yunus emre li 200 tl

entry 16 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  Türk lirasından yeni ibaresi kalkıyor. Yeni ibaresi kaldırılmış madeni paralar 1 Ocaktan itibaren kullanılmaya başlanacak. YTL'den TL ye çevrilecek yeni banknotların üzerinde Yunus Emre, Nene Hatun gibi Türk tarihinde önemli yer tutan düşünür, kahraman şair ve sanatçı kişilerin resimleri bulunacak.

  Herhalde sarıklı ve başörtülü insan olsun diye Yunus Emre ve Nene Hatun'un resimleri koyulacak. Arap paralarına benzemiş zaten. Ata'mızın resmini kaldıramazlar !!!
  #3854203 :)
 2. 2.
  (bkz: okanli emreli inter)
  #3854263 :)
 3. 3.
  arkasına yunus emrenin resminin basılacağı 200 ytl dir. umarım bu yunus emre resmini ön yüze düşünmemişlerdir. ayrıca yakında birçok camiyi ve mescidi hatta ve hatta yakında 300 ytl arkasına fethullah gülen resmini beklemek gerekebilir.
  #3854265 :)
 4. 4.
  tepki gösterilmesini anlamlandıramadığım ytl-tl değişikliğidir. bu halk yunus emre'ye, nene hatun'a tepki vermeye başladıysa vay halimize. onlar senin ataların evlat. onların giyim kuşamı türk kıyafetleridir. arap kıyafetleriyle alakası bile yoktur. bırakın bu şekilciliği. illa amerikan paralarına mı benzemesi lazım? yunus emre'nin olduğu yerde araplığın esamesi okunmaz ki yunus emre'dir öz türkçe yazan, arap diline fars diline sırt çeviren.
  #3854296 :)
 5. 5.
  türk olmayı sadece atatürkçü olmak sanan yaşam formlarının itiraz ettiği, aslında gayet hoş düşünülmüş bir değişiklik.

  not : atatürk resimleri tabiki parada kalsın ama yunus emre, nene hatun düşmanlığı nerden çıktı ?
  #3854316 :)
 6. 6.
  ışığa tutunca yaradilani severiz yaradandan oturu yazması muhtemel paradır.

  (bkz: yunus emre)
  #3854320 :)
 7. 7.
  yunus emre'yi sanki düşmanıymış gibi gören hainleri tek tek ortaya çıkaran olay. evet, yunus emre bu vatanın yetiştirdiği en büyük tasavvuf insanı ve şairlerinden biridir.

  ve inan senden daha çok seviyordur vatanını.

  edit: bu paraların ön yüzünde zaten atatürk olacak. aksi düşünülemez bile zaten.
  #3854348 :)
 8. 8.
  fazla üstüne gidilen olay.
  tarihte gurur duyduğumuz bir şahsiyetin*, şuan en çok önem verdiğimiz şeyin* üstünde bir ibaresini görmenin bazı kesimler tarafından fazla sert karşılanmasının onların biraz dolduruşta olduklarının işareti gibi geliyor. onun için lütfen;
  (bkz: yunus emre)
  #3854385 :)
 9. 9.
  dolmuş şoförlerimizin pek bi hoşuna gidecek olan banknot.

  + kaptan 200 lira üstü vardı..?

  - ebeyn ami..
  #3857646 :)
 10. 10.
  polemik oluşturacaklarına bulsunlar güzel bir tarihi eser resmi onu koydursunlar.
  #3857753 :)
 11. 11.
  eski 5000tl'lik banknotların arkasında mevlana celaleddin rumi;
  1000 tl'lik banknotların arkasında sarıklı sakallı fatih sultan mehmet han'ın resimleri olduğunu hatırlarsak anormallik içermeyen durum.
  ha bunun merkez bankası banknot matbaası'na ve darphane'ye fazladan iş yükü getireceğide bir gerçek. hoş bu yerlerin amacı başka bişey değil ya neyse.
  #3857757 :)
 12. 12.
  diğerlerinin tamamında tarihi eser resimleri var, bir tek 200 ytl'de yunus emre olacak, sorun değil bence, yunus emre sevgi dolu bir insandır fakat cumhuriyet tarihinde başarı göstermiş büyüklerimizin resimleri neden hiç paralara konmaz anlamam. (sanırım bir tek mehmet akif ersoyun resmi konmustu bi aralar).

  bir yüzünde ataturk olsun örnegin diğer tarafında nazım hikmetin resmi, ikiside bizlere barış dolu gözlerle baksa. paranın ne kadar kıymetsiz değersiz bir şey olduğunu anlatsalar bakışlarıyla ve onurlu yaşamanın ne demek olduğunu bizlere nasihat etse.

  hayal kurmak bile güzel oluyor bazen.(adama vatandaşlık hakkını bile geri vermedik, en vatan severimizi vatan haini yaptık, ben diyprum resmını paralara basalım.)

