bugün

sedat peker le bi akrabalığı olmayan şarkıcı.
iğrenç sesli insan... bir şeker pancarından ikna yoluyla daha düzgün sonuçlar almak (sanatsal açıdan) mümkündür diye tahmin ediyor, ilk fırsatta deneyeceğime dair söz veriyorum...
zamanında anlamazsın adlı sarkıya kral tv. vj'lerinden biriyle klip cekmis olan sarkıcı.
(bkz: sensiz sabah olmuyor)
ağlak şarkıcı. hakan peker'in kardeşi. bir zamanlar sensiz sabah olmuyor adında intiharlara sebep olan şarkısı vardı.
giderim diyede bir sarkısı olan birzamanların dinlenen ama su aralar nerde oldugu bilinmeyen sarkıcı.
diyemedim adlı şarkısıyla bir döneme damgasını vurmuş şarkıcı. radyolar tarihinde; bir şarkının bu kadar istek aldığı görülmemiştir. *
bir zamanlar özellikle marmara sahili civarında özel bir dinleyici kitlesi bulunan ''marmara '' şarkısının yorumcusu. şarkı şöyleydi; '' gel utanma, sıkılma, kucakla dalgaları. marmara bu, başlatır o en büyük aşkları '' .
hakan peker gibi birisinin gölgesinde kaldığından siz düşünün ne kadar başarısız bir kimse olduğunu...
geçen sene, yazlıkta tüm rockerların hep bir ağızdan ayyaş iken söylediği parçaları seslendiren şahsiyet.şu anda nerde, ne iş yapar merak ettiğimiz müzisyen.
ismi bana peder zickler'i çağrıştıran şarkıcı. iki üç şarkısı dışında bir şey kalmadı kendisinden. nerelerde kim bilir...
hakan peker'den yaşça küçük olmasına rağmen, ondan daha yaşlı gösteren şarkıcı.
oynar baş. kafayı çıkarıp takma özelliği varmış. kafayı taktım sana zafer. kıza taktığın kafa benimkiydi.
hakan peker'in, ucuz klip çekme sevdasının kurbanı olan şarkıcı. abi, kardeş, hiçbir klipte kalkamadılar o koltuktan.
90 ların ortalarında '' hakan peker korumalı şarkıcı lisesi''nin boş kontenjanından yararlanıp da şarkıcı olmuş hissiyatı veren, daha sonra da, - bir iki şarkıdan sonra - sönen şarkıcı.
haziran ayında bursa' nın kestel ilçesinde konser vermesi muhtemel müzisyen.
adam piyasada yok dedik, karşımıza çıktı hem de kıçımızın dibine konser vermeye geldi.
zafer peker an itibariyle yaşıyor demektir bu.
gitme kal diyemedim parçasıyla insanları çileden çıkaran ve hakan peker in kardeşi olarak tanıdığımız güzel kişilik.
diyemedim gibi muhteşem bir şarkıyı da al pabuçlarını gibi saçma bir şarkıyı da söylemişliği olan kişi.
hakan peker gibi bir adamın yanında, kalbi delik ezik küçük kardeş gibi solgun ve hasta bir görüntüsü olan eski şarkıcılardan biri. şu an ne yapıyor, ne ediyor bilemiyoruz maalesef.
bu bir teselli ayrılık değil
gelir geçer sanma sakın bu heves değil
bir anlık öfke sensizlik değil
hani senin olmak varya tesadüf değil

Yapma ne olur sensiz vurgunum ah suskunum
gitme ne olur sana vurgunum ah vurgunum

Kolaymı ayrılmak canıma can olmuşsun
Aşkımın esiri herşeyim sen olmuşsun
Kolaymı ayrılmak canıma can olmuşsun
Aşkımın esiri herşeyim sen olmuşsun

sarkısı güzeldır.
çok sayıda kaliteli müzik eserlerini seslendiren ender yetişen sanatçılarımızdandır kendisi...bir kaç örnek verecek olursak..dönemem..anlamazsın..kolaymı ayrılmak..aşkın bedeli..hani..karar verdim..gibi ve daha nice güzel parçalarda hayat bulan sanatçıdır.
epeydir sesini duymadığımız şarkıcı. piyasadan çekti gitti nedense.
peker mi pekmez mi zafer peker valla.

http://www.youtube.com/watch?v=-wEQooDJX3w&feature=related
sensiz sabah olmuyor diyerek lise yıllarımızı bunalım içinde geçirten insan.
ufak tefek bi abiydi.
pop müziğinde üstüne olmayan üstaddır..zafer abinin yeni eserlerini zevk ve şevkle bekliyoruz..kendimde yöresel besteciyim..ama zafer pekeri bu alemde tek geçerim..