bugün

entry'ler (2031)

the last of us dizisi

izleyip Fark ettiğim kadarıyla daha çok oyunu oynamışlara hitap eden dizi. Hani bir kitabı okursunuz da filmi çekilince merak edersiniz ya nasıl çekmişler nasıl bir dünya yaratmışlar diye, bu dizi de öncelikle oyunu oynayıp hikayede boş kalan ya da bilinmeyenleri merak eden büyük bir oyuncu kitlesi için çekilmiş gibi bu yüzden oyunu oynamadan izleyenler için büyük hayalkırıklığı olabilir.

kiralara yasal sınır getirilmesi

Ancak bir rüyanda görürsün durumu olabilir. Dışarda yemek yemek iki kişi 300 tl olmuş iken kimse evini 2 bine kiralamaz ancak kiralara bir ayar çekilmesi gerekliliği ise nettir. Asgari ücretin 8500 memur maaşının 13000 olduğu gerçek iken bazı illerde en dandik yerde kira 5 binden başlıyor biraz düzgün bir yer 8-10 bin. Bu gidişle insanlar karın tokluğuna bile çalışamayacak zira maaşı ev kirasına verip aç kalacak. Bu yüzden en kısa sürede bir müdahale gelmeli ama enflasyon yüzde 150 iken sen yüzde 25 zam yapacaksın tarzı uygulanmayacak bir durum olmamalı, çünkü sen evini 2 bine villanı 4 bine kiralayacaksın diye dayatırsan ya kimse evini kiralamaz ya da cezayı yeme pahasına el altından para alır, ülkemizde emlak sektöründe bir sürü mafyatik adam varken olmayacak şey değil ne yazık ki.

fifa 23

Birkaç değişiklik hariç fifa 21 ya da 22 den çok da farkı olmayan oyun. Sadece diğer oyunlarda da olan tüm oyuncuların trivela şut çekme özelliğini kapatsa ya da modifiye etse bile iyiydi. Şu an tek diyeceğim daha kolay ve anlaşılır bir frikik, korner ve penaltı sistemine sahip olması net bir artı, 22 deki sistem zulümdü. Bunun dışında pas, şut, orta ve oynanışta nerdeyse hiç fark yok gibi fark ettiğim en net fark sprinte çift basınca 22 deki gibi 10 metre topu öne atmıyor artık eğlenceliydi ama mantıklı bir olay değildi zaten.

bursanın en iyi şehir olması

Bursaya ilk kez geçen yıl gittim şehirin gideri var güzel şehir ama kesinlikle overrated bir yer, en iyi şehir tabirine ise katılmak imkansız burası yani eski adıyla prusa en iyi şehirse, eski adı smyrna olan izmir en über fantastik şehir sayılır. Lütfen bir yeri övün ama gereksiz derecede abartmayın. En iyi şehir insanın mutlu olduğu, büyük ihtimalle doğup büyüdüğü, sonrasında da şansı varsa ekmeğini yediği şehirdir.

samsung

Çinli telefonların garantisi yoktur. Samsungun var gibidir ama onun da yoktur.

25 şubat 2022 trabzonspor kayserispor maçı

ey tff trabzonu şampiyon yapacaksınız zaten anladık da arkadan desteklediğinizi bu kadar belli etmeyin bari. 90+9 da penaltı nedir. ayrıca dünyada kaç tane ligte sıradan bir maç 9 dk uzar.

anal fissür

sevmediğiniz insana allah senin belanı versin gibi genel bir illet dilemeyin, çünkü grip falan olur en fazla o da birkaç haftaya geçer. bunun yerine allah sana anal fissür illeti versin deyin hayata küseceği garanti.

eurovision 2021

geçen sene iptal edilmeseydi izlanda kazanırdı bence ki 4. olmaları sürpriz değil. sade bir şov eğlenceli bir şarkı. ukraynanın şarkısını beğenmedim kesinlikle ama onun da 5. olmasına şaşırmadım. italyanın iğrenç şarkısı ile fransız lolitayı üzmesi ise çok kötü oldu.

