bugün

cengiz çandar her programda aşırı gergindir, ve bu da bizi germektedir. nerede mehmet barlas ın ayarları. ancak emre kongar baba da, barlas tan sonraki boşlukta top koşturuyordur o da ayrı. *
olayin asli cengiz candar'in emre kongar'in cevresindekilere yani ulusalci kitleye darbeci demesine dayaniyor. buna sinirlenen demokrasi abidesi* emre kongar da cengiz candar'i dezenformasyon yapmakla suclamisti. sonunda bu gerilim bugün patlak verdi. emre kongar tarafindan burda olmayan sahislarin hakkinda konusmak kadar basit olan olay, cengiz candar için milyonlarin hayatini etkileyecek darbe girisimi. bu girisimin belgeleri olarak da nokta dergisinin kapatilmasina sebep olan sayiyi dün yayina getirmisti.
çengiz çandar ın elindeki kağıt parçalarını ekrana savura savura "darbeci" suçlaması yapmadığı cumhuriyet gazeyesi yazarı kalmadığından 13 mayıstaki bölümünde iki tarafta da şafağın attığı programdır.
her iki tarafında uzlaşmaz tavırları ve en son programdaki hakaretamiz yaklaşımlardan ötürü program erken tatile çıkarılıp sonlandırılmıştır. alınan bilgiye göre ise cengiz çandar'ın yerine yeni bir isim gündemdeymiş yeni sezon için.
(bkz: geçmiş olsun)
post-modern karagöz ve hacivat.
emre kongar`ın fena faka bastığı program. karşısında kuzu gibi dinleyen mehmet barlasa sallarken bugünlerin geleceğini bilseydi evine özür ziyaretine giderdi. orta doğu uzmanı cengiz çandar çok kallavi adam vesselam.
Cengiz candar da mehmet barlas in beyefendiliginin %1 bile gorulmeyen her zaman ki gibi kongar a bayildigimiz, bu gidisle acaip sert gecicek tartismalara gebe olan programdir.
bugün itibariyle sona ermiş programdır. cengiz çandar, mehmet barlas a has üslubun altında kalmış, programı izleyenler barlas ı arar olmuşlardır. hem kongar hem de barlas içinde bulundukları siyasi fraksiyonları üst bir dille ve edeple savunmaktaydılar. lakin çandar ın konuşmalarına pek özen göstermeyişi sonunda kongar ı çıldırtmış ve pes dedirtmiştir.
cengiz çandar'ın uslüb kelimesinin idrakını özümseyememesinden doğan saldırgan tavırları nedeniyle sonlanan program.

emre kongar ve mehmet barlas ikilisi nin programı götürdüğü zamanlarda bir şey dikkatimi çekerdi. her ikisi de çoğu zaman farklı yorumlarda bulunsalar ve zaten programın adı da "yorum farkı" olsa da bir çok kez uzlaşımcı bir hava eserdi. iki adam da son derece mütevazi ve karşısındaki insanı sözle taciz etmeden fikirlerini iletebilir, hakkıyla iletişim kurabilirlerdi.

cengiz çandar ise; programa dahil olduğu ilk günden itibaren fikirlerini karşısındaki kişiye iletmekten aciz bi hal ve davranış içine girmiş, sabır abidesi emre kongar ı bile en sonunda çatlatmıştır sinirden.

fikirleri ifade etmenin yolu saldırmak ve hakaret etmek değildi oysaki,
ayaklar baş mı oldu ne?
programın bitmesindeki asıl sorun cengiz çandar'ın a$ırı akpciliğidir.
"ben yazmıştım" yazmak istemem ama; ben yazmıştım!

(bkz: #3220027)
ayarlardan bıkan emre kongar'ın ağlayarak odasına kaçması ile sonlanmış program.

kendisi en son mehmet barlas'ı mumla ararken görülmüştür.
çandar'ın densizliği yüzünden 'erken tatil'e girmiş program.

"Cengiz Çandar Derin Devlet ile ilgili daha önce yayınlanmış olan bilgileri bir araya getirerek, ortamı şeffalaştırmak istedi.
Bunu başarı ile de yaptı.
Söyledikleri ispat edilmiş olaylardı.
Ancak medya bunu bile taşıyamadı.. Peki Türkiye Derin Devletten ve onun ülkeyi aşağı çeken reflekslerinden nasıl kurtulacak?
Cengiz Çandarların sayısının fazla olduğunu da düşünmüyorum." (bkz: canan barlas)
cengiz çandar'in gercekleri cekinmeden dile getirmesi sebebiyle erken tatil olmus program. emre kongar'dan ziyade askerin ve darbeci ulusalcilarin etkisinden kaynaklanan bir durum gibi.

(bkz: genc ulusalcilar rahatsiz)
laiklerin ağır topu demogoji üstadı demir çene lakaplı kahramanımızın önüne mülayim bir demokratın konarak saçmalamalarına ve hakaretlerine maruz bırakılması temalı bir program.yalnız en son pesssss edenden sonra gelen mülayim demokrat abi pekde beklendiği kadar mülayim çıkmamış yeter amına koyum diyip ayar manyağı etmiştir, ayarlanmış maçların sahte laik kahramanını.
kongar'lı-çandar'lı ortaoyunu.

efem, 13 mayıs'ta geçmişim tv karşısına, daha doğrusu kenarda bik bik etiyordu teve*.

baktım, tartışma iki sözcük etrafında, daha doğrusu tek sözcük etrafında dönüyor; enformasyon-dezenformasyon. zaten kılım milletin, türkçe'yi kafasına göre sağa sola çekmesine, bir de bu iki ulu bilge çıkmışlar bilgilendirme-yanlış bilgilendirme yerine bunları söylüyorlar, bir değil iki değil! benim de bir sabrım var dedim kapadım teveyi.

meğer bu ikisi, sonradan kopmuşlar. bir davet bir davet, terbiyeye gel minvalli. ortaoyunu yayından kaldırılmış.

