bugün

(bkz: kötü tecrübeler)
girmiş olduğum sınavdır,iki tane doğru sorumun iptal edildiğini duyduğum an,oehh artık dediğim sınav olmuştur.hele o basit geometri sorusunu kalkıpta öğrencinin alakasının olmadığı bir methodla çözen,araya bilmem kaç şey sokarak öğretmediği teknikleri kullanan hocaya küfür ettiğim sınavdır.osym'nin ilginç bir sınavı olarak herhalde tarihe geçecek olan sınavıdır.
bursa da içecek suyuma yiyecek yemeğime tanıyacağım insanlara*ulaşmamı sağlayan sınav.
4. deneme ve 4.başarı fakat tercih yapmadığım senelerden bi sene.
soruları önceki yıllara göre değişik ve zor olan sınav idi.
soruları kimine göre kolay, kimine göre zor olan sınavdı.
2004 yılında yapılmış olan öğrenci seçme sınavıdır.*
fizik bölümü oldukça kolay olan sınav idi, diğer bölümler normal seviyede devam ettiler. matematikte orijinal sorular da geçmiş senelerden fazla idi dersek yalan olmaz.
geçmiş yıllara göre matematik sorularının oldukca zor oldugu Uludağ üni Uluslararası ilişkiler bölümüne girmeme neden olan sınavdı..
daha evvelki yıllara göre zor daha sonraki yıllara göre ne olduğunu bilmediğim sınav.
insanların bir hayat çizmesine sebep olan sınavlardan bir tanesi yine.
eğer soru iptal olmasaydı şimdi bambaşka yerlerde olacaktım. işin aslı hiç istemediğim bir okulun bir bölümünde olacaktım, zorla yazdırılan bir tercihimde.
bazı yanlışların güzel olduğunu gösteren hede işte.
sı.tığım sınav. bir sene ertesinde ise çoştuğum olmuştur.
birçok insanın hayatını alt üst eden sınav.

kilometre sayacıyla alakalı bir sorusu vardı. çok uğraşmıştım sözlük o soru için, öyle böyle değil! mod hesabıyla yapılıyordu sanırım o soru ve cevabı da yanlış hatırlamıyorsam d idi. hatta başta yapamadığım için sona bırakmıştım; uğraş uğraş yapamıyorum amk! e matematik dehasıyız ya biz en son 'ben yapamazsam kimse yapamaz ulan bu soruyu' diyip, son kez yapıp doğru sonucu bulduğumda bir elimi yumruk bi elimi tokat yapıp o malum hareketle sınıfı inletmiştim... çok ciddiyim...

lisedeyken; hayatımın 10 senelik planını yapmışken, bütün o planları alt üst eden sınavdır da aynı zamanda! yıllarca kendini matematik öğretmenliğine hazırlayıp, gözünü mühendislik fakültesinde açmak, fena koyuyor adama! okulunu falan uzattırıyor!

fuck you öss 2004!
önceki senelerin sınavlarından zordu. daha doğrusu, beklendiğinden zor oldu. güvender ile hazırlananlar otururken sınav ile hazırlananların kimileri kazandı.

sayısaldan afedersin 87 doğru yaptığım sınavdı. küfredene aynı küfrü ederim hatta sokarım ha.

(bkz: sınavdan sonra bu da doğru bu da doğru demek)
ilk kez sınava girdiğim hadise.ondan sonra 2 kere daha uğraştırdılar da sonra aldılar sağolsunlar.Bu sınavın bir ilginç yanı da 43 türkçe yapmama rağmen 31 sosyal 14 matematik te kalıp türk diline yerleşememdi iyi ki de yerleşememişim diyorum derslerini gördükçe.
hey gidi hey sınavı,

sınavdan çıktıktan sonra, eve gelip bir güzel uyuduğumu hatırlıyorum, babamın nasıl geçti sorusunu,

iyi geçmemişti,

çünkü öss 2004'de soruları tübitak hazırlamıştı, ya da öyle avuttuk kendimizi, 'ne yapalım kazanmak da var kaybetmek de' dedik,

sonra sonuçlar geldi, ortalama bir puan almıştık, ortalama bir üniversiteye başvurduk, maksat çok şeyler beklendiği için ilk senede neresi olursa olsun kazanıp gitmek, gittik de,

sonra sonra, alıştık da, üniversiteye kapak atayım yeter değil, ondan sonra başlıyor herşey bilirsiniz,

ama o da bitiyor işte,

zaman nasıl da geçiyor.
yds öncesi moralimi bozmuş ve de beni 2005'e devretmiş olan sınav. he 2005'te verdim eline o ayrı.
gazoz kapağı'nın (#5390370) entrysinde belirttiği sayaç sorusuyla beni de saatlerce uğraştıran sınavdır. önceki yıllara göre bayağı bir zordu, sınav esnasında ulan harbi bir sene tübitak bir sene öss hazırlıyor, bize de tubitak denk geldi heralde diye düşünmüştüm sözlük, o kadar zor geldi yani düşün. iptal edilen soru da bayağı zamanımı almıştı. çıkar çıkmaz; anne bi soru iptal olacak kesin bak da gör, çember sorusu hem de demiştim artist artist, iptal de edildi gerçekten ama benim kastettiğim soru diğer çember sorusuydu. iptal edilince tüm tanıdıklar helal olsun çocuğa nası anlamış hatalı soruyu dediler öyle bi gaza geldim ki hala açıklayamadım kimseyi diğer çember sorusunu olduğunı, çok mu adiyim lan acaba ben sözlük. ayrıca 5 sene oldu, üniversite bitecek neredeyse hala o sayaç sorusunun çözümünü anlamadım.
Beni sabanci universitesine tasiyan sinav olmustur kendisi. Bu arada sayac sorusu cok guzeldi lan bence. Bir de yanlis hatirlamiyorsam guzel bir geometri sorusu da vardi, cemberli memberli.