melih gökçek denen mide bulandırıcı şahsiyete paso adı altında haraç vermek istemeyen ankara öğrencisidir. haklıdır, garibandır, ezilendir, sistemin adamı değildir, olmayacaktır, direnişçidir ve son kertede en asil duyguların insanıdır.
üstünlük belirtme ihtiyacı duyduğu için bu eylemi yaptığını varsaydığım aklıselim (!) öğrenci, öğrenciler kavmi. eğer niyeti bu değilse başvuru merkezine gidip kartı almaya üşeniyordur.

bi gözlemim de şudur ki; ilk nedenden dolayı bu eylemi yapanlar makinadan tam basma sesini duyduklarında orgazm oluyolar.
"bi öğrenci" demeye çekiniyordur.

ücreti kağıt parayla karşıladıysa,

para üstünün eksik gelmesine ses çıkarmamıştır.

(bkz: ben değil bir arkadaşım)
Abi saçmalık ya, öğrenciysen az vericeksin bu uyanılacak bir şey değil sana tanınan bir ayrıcalık.
(bkz: zhena)

üşeniyor kendisi