bugün

yahşi cazibedeki simge yi örnek verebiliriz.
çok hassas olan kadındır. yumurtayı bile kıramaz ki seni nasıl kırsın?
cevizleri kırabilen kadındır.
yumurtanın kafasında kırılası kadındır.
yeni dönemde doğal olarak bilmeyen kadındır.

artık çalışan, para kazanan kadın revaçta. varsın yumurta kıramasın. evlenince öğrenir. tabii evlenirse. malum evlenme oranları ciddi ölçüde azaldı.
likit yumurta kullanan unakıtan soyadlı kadındır.
ben kırarım o pişirsin yeter denilesi kadındır.
çok güzel kalp kırar.
Biz bunlara halk arasında "karılıksız karı" diyoruz.
evde kalması kuvvetle muhtemel kadındır. evlendiyse eşinin ivedilikle evi terk etmesi gerekmektedir.
yumurtayı kıramama sebebi yumurtayı sevmeyişinden kaynaklanan ya da gerçekten de mutfakla alakası olmayan, hazıra konmaya bayılan kadındır.
yıllarca memleketteki "yumurta bile kıramayan erkeklere" şaşırmadık da buna mı şaşıracağız, varsın kocası da kendi karnını kendi doyursun, hayat müşterek efenim.
ilgisini başka alanlarda değerlendirmeyi tercih eden kadın.
kendisinden turşu kurulacak kadın.
zamanla öğrenir. birkaç sene içinde mantı bile yapar.
dert etmeyin o kadar. dünyanın en mühim işi değil yemek. üstelik bir zevk işidir. herkes keyif almaz ya da ilgi duymaz.
tırnağının kırılmaması için, kocasının aç kalbini kıran, 2000 li yılların hazırcı kadınıdır.
hazır yemek müptelası olmuş kadın. *
iki eliyle bir siki doğrultamayan kadındır.

eğlenilecek kadındır.
aşırı zengin kadındır. tonla hizmetçisi vardır.
belki de karşısındakinin yapacağı o yumurtaya bile layık olmadığını düşünüp bilmiyorum ayağına yatan kadındır.
annesinin hazırladığı çeyizin içinde normal çeyizlerde bulunan çatal bıçak tencere ve tabak setleri yerine ikamet edeceği muhitteki evlere servisi olan lokantaların magnetlerini koyduğu hanım kızımızdır. muhtemelen iş kadınıdır, amma lakin ki kariyer yapmaktan başka bir becerisi yoktur.
+ okaaan!
- efendim hayatım hala kıramadın mı bi yumurtayı..
+ bak yumurta bile kırılmıyor ama sen benim kalbimi çok kolay kırıyosun!!
- -.-

sonuçta yine erkek suçlu çıkacak.
Elinden her iş, aş gelen kadından daha çok kıymetli olduğu gozlemlenmiş kadındır. Nefes Alışına vurulanlar çoktur.
öğrenecektir zamanla.

geçen sene öğrenerek bu kadınlar grubundan hızla çıkış yaparak, marifetli kadınlar grubuna dahil oldum. yumurtayı çok güzel kırarım.
öğrenilmesi gereken çok şeyi olan kadındır.