bugün

entry'ler (563)

ilk aşık olduğu kişiyle evlenen insan

şanslı olandır.

çocukluk yıllarında yapılan çapkınlıklar

ilkokulda müdürüme aşıktım. büyüdüm geçti. ama her tenefüs resim yapıp yanına gidiyordum. canım ya.

sözlük yazarlarının şu an içtiği içecek

öküzgözü şarap.

teyzoşumla eniştem fır dönüyor etrafımda. sağolsunlar.

hayatınızın filmi çekilse filme konulacak isimler

'' Bana hayatını anlat deseler sanırım en çok senden bahsederim.''

ciddi ilişki yaşayabilecek kız aramak

bulunca heyecandan götünüze sokuyorsunuz sayın türk erkekleri. ilişkiyi bozuyosunuz. bence bozmayın ya da hiç ciddi ilişki olayına girişmeyin.

erkekteki hafif çıkmış göbüşü seven kadın

sevilir ulan.
erkek dediğin eccük göbekli olsa fena mı? bir de yaptığın o yemekleri iştahlı yiyorsa değmeyin kadının keyfine.

ilk buluşmada masaya prezervatif koyan kız

özü sözü birdir o kızın, yalan dolanla alakası yoktur. bence evlenmelik.

unutursam fısılda

bokum gibi bir filmdir. ayrıca alziemer hastalığıyla alakası yoktur. manik ve depresif olmak üzre iki şekilde yaşanır. çeşitleri pek boldur ama belirtiler aynıdır. ikisine de yakalanmış iki insana bakmış biri olarak hümeyra' nın asla ve asla bir alziemer hastasıyla alakası olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

ayıya sarılıp uyumak

2 sene boyunca bıkmadan yaptığım şey. öğlen kalkıp menemen yapar, akşamüstü çekirdek çitler, kola içerdik. ne de tatlı ve asosyal bir hayatımız vardı rahmetliyle.

zaman kavramını yitirmek

ayrılık sonrası ilk 4 ay yok gibi bir şey bende. o yüzden ayrılık sonrası yaşadığım durumdur diyeceğim. '' bokunda boncuk mu vardı da böyle oldun kızım?'' diye soracak olursanız, hayır. ortalama bir tipi, herkes kadar iyi kalbi, herkesten belki biraz fazla bencilliği vardı.
ama sevmeye engel mi? elbette değil.
işte pek sevildi o zat. kaybetti önce bizi, sonra gerçekliğini.
sadece alkolle beslenen bir bünye, evde alınmış çeyizlik tencerelerine söven mutsuz ve ağlar bir kız.
bu kızın zaman kavramı ''O' ndan önce, o' ndan sonra'' idi. fazlası değil.
zaman geçti, ama nasıl bir geçmek. hastane köşelerinde, cadde joker' de 6 şişe nuri ile. papel' de. hep içerek. sonrası anı bulanıklaştırıp geçmişi berraklaştıran ilaçlarla. işte bu yüzden zamana sıkı sıkı sarılmak lazım, her anımızın farkında olarak yaşamalı, her anımızı tıka basa doldurmalıyız diye düşünüyorum. insan yitirecekse, mutluluktan yitirmeli zaman kavramını.

sen yoksun ya evim uçurum kenarları

özletir, farkettirir '' geçmiş'' dediğinin aslında geçmediğini.

insan gerçekten kaç kez sevebilir sorunsalı

aşk her yaşta farklı yaşanır, sevgide.
doğru sevmek başka, körü körüne sevmek başka. o körükörüne bence bir kere oluyor. ondan öncekiler olgunlaşma süreci, dönüm noktan ve geri kalanı temkinli sevgi oluyor. ever insan bence üç aşamalı seviyor, en çok can yakanı ise 2. aşama oluyor. ilk 2 geçti, darısı 3. aşamamın başına.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

murat dalkılıç: yudum yudum '' Bir yanım sana fena kızgın, bir yanım sana hala feda''
ahmet kaya: yakarım geceleri '' Bizi zaman yenecek Ve anılar kalacak''
devran iskender: mesele '' istemeye, istemeye belki de inatla ayrıldın''
özcan deniz: nasip değilmiş '' Ah gönlün şimdi başka yare mesken''
niran ünsal: farzet '' Aşkı ulduğumu sandım senle
Aşkı sevdiğini sandım benle
Senle ben acıyı sevda sandık
Geldik yol sonuna.''

gece 3 te sözlükte takılan kızın asıl amacı

eski nişanlısına söverken birden kendini sözlükte bulmuş kız olabilir. ben saygı duyuyorum kendisine. ne yapsın?
arkadaşları '' anma adını! ay bırak şunu! öykk!'' derken, içini dökmek için gelmiştir. olabilir. hoşgelmiştir.

suskun geveze

klibini izlediğimde güldüğüm, klibi izlemeden dinlediğimde hala ağladığım bir şarkıdır.

bunlarda sözleri:

bırakıp gitme bir başıma
yüzünü dönme ayrılığa
ne denir bilmem giderken
hoşcakal belki elveda
yar dil bilmezem söyleyemem yar
yanımda kal
yar yol bilmezem korkuyorum
yanımda kal
tanrım yokmuş ayrılığın
kuruyan ömrü baharım
suskun geveze anlarım
gitme hatırıma burada kal
yar dil bilmezem söyleyemem yar
yanımda kal
yar yol bilmezem korkuyorum
yanımda kal.

yiğit tekin

(bkz: suskun geveze) şarkısıyla tanıdığım bir abimiz kendisi.

gecenin şarkısı

(bkz: yiğit tekin) : suskun geveze
http://www.youtube.com/watch?v=RxMUR49s5j4

(bkz: ahmet kaya) : korkarım
http://www.youtube.com/watch?v=KeWsD-EkTjY

istanbul

bir kişinin gelişiyle, bana dar olan şehir.

not: suriyeli mültecilerden biri değil. daha ziyade çorlu' lu bir mülteci.

not 2: ahmet kaya: korkarım.

'' geceden karanlık sebebim
* geceden mülteci kederim*
korkarım dönmez yüreğim
korkarım güzelim korkarım ''

küfreden kadınlar

acısı çok derindir belki.

türk erkeklerinin düştüğü içler acısı durum

'' sen geçmişte çok kişyle çıktın, bıktım senin geçmişinden'' leri biten türk erkeği, bildiğin salaktır. hayır sığırcan aldatmayı da beceremez, eline yüzüne bulaştırır.
sonrasında '' yek yeaa aşkım. o kızın çocuğu var evlenmiş, e tanımayanda yok maaalum'' ayarında konuşup, ayrılık sonrası yıldönümünüzde o dişi ile izdivaç eder.
bu gerçekten içler acısı bir durumdur.

not: içler acısı dumurdur.

bir de üstüne ; çok koydu be sözlük.