bugün

entry'ler (1566)

erkekleri tahrik eden tek cümle

(bkz: aşkım çok güzel s kiyorsun)

sağlık bakanlığı

bir hastane için yaptığım şikayete buldukları mükemmel çözümü direkt ilçe sağlık müdürü aracılığıyla ileten kurum. mükemmel çözüm de şu: kafanıza takmayın!?

türkiye nin futbol aracılığıyla soyulması

Türkiye'nin, büyük küçük tüm futbol kulüpleri, menajerler, kulüp başkanları, federasyon vb. futbolun neredeyse tüm unsurları aracılığıyla soyuluyor olduğu gerçeğidir.

En basit örneği; yüzlerce milyon dolar borcu olan başta büyük kulüpler olmak üzere tüm kulüplerin hala menajerler aracılığıyla abuk subuk adamlara milyonlarca dolar vermeleridir. Aynı kulüplerin yine milyonlarca liralık vergileri affedilmekte ve de devlet imkanları ile statları yapılmaktadır. Yani finansman direkt milletten. Yani bu kulüpler aracılığıyla halktan çalınıp menajerlere, yabancılara paralar aktarılmaktadır. Karşılığında da uluslararası alanda sıfır başarı. Yani tanıtım falan da yapmıyorlar...

rıdvan dilmen

bir fenerbahçe efsanesiyken bir spor yorumcusu efsanesi olmaktan teyit geçip bir akp efsanesi olmak yolunda ilerleyen zat.

nietzsche ağladığında

ayrılık acısı çeken, terkedilmiş bünyelerin şifa niyetine okuyabilecekleri kitap.

psikanalist

nietzsche ağladığında (irvin yalom) kitabını okumasını tavsiye ettiğim yazar. ayrılık acısına bire bir.

dilenen çocuklara verilecek en güzel şey

genelde ışıklarda rastladığımız, dilenen ya da bir şeyler satan ufaklıklara verilecek en güzel şey, marketten alıp arabanıza koyduğunuz bisküvi, kek, çikolata vb yiyecek ya da küçük oyuncaklardır. Para vermek yerine, hiç bir şey yapmamak yerine bunu yapın...

slaven bilic

adam gibi adam. kendisine küfür eden emre'ye bile efendilikle yaklaşmış, yaşadıklarını yine efendilikle dile getirmiştir. bir fenerbahçeli olarak söylüyorum; üzerlerindeki formalar olmasa, her zaman emre'nin değil bilic'in kazanmasını şampiyon olmasını isterim.

eyüp sultan

Avlusunda dikili çınarın ilginç bir hikayesi varmış.

http://isirlari.blogspot....ndaki-cnarn-hikayesi.html

aşk

olmadığını sanıyordum. şu an şüpheliyim. aşk sanırım onun bakışları. ilişkimiz başlamadan önceki bakışları, beraberkenki bakışları, çok kızdığı ve ayrı kaldığımız zamanki bakışları... hepsi farklı ama hepsi çok net, çok güzel ve çok farklı... bakışlarından aşkın ne olduğunu anladım (evet nihayet)... iyi ki varsın aşkım...

kova burcu erkeği koç burcu kadını

kova burcu erkeği: anlamıyorum...
koç burcu kadını: anlamıyorsun...

überlin

mükemmel bir rem şarkısı. bağımlılık yapar.

gece yarısı yolda karşıya geçen küçük çocuk

dün gece balat sahilde gördüğüm çocuktur. muhtemelen 4-5 ysşlarında. bir anda taksinin önünde belirdi. biraz hızlı gitsek... muhtemelen suriyeli... ana yok baba yok... ben böyle hayatın...

öğrenci evinde yaşanan diyaloglar

- olm bende unutkanlık başladı. sürekli makarna ve ekmek yemekten mi acaba? iyice ekmek kafalı olduk amk.
+ yok lan merak etme sen bu eve ilk geldiğinde de gerizekalıydın.

sözlük yazarlarının itirafları

sadakat, güvenden bahsedip dururum ama sanırım beni en mutlu eden şey bunların olmadığı anlar.

mustafa kemal atatürk

Hayatı “Çaresizliklerle ” Dolu Bir Adamın Öyküsüdür!

7 Yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık biri olarak yaşamaya, oradan oraya sürüklenmeye başladı.

8 Yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı. Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi.

10 Yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde, yeni okulundaki hocasından dayak yedi. Ailesi onu okuldan aldı. Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkamadı.

17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

24 Yaşında tutuklandı, günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

25 Yaşında sürgüne gönderildi.

27 Yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı, kendisinin de üyesi olduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken, kendisi hiç önemsenmiyordu. Doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenlerle karşılanırken, o kalabalık arasında yalnız başına olanları izliyordu.

30 Yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.

30 Yaşında amiri, onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı. Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı. Aylarca boş kaldı.

37 Yaşında böbrek hastalığından Viyana’da iki ay hasta ve yalnız halde yattı.

37 Yaşında Komutan olarak yeni atandığı ordu, dağıtıldı.

38 Yaşında Savunma Bakanı tarafından görevinden atıldı.

38 Yaşında bir toplantıda giyebileceği bir tek sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından bir redingot ödünç aldı. Ayrıca cebinde sadece 80 lirası vardı.

38 Yaşında kendisi için tutuklama kararı çıkarıldı.

38 Yaşında en yakın beş arkadaşından üçü, onun kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

SONRA NE Mi OLDU?

42 Yaşında Türkiye Cumhuriyeti CUMHURBAŞKANI oldu.

Okuduğunuz öykü efsanevi lider Mustafa Kemal ATATÜRK’ e aittir.

Şimdi düşünün, sizin başarılı olmanızı engelleyen ama ATATÜRK’ ün
Karşısına çıkmamış bir engel var mı?

(Alıntı - Anonim)

londra

oldukça güzel fotoğrafları ve wikipedia'dan derlenmiş ilginç bilgiler için: http://lonndra.blogspot.com/

istanbul da kahvaltı yapılacak mekanlar

en iyileri için:

http://breakfastinistanbul.blogspot.com/

selçuk şahin

ülke olarak avrupa kupalarında başarılı olmamız için ilk şart, selçuk şahin yeteneğindeki bir adamın futbolcu olamamasıdır.

fenerbahçe

bir fenerbahçeli olarak ısrarla söylüyorum: avrupa'ya gitmemesi/gönderilmemesi gereken takım. bıktık ulan bu rezaletten. (bkz: 29 ağustos 2012 fenerbahçe spartak moskova maçı)

(#9185697)
(#16635074)
(#16635152)