bugün

seri artı oy verdikten sonra gerçekleşen hadise.

düzeltme: evet rahatsızım.
(bkz: yorgunluk)

ardından rahat bir şekilde dinlenebiliyorsanız tatlıdır.
ben çok fazlayım. gittikçe çoğalan, taşan bir kalabalık.

varlıkta yankılanan fısıltı.
dinlenmek için uyumak istersiniz ama o kadar çok yorulmuşsunuzdur ki, yorgunluktan uyuyamazsınız.
keşke sadece ve sadece vücudun fiziksel bitkinliğini tanımlamak için kullanılabilseydi.

lakin değil...

yorulmak bütün bir tükenişin son safhası sanki...

ne zaman "o kadar yorgunum ki, ......" cümlemi güçlü ve sert bir betimlemeyle, tüm hissiyatımı yansıtacak bir şekilde tamamlayabilirsem, işte o zaman bir parça olsun huzur bulacağım kendimi anlatabildiğim için.

ama şimdilerde,

huzursuzum ve imkansız...
çalıştığına ya da herhangi bir şekilde emek verdiğine delalettir. beraberinde dinlenmeyi ve emeğe saygıyı öğretir. boş yaşayan adamın ömür boyu bilemeyeceği, olmazsa olmaz histir.
ruhun yorgunluğu beden yorgunluğundan ötedir. bilinmezden vazgeçişlere gebedir çoğu zaman.
ertelemektir, üşenmektir, vazgeçmektir.
biri yüreğini tıpkı bir kuş gibi eline alıp sevgisini kurumuş hayat damarlarına üflesin de hayata döneyim dersin. keşke yorulan bedenim olaydı dersin...
bugün itibariyle bisikletle 85 km yaptıktan sonraki yorgunluk. *
iki türlüdür yorgunluklar....biri beden yorgunluğu diğeri ise gönül yorgunluğu.bedeni dinlendirirsin yorgunluğun geçer ama gönül yorgunluğu vurgun yemişe döndürür insanı.....
enerjinin harcanması sonucu beynin gönderdiği sinyaller doğrultusunda müteşekkil olan vaziyet.
nefes almak zoruna gider insanın...yaşamakta.
yüzyıllarca onu beklemenin bir yorgunluğu vardı, bir sene süren savaşın yorgunluğu da var yoruldum. değiştiremedim, getiremedim ve yoruldum. iki kişi yaşadım hayatı onun yorgunluğu da var. yorgunluğa kalbim de dayanmıyor dün sabah yolda insanların olmadığı bir vakitte kalp krizi gibi kalp krizi olmayan bir şekilde kalbim sıkıştı belki kriz olsa o an bir ruha dönüşüp uçmuştum. yoruldum belki yüzyıllarca uyusam o zaman geçebilecek bir yorgunluğum var.
Değişiklik bi bakıma iyidir derdini sıkıntını unutursun ama devamlı farklı arkdaslar farklı bır ev farklı bır yer tam alışmısken yeniden alışmak zorunda kalmak bütün sevdiklerini arkanda bırakmak geçerli bi amaç için olsa da işte yorulmak böyle birşey. Çok önemli olan şeyler var ki hayatta düzen istikrar huzur gibi ihtiyaç duyarsın.
universiteye hazirlanmaktir.
bu gece için olmamasını istediğimdir, bu gece uzun olacak uyuyup kalacak bir yapıya sahip değilim, ilk defa korkuyorum bu başıma gelecek diye.
huzur peşinde koşmanın doğal sonucu.
Bir bikkinlik hali. Ben de youruldum ama fiziksel anlamda degil tamamen ruhsal olarak.
iş hayatında önemsenmeyen eylemsizlik çağrıştıran fiil.
Fiziksel olanı birkaç günle çözülebilen, psikolojik olanıysa daha uzun zaman alan, insanı uçlara sürükleyen, aile, yaren veya daha şanssız olanlar için ilaç desteğiyle geçmesi muhtemel olandır.
sürekli sevdiği insanlar tarafından hayal kırıklıklarına uğrayan kişinin eylemi.
iş yerindeyken boş boş oturmakla bile oluşabilecek durum.
En sonunda gitmekle sonuçlanır.
Yorulmak, bitkin düşmek. Nefes nefese kalmak. Ohh

(bkz: hızlı nefes almak)
Her şeyin anlamını yitirdiği noktadır.
Fiziken olanını her daim tercih ettiğim durum.