entry'ler (541)

bir erkek olarak sözlüğe popo fotosu atmak

Uludağ Sözlüğün facebook sayfasının paylaşımları gibi olan başlıktır. Sözlüğün ne hale geldiğinin eşsiz bir göstergesidir. *

hario v60

Hario şirketi tarafından yapılan "pour-over" denilen kahve yapma zamazingosu. Açılımı vektör60. Kendisine özgün filtre ile nitelikli kahve demlemek için en temel ekipman. Yine "pour-over" sistemi olan chemexden çok daha fazla tat alabileceğiniz kahve üretmektedir.
Damak tadına, kahveye ve tükettiği ürünlere önem veren herkesin az çok öğrenmesi ve mutlaka denemesi gereken demleme türü.
görsel

starcraft

Çekişmeyi,kazanmayı seviyorsanız, mekaniklerinize güveniyorsanız kesinlikle oynamanız gereken bir oyun. Hayatı boyunca sadece moba oynamış biri olarak* kesinlikle denemeninizi öneriyorum. Oyunun basic versiyonunu bedava olarak indirip botlarla custom gamede istediğiniz kadar oynayabiliyorsunuz. Eğer gerçekten iyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız seveceğinize eminim. Oynamak, araştırmak, eğlenmek ve sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız deneyin.
Pek çoğumuz bazı şeyleri unutmak için oynuyoruz. Starcraft bunun için biçilmiş kaftan diyebilirim.

ben bu yazıyı sana yazdım

Gittin. Bildiğin gittin. Beni de almadın yanına. Madem gidecektin ne diye hayal kurdurdun ki bana. Planlar yaptırdın, yavaştan yavaştan bağladın kendine.
ne zaman birazcık yalnız kalsak dudaklarıma bakıp iç çekmeni nasıl unutayım ki ben.
Hiç sinirlenemedim sana. Bütün planlarımı alt üst edecek cümlenin sonuna kuzu ya da bebeğim ekleyince eridim gittim. Mal gibi kaldım hep. Ondan kaybediyorum aslında.
Rengarenk kadının bedduaları peşimi bırakmıyor. Bütün sinirimi o küçücük güzel kadına boşaltacak kadar aşağılıktım sanırım. O güzel kadını terk ettiğimde bana "umarım en kötü anında karşılaşırız" demişti. Şimdi sende gittin. Daha kötü bir şey olmayacaksa karşılaşabilir miyiz artık?
Hayır bi de siktiğimin şehrinde bütün güzel yerlerde anılarımız var. üstüne hayatımda yaptığım her şeyde sende vardın. Nasıl unutayım ben seni? yardım et. Eğer istemiyorsan beni ona da eyvallah. Ama tam yokluğuna alışmışken geri dönme. Biliyorsun sana asla hayır diyemiyorum.

ben bu yazıyı sana yazdım

yalnız iyi özledim ha. Kabul edelim güzel özledim.

yazarların kafayı dagıtma yöntemleri

Başkalarının dertlerini düşünmek.

ben bu yazıyı ona yazdım

Her gün yaşadığım şeyleri bana anlatıyormuşsun gibi geliyor.
"ay sen okula gitmeye mi başladın?"
"düzenli mi yaşıyorsun sen?"
"ya bildiğin fotoğraf falan yani." Umarım asla sesin kulaklarımdan eksilmez.

Merak etmezsin ama anlatayım. Senden sonra kimse olmadı. Teknik olarak olmadı diyeyim. Yine "anlatamayacağım" bir şeyler oldu. Ama bu sefer gerçekten anlatamam.

Ve * sen, ben gittikten sonra sevdin tekrar. Hatta bir değil iki değil üç kişiyi. Birine de aşık olmuşsun. Ne tatlı! neyse beni ilgilendirmez bunlar. Ben düzenli özür hesaplarımı yapıp bütün gün uyumaya devam etmeliyim. 1 sene oldu. Unuturum belki, unutulduğum gibi.

Çıkacağım bir gün karşına. Gülme yaparım bak. Gözlerini yukarı kaldırırsın, ismini söylersin. Tekrar başlarız.

eski sevgiliye söylemek istenen şeyler

Ah bana her şeyi öğreten kadın.
Ben korkarken gök yüzünden, sen bir bulutmuşsun , duydum ki başka biriyle evleniyormuşsun. **

will varley

Dünyanın en ince en ağır sözlerini yazan adamlardan bir tanesi. Çokta güzel aksanı var vesselam.

