bugün

entry'ler (947)

bir garip hukuk sitesi

son zamanlarda gördüğüm en kaliteli içeriği olan hukuk sitesi. dünya hukuk literatüründen ilgi çekici olaylar derlenmiş. güncel tutarlarsa patlar.
http://budamihukuk.com/

izmir oligarşisi

izmirle özdeşleşmiş herşeyin izmirliler tarafından bir farklılık değil de bir üstünlük gibi anlatılması ve abartılmasıdır. izmirin kızları en güzeldir, izmirin boyozu şöyledir, boyozu bilmeyen cahildir; çok şey kaçırmıştır, alsancakta şöyle ortam vardır, biz izmirliler az et çok ot yeriz sağlıklı yaşarız, izmirde rakı şöyle güzeldir, izmirin insanları sırf bir partiye oy verdiği için aydındır ( ki en katılmadığım budur zira ülkemizde alternatifsizlikten sıfır vizyon sahipleri tercih edilmektedir), çekirdeğe çiğdem deriz böyle demeyen de garipsenir. tüm bunlar bir üstünlük değil bir farklılıktır, kültürel çeşitliliktir. kültürel katmanların en üstünde yer alması için önce genel geçerliliği olmalıdır bu sayılanların.
tüm bunlardan ortaya çıkan tablo da izmirliler kendilerinden bahsedilmesini ve yüceltilmeyi sevmekteler. sosyal insanlardır dolayısıyla bu ortak noktaları ortamlarda sıkça dile getirirler.
not: eksilenme yada izmirli olmayanlardan övgü alma kaygısı olmadan yazılan bir yazıdır. bu da böyle bi entry dir.

av mevsimi

her fırsatta recep ivedik ve türevleri filmleri eleştiren elitist sinemacı-yönetmen yavuz turgul vb. lerin aslında populistliğin bayrağını salladıklarını görebilirsiniz bu filmde. şener şen usta diğer oyuncu kadrosu için konuşuyorum; bu malzeme ile bu kadar deme şansı yoktu yavuz turgul un zira oyuncu kadrosu etkileyicidir. olay örgüsü birkaç güzel hareketin dışında klasik polisiye ile paraleldi. şaşıramadık filmde. bu oyuncu kadrosu haricinde yeni yetme oyuncular kullanılsaydı film itin g.tüne sokulmaya müsaitti. hem y. turgul un hem de oyuncuların karizmaları ve populerlikleri filmi merak ettirdi. özet geçtim aslında son cümleyle.

opera

kesinlikle en iyi ve eğlenceli browser. dünyadaki browserların %1 i ancak operadır lakin microsoft un agresif politikalarına rağmen sorunsuz çalışır. oğlum kadar severim.

eda karaytuğ

ah bir nigah et kahr ile bakma sen diye başladığında şarkısına derin bir ah çektiren kadın.. emel sayın naifliği, melihat gülses in harika sesi, dilek türkan ın güzelliği nin vücut bulduğu insandır.

habertürk kadın spikerler vs ntv kadın spikerler

peder in de buyurduğu gibi sundukları haber kalitesi açısından habertürk ün her türlü tur bindireceği barizdir.

karadenizli ile laz ı ayıramayan insan

efendim bir zonguldaklı eğer istanbulda yaşıyorsa iş arkadaşları ve çevresi tarafından laz aşağı laz yukarı şeklinde çağırılır, zonguldaklı derki biz değiliz laz asıl lazlık kastamonululardadır, kastamonulu derki sinopludur, sinoplu derki samsun...bu böyle gider ta rizeye kadar rizeli derki artvinlilerin hepsu lazdur, artvinli tartışmaya son noktayı koyar, gerçek lazlar rusyanun megrel undadur.

mizikacilar com

serdar akinan ve arkadaşları tarafından oluşturulmuş demokratik haber platformu. amaç kesinlikle okura haber takip ettirmek değil kesinlike katılımını sağlayıp yazı yazdırmak, yorum yaptırmak. bir nevi sözlüğün gazete formatı efendim.

devlet bahçeli

önündeki kağıda yazılan 100 ayrı rakamı birkaç saniye içinde 40 a dönüştürebilen bir deha.

