bugün

ankara'da çubuk ilçesinde kurulması planlanan ve bugün itibariyle kurulumu için tbmm'den izin çıkan üniversite.

http://www.haberciniz.biz...lacak-ankara--792453.html

umarım ankara'ya ve çubuk'a faydalı olur.
Türkiye'nin ilk mühendislik ve doğa fakültesi'ni bünyesinde kurma gayreti olan çiçeği burnunda öğrencisiz üniversitemiz.
ankara’daki 5. devlet üniversitesi olarak 2010 yılında kurulmuştur. ismi ankara yıldırım beyazıt üniversitesi değildir. yıldırım beyazıt üniversitesidir.
http://www.ybu.edu.tr
ankara'nın çubuk ilçesinde kurulması düşünülen devlet üniversitedir.
bu sene eğitim ve öğretime başladığı ilk sene olacak olmasına rağmen tam 740 öğrenciyle hayatına başlayacaktır.
siyasal bilgiler fakültesi ve işletme fakültesinin olmasıyla kafamı karıştıran ve hayli merakla beklediğim üniversitedir.

bizim zamanımızda ankara da tek siyasal fakültesi ankaraydı. gerçi bu yıla kadar hala öyleydi.
hukuk'u tercih listemde mevcut olan üniversite.
yazsam mı yazmasam mı diye düşündüğüm üniversite.belki de okulumsu.bilmiyoruz işte.
tabela üniversitesi olmayı on beş yıl sonra filan atlatması beklenen yer.
*
tercih ettiğim okuldur gelirmi gelmezmi bilmem zira yenidir kendisi.
"devlet parasıyla kurulan tarikat üniversitesi" olduğu iddia edilen ve kadrolaşmasıyla tanınan, yeni açılmış devlet üniversitesi.

http://www.odatv.com/n.ph...le-getirdiler--1102111200
http://www.internethaber....orpil-kadrosu-350887h.htm

sıralamama koymayı düşündüm ama *, şimdi tarikat cart curt diye cesaret edemedim. özellerin burslularıyla idare edicez artık, devlet de olmayıversin.
yapılan ilk ingilizce muafiyet sınavından iki kişinin geçtiği üniversitedir. diğer üniversitelerde durum nedir bilmiyorum ancak sorular kasıtlı olarak zor sorulmuş gibiydi. zaten geçenler hacettepeye gitti. biz de beş sene buradayız artık yapacak bişey yok hayırlısı olsun baalım.
3-4 seneye kalmaz başa oynar denilen üniversitedir.kampüse geçilmeden ilk seneki başarısını bir daha yakalayabilir mi merak ediyorum
Bu yeni açılan üniversiteler, yerden biten mantar gibi olmaya başladı. Yarışma programlarında "böyle bir üniversite var mı" diye sorsalar "yok" derdim. Bu kadar çok üniversite, fakülte açılması ne kadar doğru tartışmak gerekir. iŞin doğrusu pekte uygun olmadığı düşüncesindeyim. iş "nerede çokluk " diye başlayan sözlerdeki gibi görüntü ve koku kazanmamalı.
metrekare başına güvenlik düşen, henüz bir kampüsü olmayan, kantinde öğrencileri tost sırasında en az on dakika bekleten, birçok konuda emeklemekte olan, henüz yaşına girmemiş mini mini bir okul... lakin önün çok açık pek sayın yıldırım beyazıt..
eğitim dili ingilizce olan üniversitedir. Tercih eden çoğu öğrenci de eğitim dili ingilizce olduğu için bu üniversiteyi tercih ediyor. hatta sırf bu yüzden ilk kez bu sene öğrenci almış olmasına rağmen öss'den oldukça yüksek puan alan öğrenciler bu üniversiteyi tercih etmiş durumda.

kısacası, ankara'da odtü'ye alternatif olan tek üniversitedir. ingilizce hazırlıkta verilen eğitim bir gazi ya da ankara üniversitesinin hazırlığından çok daha ciddi ve zordur. hazırlık atlama sınavında uluslararası bir sınav olan city & guilds iesol sınavlarını kullanmaktadır. bu nedenle sadece ingilizce\'yi seven ve ingilizce eğitim almayı göze alabilen öğrenciler bu üniversiteyi tercih etmelidirler. bu öğrenciler, tabi ki, mezun olduklarında bunun faydasını göreceklerdir. çünkü iş ararken ingilizce bildiklerini kanıtlamaya uğraşmak zorunda kalmayacaklardır.
görsel
üniversitemdir dün itibariyle , candır.
(bkz: TÜRKSOY) konferansına ev sahipliği yapmasıyla beni şaşırtmış üniversitem. Teşekkür ediyoruz efenim rektörümüze.
gelecek vaat eden ama henüz kampüsü olmadığı için daha doğrusu inşaatı devam ettiği için gerçek bir üniversite hayatı yaşanılamayacak eğitim kurumu.
yozgat bulvarına ek binası yapılan üniversite. giderek büyüyor.
Üniversite hayatı hiç olan ve kampüs tamamlanana kadar böyle kalacak olan üniversite.Sosyal ortam vs. bekleyen gelmesin ama eğitimine laf yok. Özellikle hazırlık eğitimine gerçekten ingilizce öğretecek bir sistem kurmuşlar. Genç ve yetkin akademik kadrosu var hazırlık eğitiminde.
Fakat üniversite hayatı 0 dediğim gibi asosyalim,işime bakarım derseniz birkaç seneye uçacak hacılar içindeyim oradan biliyorum.
--spoiler--
ANKARA (A.A) - Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü, Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi töreninin cebir ve protesto verilesi olarak kullanılmasının, üniversitelerin bilimsel misyonuyla bağdaşmadığını bildirdi.
Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, üniversitelerde meydana gelen olayların gerek üniversiteler, gerekse ülkenin huzur, barış ve istikrarı açısından üzüntü verici bir manzara ortaya koyduğu belirtildi.
Bu tür olaylara bilhassa temel amacı eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet vermek olan, üniversitelerdeki öğrenci ve öğretim elemanlarının da dahil olmasının son derece düşündürücü olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişmesinin bir sonucu olan Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi törenini takdir ve tebrik etmek yerine, bu gurur tablosunun cebir ve protesto vesilesi olarak kullanılması, üniversitelerin bilimsel misyonlarıyla bağdaşmamaktadır.
Bu olayların oluşumunda doğrudan veya dolaylı rol oynayan ve üniversitenin öğrencisi olmayan kişilerin de katıldığı bir dizi eylemler sonrasında daha soğukkanlı bir yaklaşım sergilemesi beklenen söz konusu rektörlüğün, basın açıklaması üzüntüyle karşılanmıştır.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak dileğimiz ve temennimiz, üniversitelerimizde var olan huzur ortamının devam etmesi, üniversitelerimizin yukarıda bahsedilen eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet gibi asli görevlerini yürütmeleridir.
--spoiler--
bir bok olmayacak üniversitedir. Aklınız varsa gelmeyin. "abilerin" ve "ablaların" ellerinin fazlasıyla bulunduğu üniversite. Aklınız varsa yazmayın. *

edit : ha bi de iskambil kağıdı oynamak yasak ona göre.

ne bu eksileyen ybülüler? okulun elde kalır tek yanını söyler misiniz? realist olun biraz. Tercih yapmadan önce biraz araştırma yaparlarsa görsünler ne mal olduğunu ybünün.
kantininde coca cola satılmayan üniversite.