(bkz: King for a king)
(bkz: Weddings and wars)

her şey güzel giderken çekip giden insan

Her güzel şeyin sonu olduğunu bilen insandır. Daha sonra güzel şeyleri düşünürken onlara bir daha ulaşamayacağını fark edip hüzünlenir.

bir kızdan duyulan en iyi iltifat

Hatırlandıkça insanı gülümseten,hatun kişisinin erkeği övmesidir.
-ne yersen ye ne içersen iç ağzın hep kahve gibi kokuyor.

sözlük yazarlarının itirafları

Hayatımda biraz da olsun çabalamaya başladığım dönem de beni bırakan kadını unutamadım be sözlük. saçlarına gökyüzü bulaşmış,çok güzel olmuşsun.**

yüzyüzeyken konuşuruz

14 mart odtü konseri olaylar nedeniyle iptal edilmiş grup.Umarım yakın zamanda bir daha gelirler.Bu adamları sevmemek elde değil.

--spoiler--
solgun göz kapaklarından düştüm yine hayattayım.
--spoiler--

deniz olmayan bir şehirde yaşamak

bilemedim,denize kıyısı olmayan insanları hiç sevemedim.*

türkiye nin hiç zenci başbakanının olmaması

Türkiye'deki seçim sloganlarından dolayı çok ironik olacak durumdur. "Halkı sıvazlayıp büyütmeye geldik." "Yüreği gibi kocaman olan bir şeylere sahip oylarınız ... ya." "bu millet bizim dördüncü ayağımızdır!"

tarot

internetten ya da uzaktan bakılmayacak kehanet yöntemidir. Fal olarak görülmesine karşıyım. Tarot bakılacak kişinin kartları okuyan kişinin onu hissetmesi açısından aynı odada olmaları gerekmektedir. internetten araştırılıp zart uydurmasıdır zurt uydurmasıdır demeden önce elinize kartları almanızı ya da bilen birine gitmenizi tavsiye ediyorum.

çin ile japonya arasındaki tartışmalı adalar

ismet kishimoto tarafından 12 adanın verilmesiyle son bulan tartışmalı adalardır.**

natus vincere

yanlış hatırlamıyorsam latince "zafer kazanan" anlamına geliyor. Na'vi diye kısaltılıyor.

ben bu yazıyı ankara ya yazdım

Kızılay ın çok başka be ankara o yüzden ben bu yazıyı bayağı bi kızılay a yazdım. solcuların müziklerinden,sloganlarından ya da şu aralar çok moda olan kavhe+fal 5 lira diye dangalaklardan gözlerim kapalı tanırım konur u. bekleyiş ve acele havasında karanfil var bi de. içki ve balık kokusunun birbirine karıştığı güzelim sakarya var ironiktir köprü tarafından gelirseniz önce çiçekler sizi karşılıyor*.Aslında var da var ama şimdi bi kızılay avm var beton yığını, amına koyayım onun ben. ne diye big buss ın karşısında ki tantunici* gibi yerlerde ucuza karın doyurmak varken cebinizde ki 10 lirayı da bitirmek için sikik sikik yerlere gidiyorsunuz ki.Küçük esnafınızı sevin gençler.
Metro kullananlar için*girişler genelde hep veda yerleri olur. Şirin bir hatununuz varsa onu bırakma isteği duyarsınız bineceği otobüse zarta zurta bırakırsınız*. Sizin gideceğiniz yer yerin dibinde kaçmıyor.
batıkentin çok güzeldi onu da siktiler. sessiz sakindi ne güzel. Avmden önce her şeyi çok tatlıydı ama yapmak zorundaydınız dimi burayı da sikmeliydiniz.
Söylemeden de edemeyeceğim geçenlerde beytepe de gördüğüm hatun ankara nın en mavi gözlerine sahipti.yerim onu.*

ankara

insanı üzen bir soğuğa sahip olan şehir.Yataktan çıkasınız gelmiyor sabahları hele yalnız uyuyorsanız vay halinize.