bugün

entry'ler (1696)

son öpücük

Dinledikçe geçmişe götürendir :

imkansız bir birlikteliktesinizdir, adı üstünde imkansızdır. Bu yüzden değil midir zaten en güzel aşk acısı olması, pek de sevilmişsinizdir. Hatta gerçek anlamda ilk kez sevildiğinizi anlamışsınızdır. O son öpücük gelir, sevdiğiniz artık evlidir. Aradan yıllar geçer şimdilerde bu şarkı çalar ya o son öpücük gelir akla , hiç unutulmuş mudur ki zaten her gece hatırlanıverir, son öpücüktür kim bilir kaçıncı gozyaşıdır.

turk dizilerindeki mutfak personeli

bakın siz sevgili dostlar hiç mi yapmacıklık yok su sozlerde. primler sehitlere derken . kardesim sen cık git oyna kazan gel o acıklamayı yaparsın mac sonucunda basımın ustunde yerin var. mac oncesi boyle bir yorum yapacak kadar eminsen sen boyle bi jestin varsa sallanarak degil sozde degil bir kerecik yurekten oynarsın oynatırsın. bu kadar iddali bi macta selcuk nedir allah akıl fikir versin sana. sen neden italyadan geri dondun ki galatasaraya donmeseydin sen o zamanlar keske. olmayınca olmuyor anlamadın mı ? daha ne kadar zorlayacaksın? dunyada bu kadar prim dagıtan bir ulke var mı ? siz mi hakkediyorsunuz primleri git isine allah askına. hangi milli takım boylesine primler almıs mac kazandı diye sorarım hangi teknik direktor senin kadar basarısız olup bu denli ciddi rakamlar kazandı dunyada bir ornegi yoktur arkadas. chelsea nin teknik direktoru hani istifa eden bak ona onda gurur vardı da ne acıklama yaptı devam edersem kariyerim biter dedi. adam bi kere gururlu nerde o gurur sende. yazık cok yazık en buyuk yazık da bizleri o mesajınızla derinden etkileyip hayal kırıklıgına ugratmanız.

a milli size tek diyebilecegim
sizin prime degil yurege ihtiyacınız var ne arar sizde o yurek .

o primi yuregiyle hakkedenler bugun mezarlarındalar...

krasotkin

eksisozlukte bir yazar. bir yazısı var ki sehitlerimize sonlara zor gelinmistir okurken kahreder:

ben 13 şehit değilim.

hatırlatmak isterim, aynı gün iki genç insan daha, bu puslu coğrafyanın farklı noktalarında yine terör saldırıları nedeniyle hayatlarını kaybettiler. neyse, geçelim, nitekim ben 15 şehit de değilim.

neden olmadığıma gelince:

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =98&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =13&rid=4369
--spoiler--

ben, koca dünyanın geri kalanından kopmuş uçsuz bucaksız kıraç bir bozkırın ortasında yaşamıyorum. ben istanbul'da yaşıyorum. (peki, bu ağlayan adamın arkasındaki topraklar ufuk çizgisine kadar neden çorak, neden tek bir yeşillik yok?)

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =47&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =63&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =68&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =80&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... 103&rid=4369
--spoiler--

ailemin sahip olduğu evlerin hepsinin (evet bir tanesi de değil) boyası muazzam. oturduğumuz apartman henüz 10 senelik olmasına rağmen dış cephe yeniden boyandı. peki bu evlerin bırak boyasını, neden sıvası bile yok?

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =70&rid=4369
--spoiler--

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =71&rid=4369
--spoiler--

ilerde kız çocuğum olursa şayet, asla saçlarını kısa kestirmeyeceğim. hele kendim kesmeye asla kalkışmayacağım. (bu kız çocuğunun perçemi neden yamuk kesilmiş, zülüfleri neden bu kadar dağınık?)