  edit : ne sevilmezmiş nazım hikmet, eksileyen eksileyene.
  #3857812 :)
 13. 13.
  atatürk fetişistlerinin kendilerini açık etmesine neden olan 200 tl.

  hayır anlamıyorum, bu şekilcilik neden?

  atatürkün resmi kaldırılamazmış, düşünülemezmiş dahi vs. vs.

  bre kolpa ulusalcı,
  sen atanı para üstünden kalkınca unutacakmısın? dahamı az değersiz olacak?

  evladım ona bakarsan para'yı afedersin bi b.ka sokmadığımız kalıyor, o derece kötü kullanıyoruz. üstünde de atatürk resmi var!??

  yanarım da şuna yanarım,
  2-3tane p.zevenk siyasi amaçlı atatürk fetişistliği yapıyor, onun ismi üstünden rant sağlıyor kendine, bizim düşünmekten aciz delikanlılarımız! da alevleniyor hemen.

  lan bi dur.

  hepimiz seviyoruz kemal paşa'yı da bu tapınma niye?

  atatürk ben öldükten sonra bana takılı kalmayın demiş, biz sanki "yatın kalkın bana tapın" demiş gibi davranıyoruz. yemeden içmeden kesildik.

  lan hepsini geçtim de atatürk, millet 1 kişiye böyle tapmasın, kendi kendini yönetsin-gelişsin deyu ömrünü harcamış bizim oğlanlar bunu anlayamamış.

  vaudeville for vendetta'nın bi lafı vardı,
  "herif nerdeyse atatürk'ün boyu da kısaydı diye ayağını bileklerinden kesecek" diye.
  çok doğru söylemiş.

  edit: lan lafa gelince "fatih sultan mehmet süper adammış be", "since 1453", "mevlana aşmıştı oolm", "hey gidi tugrul bey", "nası eline vermişiz zamanında çinlilerin" vs. diye ortalarda dolaşan sen değilmiydin?
  ne zaman düşman oldun onlara bre amip kılıklı?

  şş. atatürk'de genç yaşta rahmetli oldu ya, sen en iyisi git öl. sende kurtul bizde.
  #3857827 :)
 14. 14.
  Atatürk'ün resmini kaldırıp kendi resmini koydurttu diye türkiye cumhuriyeti'nde atatürk'ten sonraki en önemli devlet adamımız ismet inönü'nün bile(kısmen haklı olarak)eleştirildiği böylesine hassas bir toplumda 'bre kolpa ulusalcılar, bre salaklar' diye bu kadar söylenmenin bir anlamı yoktur.
  Bazılarımızın yoğun çabası sayesinde paranoyaklaştırıldığımız şu yıllarda atatürkçü çevrelere bu kadar saldırılcağına, devletin gelenekleriyle comodore 64 gibi oynayanlardan hesap sorsak daha iyi olur.

  edit:sırf şu deniz baykal'ın atatürk'ün arkasına sığınarak yaptığı boş siyaset yüzünden her atatürkçü ' atatürkçü feşist, üç beş p..zevenk' olacaksa, önce kafalarımdaki bağanazlığımıza bir son verelim başkalarını eleştireceğimize.
  #3857870 :)
 15. 15.
  yunus emre yi fatih sultan mehmet gibi maddiyata önem verenlerle karıştıranların neden paraya resmini konulduğunu itiraz etmemizi anlayamaz zaten.onlara göre biz din düşmanıyız.(böyle diyenler yunusu ne kadar tanıyor orasıda meçhul (bkz: yunus emre/#3354718) )ee ama mevlana resmi var yeaaa diyenlere de bir bok yenildi ikincisini yemeye ne gerek var.tanımayanların tanıması için yunus emre den geliyor.

  (bkz: yunus emre/#1496271)

  (bkz: yunus emre/#1780274)

  (bkz: yunus emre/#2414692)

  (bkz: yunus emre/#3302607)

  (bkz: yunus emre/#3311575)

  bak ne güzel akp nin mis gibi marmaray projesi var ne bilim hızlı treni var ,bolu dağı falan var çek resmini koy paranın üstüne. ne gerek var maddiyata zerre kadar önem vermemiş birisini maddiyatın simgesi haline getirmek.
  #3857901 :)
 16. 16.
  yunus emre'yi fatih sultan mehmet gibi maddiyata önem veren biriyle karıştırmayı saçma bulan, buna karşı olanların karşı olduğu 200tl..

  zaten gandhi bir atatürk iki dimi?

  la nene hatun'un resmine karşı çıkmıyormusun? fatih'in resmini koysak ona karşı çıkmayacakmısın sanki?

  şu illa eleştiricem diye saçma salak argümanlar sunanlara bayılıyorum..

  (bkz: lan ne adamlarla uğraşıyoruz)

  not: bunu diyenlerin de fatih'in manevi yönünü ne kadar bildiği meçhul zaten.
  #3857936 :)