bugün

aslen rumba yı baz alan, samba figürlerin de sıklıkla kullanıldığı, daha çok spor olarak isimlendirilen dans, egzersiz çeşidi. *
kalori harcamanın en eğlenceli yolu olsa gerek..

oynak bir müzik eşliğinde latin danslarının yandan yemişini icrâ etmek olarak tanımlanabilir. dans ve aerobik.. keyifli ve yorucu.. tüm vücut kaslarını çalıştırmayı hedefliyor ve bir saatlik etkinlikte 500 kaloriden fazlasını yakmayı vadediyor.

ilk birkaç seferde hareketleri takip etmek zorluyor ama zamanla ayak uydurulabiliniyor. google videoda zumba diye arama yapmaya değer bence. şu da var: http://www.demonoid.com/f...details/1527659/46478691/
latin danslarını sevenler ve sporu zevkli hale getirmek isteyenler için idealdir.salsada olduğu gibi tüm gün dans etme isteği yaratır.
eğitmen marc johnson'dan ders aldığım fitness türü.
(bkz: zumba fitness)

içinde salsa, samba, hiphop hatta inanmazsınız flamenko gibin bi ton dans figurleriyle toplu halde çılgınlarca tepinip, çılgınlarca kalori yakıyorsunuz. süper eğlenceli ama deli yoruyor yahu.
antidepresan etkisi yaratan spor.
sporu eğlenceye çeviren dans.
1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, "squat" ve "lunge" egzersizleri de kullanılır. Zumba için spor salonları ve fitness merkezlerince lisans ücreti ödenmez.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Zumba
14 şubatta kadına karşı şiddete dikkat çekmek için, tüm dünyadaki duyarlı kadınların hep beraber yaptığı dans!
apaçi dansı ile kolbastı arası figürleri olan dans türü.
belirli bir figürü yok aslında.
hani küçükken evde, kardeşlerin ve kuzenlerle yalnız kalırsın, müzik açar, deli deli oynarsın. biri zıplarken, öteki başı dönüp dengesini kaybedene kadar döner falan. kan ter içinde kalırsın. hah işte onu kurumsallaştırılmış, şahsiyet kazanmış halidir.
hee üstüne para verirsin.
eylül başı eğitmeni olacağım egzersiz türüdür efenim.
insanı 5 dakikada kilometrelerce koşmuş hale getiren dansla karışık sporumsu. eğlencelidir.
1 haftada 2 kilo vermeme yarayan bir spor türüdür.
1 haftada 2 Kilo verdiren spor yoktur. 1 Kilo su eksiği 1 Kilo da sıçmak mümkündür.
1 haftada 3 kilo verdiren spor türüdür.

test edildi, onaylandı.
izmir'de konak civarında arıyorum. Zumba diye abuk sabuk aerobik yaptıran salonlardan sıkıldım. Şöyle güzel koreografili, eğlenceli bilen varsa mesaj kutumu aydınlatsın lütfen.
yurdum kezbanlarının yeni gözdesi.
aslında figürlerine bakıldığında spor falan değil, bildiğin dans. ama daha hızlısı, daha coşturan türden. eğlenceli, bakalım işe de yarayacak mı? benim için test aşamasında.
Bir dans turu.
Çok hareketli ve eğlenceli bir dans türü kalori yakınına yardımcı olur.
Kış depresyonumu gecirendir, bagimlilik yapandir. Haftada iki kere Zumbaya gidiyorum. Bizim ekipteki herkes manyak baya kopuyorum hem de baya terliyoruz. Bi taşla uc kus vuruyorsun: spor +stres atma ve dans öğrendiğ için kültürün artması
Spor salonlarının popüler bir aktivitesi. Aerobik, pilates gibi sıkıcı sporlara bakılırsa zayıflamak ve formda kalmak için oldukça eğlenceli bir yöntem. müzik eşliğinde break hiphop gibi tarzda kareografisi olanı var. Latin danslarının temel hareketlerini de işin içine karıştırabiliyorlar. insan aynalarla çevrili bir alanda yapınca içimde gizli bir dansçı mı var acaba diyor.
Fazlaca kalori yaktırıyormuş .
en öndeki abla kadar mutlu olmaya çalış yeter.
https://www.youtube.com/watch?v=dujkkJCh9ZA
cesur zebra kumba nın gardaşı...