"karacadağda çeltikler,
bir kız çocuğunun gözyaşı gibi
ayak bileğinde bir dizi boncuk
sol omzunda nazarlık
dağ başında unutulmuş, üşümüş
minicik bir aşiret kızının,
damla damla berrak olur pirinci.
kamyonlarla, katır kervanlarıyla
beyler sofrasına gider... "

--spoiler--
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/... =77&rid=4369
--spoiler--

ben ölürsem bir gün, arkamdan ağlayacak böyle teyzeler yok artık, bir tane anneannem var akrabalarımdan. o da benim öleceğim ana kadar yaşamayı başarırsa, bir o arkamdan kürtçe ağıt yakar belki. bir ezgi tutturur, başımda ağlar.

hiç belli olmaz ama, zaten ölürsem bu çocuklar gibi de ölmeyeceğim. zira bu sene okulum bitecek, kanunlar benim onlardan daha kısa süreli, ve daha güvenli bir şekilde askerliğimi yapmama imkan veriyor. bizden şanslılar da var elbet, misal çalıştığım iş yerinin iki yöneticisi burdur'da 4 hafta "vatani görev" yapıp geldiler. imkan verildiği takdirde bizim payımıza da kahraman olarak ölmek düşecek, lakin mevut koşullar altında sadece çorak toprakların sıvasız toprak damlarında yaşamaya çalışan insanların çocuklarına tanınıyor bu hak. aslında zaman, patron gibi akıl yürütme yapıp mantıksal çıkarımlar yapacak yerde, zorba gibi hıçkıra hıçkıra ağlanacak zaman, ama yapamıyorum işte. insan olma yükünü taşıyamadım, çok sene önce altında ezildim kaldım.

eline saglık.

tan

2 haftada album cıkarmayan yaptıgı albumun gercekten hakkını verebilen ender sarkıcılardan bir tanesi.

(bkz: sozumu tutamadım)

fenerbahçe taraftarı

allahını seven youtube acsındır gunun en cok izlenen videolarına soyle bir baksındır. kahkaha atmamak elde degildir cunku sıradan bir forumdaymıs gibi acılan baslıklardan bir tanesi gooooooooool dur. saka gibi gercekten. kardesim sınıf arkadasların izlesin diye koymuyorsun o videoyu orda izleyen surusune bereket insan var kucucuk kareden hangi mac oldugunu tıklamadan nasıl anlayacak eh be taraftar ne desem ben sana.

iste boyle bir taraftar fenerbahce taraftari kendisini her yerde belli edebilir bos yere yıllardır denmiyor kesin fenerlidir diye. ne yapsa yeridir.

vagner love

omrumde izledigim en guclu en saglam dusmek nedir bilmeyen top teknigi bir forvet icin fazla iyi olan ender futbolculardan biri, ne isin var senin burada dedigim. soke olmak boyle oluyormus.

hakan şükür

belki galatasarayda en cok sevilen futbolcuların basında geliyordu ancak son zamanlarda gercekten futboldan uzaklasması olsun bir de cok duygusal bir yapıya sahip olmasından kaynaklancak ve fethullahtan sanırsam bir sozu beni dumur etmistir iyice sacmaladın sen diyesim gelmistir

bana bunları soylemeyin allahın gucune gider demistir insanları soke etmistir. hakan burada gercekten tribunlere oynamıstır. ancak hakan ın en kotu pasıdır kariyerindeki.

ihracat 100 milyar doları aştı sabrım taştı

yetti artık insanları bu kadar kandırmacanın da bokunu cıkarmaya gerek yok demeye yol acan son birkac gunun en sacma sapan haberi.

ihracat 1 trilyon dolar olsun kac yazar

yılda milyon dolarlık ihracat yapsam ne yazar dolar kuruna bak allahını seversen. sen avrupayı nasıl kazıklayabilirsin o sadece senin ulkende olur. 4 sene onceki fiyatla bugunki fiyat arasında gıdım fark yok ama kur a bak icler acısı. benim elektrigime yuzde 15 zam yapılmıs bu sene , isverenmisim dogalgaz yuzde 25 gibi cok kucucuk bir zam yemis bundan hiç etkilenmedim mi ben ve dısarıya hala ayni fiyatla urun satıyorum

karı coktan gectik isyeri ayakta dursun dedik ulan zararina satisi da kabul ettik isciler de ekmek yiyor dedik katlanıcaz dedik ama en sonunda illallah ettik bu kadar sikmeyin insanları.

ihracat patlaması yasanmıs sittirin ordan turkiyeye doviz getiren isyerleri uzuntuden patlamıs ihracat degil.

eksi oylayan ithalat yapıyor olsa gerek.