loft

şu an uzak durun eski kalitesinden eser meser yok, müşteri hizmetleri rezalet. hatalı ürüne doğrudan kullanıcı hatası veriyorlar. almayın aldırmayın şu an satılan mal geri alınmaz, değiştirilir esnafı kadar bile iş ahlakları yok. satılan mal geri de alınmaz, değiştirilmez de mantıkları var bu yüzden kesinlikle uzak durum loft ve colins markalarından ya da eroğlu nun sahip olduğu başka marka varsa hepsinden.

ottoman rising

izlemesi güzel bir dizi gerçek anlamda izlerken sıkılmadım ama türk oyuncuların aksanları yabancılara nasıl gelir bilmiyorum ama sırıtmış biraz. ingilizce çekileceğine türkçe çekilseydi oyunculuklar daha vurucu olurdu diye düşünüyorum, ne de olsa türkçe dublajını bile yapmışlar gider ingilizce dublajını yaparlardı bazı oyuncuların repliklerinde takılmamak için yavaş bir şekilde konuştuğu çok belli en sinirli sahnelerde bile. ayrıca tarihi gerçekliklerin doğruluğunu sorgulamak da lazım yanıtı anlatılana körü körüne inanmamak sonuçta bu sadece diziyi çekenlerin bakış açısı. kanıt olarak sundukları kişilerin özellikle yabancı olanların alanındaki en bilgili insanlar mı yoksa en medyatik insanlar mı olduğunu bilmiyoruz ancak ülkemizden seçilenlerin daha çok medyatik olduğu kesin.

organize işler sazan sarmalı

ilk filme göre rezalet ötesi bir film. hadi ilk film ile kıyaslamayalım yine de seyir olarak, konu olarak her şeyiyle çok kötü, oyuncular afişte çok iyi ama oyunculuklar dahil kötü film. filmi çekimleri tamamlandıktan sonra ya izlemediler ya da çektik artık ilk filmin gazına izleyen izler diye piyasaya sürüldü büyük ihtimalle çünkü bu film kendini yavaştan emekliye ayırmaya hazırlanan bir kişiye(kim olduğunu tahmin ediyorsunuzdur) sanki zorla hadi yenisini yap da biraz enayi ve her boka nostalji gazıyla atlayan seyirci parası ezelim diye yaptırılmış, adam istemeye istemeye yaptığından o ekibe rağmen bu kadar kötü bir iş çıkmış.

flo

aldığınız hangi ayakkabıyı incelemeye gönderseniz malzemede sıkıntı yok ya da kullanıcı hatası diyen ibretlik ayakkabıcı.

14 aralık 2018 mediamarkt rezaleti

Olay şanlıurfa piazza şubesinde geçti. adamlar 9 aralıkta alınmış 4 günlük bilgisayara biz bunu değiştirmeyiz dediler, servise yönlendireceğiz diyorlar. Buyur gönder diyorsun sistem yok Cumartesi gel diyorlar, itiraz edince kart verip bu numarayı arayın sistem gelmişse gelin deriz diyorlar, müşteri hizmetlerine kayıt açıyorsunuz konuya sinirleniyorlar biz öyle demedik ilgilenmeme durumu yapmadık diyorlar, sonra başka biri ertesi gün öğleye kadar gelin bugün gönderelim diyor, gidiyorsunuz kaydı alıyorlar sonra da bugün gönderemeyiz en iyi ihtimalle yarın olmadı pazartesi diyorlar ama böyle dememiştiniz, net konuşmuyorsunuz deyince. arayan kişi size hak verirken konuyu müşteri hizmetlerine taşıdığınız için sinirlenen çalışan size bağırmaya başlıyor, biz sizi aramak zorunda değiliz zaten, her şeyi yanlış anlıyorsunuz, bıraksalar dövecek şekilde sizi azarlamaya ve size bağırmaya başlıyor. konuyu bu şekilde mediamarkta bildireceğinizi söylediğiniz zaman yapmazsan adam değilsin tarzında sizden mi korkacağız deniliyor. bunu yapan adam da sıradan bir görevde çalışmıyor. mediamarkt müşterisini mağdur eder bir noktaya kadar anlarım da bir firma müşteriye bağırır mı hakaret eder mi anlamak mümkün değil. konuyu sözlükdaşlarım siz değerlendirin. urfada bir sürü saçma şey ile karşılaştım hadi dedim yapan eğitimsizdir, iyi kötü bir ünvanı olan kurumsal firmada çalışan biri bile sizi dövecek gibi davranabiliyor bu şehirde.

