bugün

heyecanlanmanızı sebebiyet veren, büyük bir istek, merak ve hızla özel msj butonuna tıklamanıza neden olan şeydir. bir de yanlışlıkla mavi görmek vardır ki o bambaşka bir şeydir. genelde meşgale butonunu gördüğünüz zamanlarda olur. bir anlık karıştırısınız. bazen de sözlük kafayı yer, mavi görürsünüz ama mesaj gelmemiştir. *
özel msj geldiğinde gerçekleşen eylem.

fakat ikidir özel msj gelmediğinde gerçekleşiyor. sözlük iyiden iyiye kafayı yedi heralde.

(bkz: noluyo lan)
kafanizi hafiften yana, sola dogru egerek bakarsanız sanki yanıyormus gibi gozukuyor. benden size eglenmelik.

tanim: hafiften kafa egilerek bakıldıgında sahip olunan yanılsama.
lost temasında beyaz versiyonu gerçekleşen olaydır.
yamulmuyorsam temayla ilgili bir durumdur.
yani özel msj butonunu ben mavi renkte görmedim. demek ki benim temam yanlış. ben de mavi istiyorum. mavi güzel bir renktir.
temadan temaya farklılık gösterebilecek özel msj butonunun siyahlı mavili gımıl gımıl temada mesaj geldiğini haber vermesi durumudur, hoştur. adı ne bu temanın lan?
adnan oktar denen organizma tarafından yapılıyor olabilir. malum kendisi çok meşhur bu aralar.

(bkz: korkuyorum sözlük)
moderasyonun refleks ölçme üzerine yaptığı çalışmanın bir sonucu olduğunu düşündürten hadise.
(bkz: sadece ben görmüş olamam).
(bkz: sanirim bize bir sey anlatmaya calisiyor) *
hoşlanılan kızdan mesaj almış gibi hissetmeme neden olan durumdur. alınan mesaj "ne diyon la" tarzındaysa yarattığı hissiyat osururken s.çmak gibidir.
(bkz: hayırdır inşallahh haaayııırrdırrr in-şal-lahhh)
hayattaki küçük mutluluklar kategorisine girebilecek durum.
sözlüğe pek girmediğimden uzun zaman oldu bu eylemi yapmayalı.
mavili bi tema kullandığınızın işaretidir.

benim turuncu oluyor bazen, mavi mi olacağıdı?
kişinin kullandığı temaya göre değişen olaydır.
(bkz: heyecan) hissetmenize neden olan olaydır.
temaya göre değişen durum lan. heycan yapmayın. bende turuncu mesela.
çok güzel ya hu. çünkü ya sevilen birinden gelmiştir mesaj, ya da sevilecek birinden.
fuck you james ve uludağ sözlük 4.yıl temalarında çıkan durum.başka temalarda da vardır elbet.
yanlış entry girmediysem ve durduk yere geldiyse içimi sevinç kaplatan durum.*
tıkladığınızda zall'dan mesajı gördüğünüzde beyaz ışık görmeye kadar uzanacak silsilenin ilkidir.
farklı tema kullanan yazarları şaşırtabilecek durumdur.

örneğin bana mesaj geldiğinde, özel mesaj butonum sarı oluyor. birden bire mavi olsa şaşırırım, başbakandan mı, cumhurbaşkanından mı, papa'dan mı, babaannemden mi mesaj geldi diye korkabilirim hatta...

hani siyasilerin masasında duran kırmızı telefon gibi, çaldığı zaman hayra alamet değildir ya...?!
(bkz: sözlükteki ezikler)