özhan canaydın

futbolun tamamen spordan uzaklasmıs oldugu bir donemdeyim. olay tamamen ticarethaneye donusturulmus artık insanlar heyecanla oturup mac izleme egiliminde degiller. bir de uzun zamandır elestirilen bir adamın bir gun olsun yerinde olmak istiyorum. dusunsenize binlerce insan belki hayatınızda tahmin edemeyeceginiz kadar kufur yagmuruna tutuyor sizi. sebep basarısızlık adı altındaki takımın yıllar yılı birikmis borcunun tek sorumlusuymus gibi gosterilmesi. onca kazanılan liralar nereye uctu peki uefa doneminde. kim cesaret edebilir bunca batagın altında bu takımın basına gelebilmeyi. utanc verici bir donem olsa gerek futbol adına. carsı icinde cıkan olaylara bakin hele bi. tamamen spordan uzaklasmıs bir donem icinde hala insanlıgı ile saflıgı ile bu kadar ornek bir insanın bu camiaya gercekten "layik"
olmadıgını dusunuyorum. sizin ey buyuk takımın taraftarı "vefalı" taraftarı ve temiz basını siz boyle kotu bir adamı hakkedecek ne yaptınız ? verin veristirin hadi yine sakın gecmis olsun dileklerinde bulunmayın cunku ozhan canaydın karakteri ile bir katili andırıyor oyle degil mi? meger basına acıklamamıs hastalıgını. bunca baskı altında iken bile bu kadar yerden yere vurulurken bile umursamamıs hastalıgını takımı ıcın calısmıs. yazık gunahtır. son gunlerde populer oldu bu soz azcık editledim ben size:

ben size ozhan canaydını yerden yere vuramazsınız demedim ki.

kurşuni renkler

nasıl da dinlenmemis bu sarkı bunca zaman. goksel de ayrı guzel soylemistir sezenden sonra.bir can gitti de ogrendim bu sarkıyı. keske hiç ogrenmeseydim.

(bkz: barıs akarsu)

salca

hakkında 650 entry girildigini gorunce kesin cm oynuyordur dedigim yazar.

uludağ sözlük

uludagsozluk ve zall

bir sozluk yazarıyım ben de tıplı diger yazarlar gibi. sozluk kuruldugu gun haberimiz olmustur ve arjen robben ile bu sozluge katılmışızdır. guzel de guzel gunler gecirmisizdir. saadete gelinirse bunla zall ın simdi ne alakası var ise sadece sudur:

ansızın bır gun gırıs yapmak icin sifremi yazdıgımda boyle bir kullanıcı adı bulunamamısmıs. kısacası silinmişim. peki neden mi sozlukculer onu da acıklayayım size. arjen robben caylaklık donemınde benım accountum ile msj atmıs mod a caylaklık sebebini olsun vs he ne halt ise. ben de henuz silinmeden az once msjlarımı kontrol ederken bir de bakmısım ki zall su msjı atmıs : lan arjen bu senın fake account mu ya ??

sayısız zirveye katılmısızdır efendimis. bircok fotograf cektirilmiştir orda bircok kez gorunmusumdur fotolar altında hatta zaman zaman isimler de yazılmıstır da . sen kalkıp fake account mu dersin ha gulmekten koptum be koptum

silinme nedenim mi: herhangi bir sorun yokken aslında vardır yani arjen in benım accountum altında msjlasması yasaktır. ancakkkkkkkkk:

eger ben bu sozlukten silindi isem bunun tek nedeni zall ın ve sozluk baslıgının altına modların kısa ve oz bir yazım olmustur .account kullanma sadece bir kanıttan ibarettir anlamsız bir kanıttan.yoksa zaten benim bu msjı gordugumden daha kısa sure once silinmem gerekirdi. zall dan once ben duzelteyim yani size:

benim silinme nedenim arjen in benım accountuma girmis olması degil benim o yazıyı yazdıgımda zall in artık kendini nasıl hissettiyse onu ben bilemeyecegim bu sebepte oturudur. aslında isin ozu budur.isin komık tarafı da arjen ne zaman caylak olsa yani silinmemden birkac ay once olsun yine benim accounttan girerdi ve zall a msj atardı . simdi sizlere :

sevgili eski yeni sozluk yazarları simdi ben ne icin silindim sizce ?