türk telekom

yeni limitsiz internet tarifeleri ile "agam bizimle eğleniiii" dedirtmiştir. yıl 2019 olmuş 4 mbit sınırsız internet hangi kafa ile 59 tl/ay. şu an aynı adamlardan taahhüt ile 90 liraya aldığım internet 149 olmuş vallahi tebrik etmek lazım. hani verdikleri internette download upload aynı olsa bari 30 mbps download verse 2-3 mbps upload veriyor en fazla. elin adamı neler neler alabiliyorken cüzi paralara.

şaka maka lisenin bitmesi

(bkz: game over)

gençler oyun bitti elinizde artık tek jeton var ya iyi bir üniversiteye girmeye çalışın ve hedefinizi koyup adam gibi okuyun, ya da sırf üniversiteli olacağım diye alakasız bir bölümü okuyup oyunu uzatın ama emin olun eşeği bağlasanız 7 senede mezun oluyor üniversiteden en kötü ihtimalle yani oyun yine önünde sonunda bitecek, ya da gerçekten oyun bitti deyin ve meslek hayatınıza başlamaya çalışın çünkü gerçek oyun şimdi başlıyor.

pepsi twist

pepsi co adlı firmanın sözde geri dönüyoruz adıyla bence resmen yok ettiği ürünü frukoyu aldıktan sonra yılların lezzeti fruko gazozu tatlandırıcılı yapıp tadını bozdukları yetmezmiş gibi şimdi bu ürünü sözde yeniledik makyajı ile yeni etiketle sunmuşlar görüntü hoş ama eski lezzetten eser yok. bildiğiniz pepsi light twist olmuş bu ürün. hadi yenilediniz bari tadı pepsi max ı falan andırsaydı, şu hali ile bir daha hayatta almam diyebileceğim bir ürün olmuş.

warner bros

yeni çıkan filmlerin başına bakılırsa türk filmlerinin de dağıtımcılığına başlamış firma.

game night

bu amariganlar vallahi para sıçıyor abi dedirten film bana göre. fikir ilginç gibi dursa da işlenişi oyunculuğu rezalet olan bir film. şu filmi sinemada izlesem warner bros ve new line cinema dan paramın iadesini talep ederdim hatta şimdi bana giden kaybolan 1 saat 40 dk mı verseler o derece. jason bateman a bakıp izleyen de suç.

--spoiler--
malikaneden yumurta çalma sahnesi absürt komedi olsa gerek
--spoiler--

tudors

19.90 a gömlek sattığını iddia eden ama içeri girdiğinizde beğeneceğiniz herhangi bir gömleğin fiyatının 50-60 tl den az olmadığı firma. kullanmadığım için kalite olarak eleştiremem ama bu tarz fiyat yanıltmaları yapan firmaları sevmiyorum, de ki kaliteli gömlek satıyorum 50-60 liraya gidip markalara 150-200 bayılmayın ama iyi gömlek 19 tl deyip 50-60 ya da pek dükkanlarına girmediğimden farklı fiyatlara satıyorsan yapılan şey sahtekarlıktır.

batman park

avm kültürünün batman'da şekil bulmuş hali.