çok şey kaçırdım mı?

(bkz: hadi len)
kendisine verilen ayarları kaldıramayan emre kongar ın 'baaazı tanıdıklarını araya sokarak mola almasını sağlatmış televizyon programı.

buradan ntv ye: kardeşim daha insansı yorumcu koyun şuraya. en azından doğruları kaldırabilme yeteneği olsun.
Politika Dergisi'ne destek veren Emre Kongar'ın sunuculuğunu yaptığı program. Emre Kongar ve Çandar'ın tartışması sebebiyle yayından kaldırılması gündemde olan NTV klasiği
ntv de yayınlanan, ilk olarak mehmet barlas ile yola başlayan emre kongar' ın, barlasın atv' ye transferinden sonra cengiz çandar ile devam ettiği programdır. burada önemli olan ntv yoneticilerinin kongarın karşısına yanlış adam getirerek yaptıkları stratejik hatadır. emre kongar gibi düşüncelerini zorbalıkla kabul ettirmeye çalışan ve karşısındaki insanın düşüncelerini küçümseyen bir insanın karşısına daha sakin bir adam çıkarmaları gerekir.* cengiz çandar ise bunun tam aksine kendi düşüncelerini sonuna kadar savunan bir adam olduğu için kongar'ın bunu içine sindirememesi sonucu doğal olarak seviyesiz bir tartışma ortaya çıkmış ve program sonlandırılmıştır.
yorum farkı, farkı hazmedebilenlerin programı olmalıdır.
adi ustunde, yorum dinledigimiz programdir. simdi emre kongar in icraat ettigi sosyoloji nin icinden bir eleman olarak dusuncem sudur ki siz bir insan bilimciyi alip yorum yaptirirsaniz olmaz. cunku o yorum degil analiz yapacaktir. yanlis veyahut dogru demez. icraat ettigi bilimin kurallarina aykiri cunku. kendi dusuncesini sunmaktan ziyade durum tespiti yapacaktir. cengiz candar in yorumladigi ulke gundeminde senden benden daha agir basan 3-5 sahisa "ozel isimler ustunde durmam" diyecektir. bu noktada benim tespitim de sudur. emre kongar durum tespiti yapar iken ali, veli demek yerine x,y der ise yanlis yapar. cunku ali ve veli bu durumun degismez parametreleridir. onlar bilinmeyen degillerdir. x veyahut y degisirler ise durum da degisir, tespiti farkli olur. o yuzden formatinda basindan beri tezatlar iceren program.
bir de ahmet hakan'ın yorumuyla bakarsak sanırım daha keyifli bir sonuca ulaşacağımız programdır.

--spoiler--
Ve Çandar ve Barlas ve Kongar

EMRE Kongar ile Mehmet Barlas arasındaki kimya tutmuştu...
Aradaki keskin ideolojik farka rağmen...
iki taraf da 'öldürücü yumruk' peşinde değildi...

Konvansiyonel bir anlaşma vardı sanki aralarında...

Emre Hoca'nın 'Yapmayın Sayın Barlas!' diye serzenişte bulunması, Mehmet Barlas'ın bu tür serzenişleri muzip bir gülümsemeyle ya da heybesinde taşıdığı bin iki yüz elli fıkradan biriyle geçiştirmesi falan...

Ölümüne bir mücadele değildi bu... Hafif yumruklarla rakibin yoklandığı, bunun ötesine geçilmediği bir karşılaşma... Leblebi çekirdek gibi bir şey...

O kadar ki...
'Yoksa muvazaa mı var?' sorusunu bile sorduruyordu...

Ama ne zaman ki Cengiz Çandar adlı yiğit çıktı Kongar'ın karşısına...
Konvansiyon falan kalmadı...
Ne Çandar'ın alttan almaya niyeti vardı, ne de Kongar'ın da geri adım atmaya...
Nezaket elden bırakılmıyordu ama her iki tarafta da "ölümüne" girişiyordu...
iki taraftan birinin 'Pes' etmesine dayalı bir gladyatör dövüşüydü karşımızdaki...
'Şimdi girişecekler birbirlerine' falan diye acayip gergin bir şekilde izliyorduk...

Çandar öyle bir yükleniyordu ki rakibine...
Rakip, ancak, 'Evet, ben bir darbeciyim... Bırak beni... Pes ediyorum' derse kurtulacaktı...
Ama rakip bırakın 'Ben bir darbeciyim' diyerek pes etmeyi, 'Utanmadan herkese çamur atıyorsun' diye çıldırtıcı bir direniş sergiliyordu...

Üstelik 'kimya' da tutmamıştı...

Duyduk ki NTV, neredeyse 'Dövüş Kulübü' havasına bürünecek bu entel boks karşılaşmasını tatil etmiş...

Bence bu çok yerinde bir karar...

Hem iki tarafın can güvenliği, hem de seyircinin ruh sağlığı açısından
--spoiler--
son zamanlardaki tahammülsüzlük hastalığının, gerçek yazarlar tarafından ekrana yansıtılmış hali.
guzelim barlas kongar atışmalarından sonra bu hale gelmiş programdır.
http://www.youtube.com/watch?v=fbimLC2rXX0
tekrar mehmet barlas ile devam edecek program.
ilk program ise 6 ekim'de.
ancak mehmet barlas'ın sabrıyla devam edebilecek program. bence kendisine gitmediğini düşündüğü anchorman sıfatını da taş olamayıp kısa bi' süreliğine de olsa çatlayan sabrından ötürü denemiştir.

(bkz: emre kongar)
güncel Önemli Başlıklar