edit: burdaki amac gelen ozel msjı diger sozluk yazarları ile paylasmak olmadıgı son derece acıktır, ordaki bir cumle sozluk yazarları ile paylasmak icin degildir bu son derece acıktır. burdaki mevzu aylardır yazan yazardan bihaber sozluk moduna sitemdir.

zall

uludagsozluk moderatoruymus:

bir sozluk yazarıyım ben de tıplı diger yazarlar gibi. sozluk kuruldugu gun haberimiz olmustur ve arjen robben ile bu sozluge katılmışızdır. guzel de guzel gunler gecirmisizdir. saadete gelinirse bunla zall ın simdi ne alakası var ise sadece sudur:

ansızın bır gun gırıs yapmak icin sifremi yazdıgımda boyle bir kullanıcı adı bulunamamısmıs. kısacası silinmişim. peki neden mi sozlukculer onu da acıklayayım size. arjen robben caylaklık donemınde benım accountum ile msj atmıs mod a caylaklık sebebini olsun vs he ne halt ise. ben de henuz silinmeden az once msjlarımı kontrol ederken bir de bakmısım ki zall su msjı atmıs : lan arjen bu senın fake account mu ya ??

sayısız zirveye katılmısızdır efendimis. bircok fotograf cektirilmiştir orda bircok kez gorunmusumdur fotolar altında hatta zaman zaman isimler de yazılmıstır da .

silinme nedenim mi: herhangi bir sorun yokken aslında vardır yani arjen in benım accountum altında msjlasması yasaktır. ancakkkkkkkkk:

eger ben bu sozlukten silindi isem bunun tek nedeni zall ın ve sozluk baslıgının altına modların dunyadan haberlerınin olmadıgı bir sozlukteyim vs tarzi kısa ve oz bir yazım olmustur .account kullanma sadece bir kanıttan ibarettir anlamsız bir kanıttan.yoksa zaten benim bu msjı gordugumden daha kısa sure once silinmem gerekirdi. zall dan once ben duzelteyim yani size:

benim silinme nedenim arjen in benım accountuma girmis olması degil benim o yazıyı yazdıgımda zall in artık kendini nasıl hissettiyse onu ben bilemeyecegim bu sebepte oturudur. aslında isin ozu budur.isin komık tarafı da arjen ne zaman caylak olsa yani silinmemden birkac ay once olsun yine benim accounttan girerdi ve zall a msj atardı . simdi sizlere :

sevgili eski yeni sozluk yazarları simdi ben ne icin silindim sizce ?

uludağ sözlük hakkında ne dediler

su sanal ortamda gordugum en yobaz ınsanların cogunlukta oldugu forum mu desem sozluk mu desem seysi.

kurşuni

gulben ergen kariyeri boyunca toplasan 3 sarkıyı sahiden seslendirmisse bir tanesi de bu sarkıdır.

sevgililer gununde fenerbahce macini izleyen erkek

(bkz: bugun olsa yine izlerim)
(bkz: izledim)
(bkz: sonuc)
(bkz: mest oldum)

fenerbahçe ile dalga geçmek

yalanım varsa vur yuzume bu yasta baslamıslar:

http://www.youtube.com/watch?v=5P6UU6m3cqk

volkan demirel

sıfırdan gol yemeye doyacak kaleci. bir kaleciye yakısmayacak derecede zıplarken sekilden sekile giren kapıcı,pardon kaleci. bahtsız kaleci cunku onunde dunyada bi ilki gerceklestiren bi ümit ozat var sozde yalandan brezilyalı var yetmedi denizi de vermisler. e volkan napsın sayın seyırcıler ?

fenerbahce yi tutacagina aklindan sayi tutan insan

en asil duygunun insanıdır.

fb nin uefa kupasini kazanamamasi tesaduftur

sahıden de tesaduftur 86. dakikada gol mu yenir kardesim o gol yenmese bu kupa fenerin bizzat hakkı idi. ama olsun 6 0 gibi birtakım kliselesmis sozlere kulak asmaya gerek bile kalmamıstır bu mactan sonra. cunku fenerbahcenın mazinde bir tarih vardır. *