ali düşenkalkar

iz tv de yayınlanan devrim arabaları filminin belgeselinde konuşma yaparken beni benden almış usta sanatçı. o konuşurken iz tv de izleyiciler dinlenmekte. konuşurken ses kalabalığı yapmayan tane tane konuşan adam.

iz tv

abartısız ülkenin en iyi tv bir kanalı. evden dışarı çıkmayış sebebidir. ali düşenkalkar ın nadide seslendirmeleri ile sakin sularda gezindiren kanal.

bira içip cips yerken maç izleyen erkek

kapitalizmin kendine sunduğu sınırlı sayıdaki mutluluk anlarından birini yaşayan erkektir. rol modeller yaratıp erkek neslini eğlecede alternatifsiz bırakmak amaçtır. oysaki sadece bira içen ve tv izleyen erkek yada bira içen erkek te mutludur kanımca.

akşamdan kalma

yüzüne saf acı yerleştirmenin çok zor olduğu sahteliklerle dolu günümüzde bir kaçıştır anlık hissiyatlardan. cumartersi gecesi içilmiştir, mevsim yaz, rakı buzdur. dayanılmamıştır. içip dağıtılmış gece kız arkadaşla ayrılıp sonra bir barda yeniden içip akabinde barın merdivenlerinden aşağı düşmek ve o an hiçbir şey hissetmemek. sonra kusmak kusmak kusmak... kustuktan sonra kasıkların yorulması, vücuttan aşırı miktarda suyun çıkmasıyla halsiz kalınması. ve final... sabah kalkınca herkese sövmek, buzdolabındaki suya koşulması, kafanın sepet gibi olması ve tümbunların hepsinin sevilmesi... saf sevgi ve saf acı her zaman yüreklere ilaç olur.

otobuste yer vermemek icin en arkaya oturmak

otobüste arkaya oturmak sorumluluktan kaçmak değil bilakis bir karşı duruştur. arkaya oturan şahıs bomboş giden ekspres otobüste bile en arkaya oturur.

ptt arabasinin kurt cobain i ezmesi

dün gece E- 5 te gerçekleşmiş hazin durumdur. amerika görmüş olmasına rağmen kurt cobain kardeşimiz 50 m ilerideki üst geçiti kullanmayarak karşı yönden süratle ptt dağıtım deposu istikametine giden 34 krt 34 plakalı ptt aracının altında kalmıştır. o anda aracın arkasında seyir halinde olan ferhat güzel isimli arabesk türkücü nün samantha fox a yaptığımı acaba buna da yapabilir miyim şeklindeki girişimleri sonucunda feci şekilde can vermiştir. sevenlerinin rocker yürekleri sağolsundur.

ümit besen mozart tan daha iyi piyanisttir

dinleyen kişinin ruhsal durumu ve kafasının güzelliğine göreceli olarak bağlıdır. eğer kumkapı sahilindeysen, karşında mehtap sağında ümit besen varsa ne gerek vardır efendim mozart a.

şebnem ferah ın yeni albüm çıkarmaması

daha dün radyoda bir şebo şarkısı duyduktan sonra kendi kendime düşündüğüm sol frame de görünce de vayy be demekki genç rockerlar rahatsız fikri uyandıran durumdur.

ilacı yapılması gereken şeyler

aşk derdiyle hoşem ben el çek tabip benim yaramdan dedirtir.

çin in uygurlara yaptığını tc kürtlere yapmıştır

nasrettin hoca bir gün eşinden boşanmak için kadıya başvurur. kadı der ki nasrettin hocam eşinin adı nedir?
hoca cevap verir: geçinmeye gönlüm yoktu hiç adını sormadım.
bir gün sağduyulu bir türkiye vatandaşı faşist bir kürt e der ki seni yıllardır doyuran devletin adı nedir?
faşist kürt cevap verir: ben onun ismini anmaya korkarım, isminin büyüklüğü altında ezilirim diye tc derim sen oradan anla...

z3 reklam

kadıköy bağdat caddesi nde bulunan bir reklam ajansıdır. birgün işleri büyütüp reklamcı arabası olarak anılan bmw z3 almalıyız kanka şeklinde başlayan bir diyalogun sonunda ajansın adı koyulmuştur.