bugün

bütün savaş çığlıklarına karşın yükseltmemiz gereken sestir. halklar birbirine düşman olamaz, halkların birbirine düşman olmasına neden yoktur. halklar özgür olmalıdır, barışın yolu özgürlükten geçer.

silahların, bombaların gürültüsü kardeşliğin ve barışın gücünü boğmaya yetmeyecektir.
işsiz hümanist söylemi.

sen şunu görüyon mu? (((o)
ben öyle bir kardeşlik olmadığını her kürt arkadaşıma yakın davranmamın sonucunda anlamışımdır. eğer ayrımcılık varsa bunu

-biz, -siz diyerekten kürtlerin yaptığını benim gibi olan herkes bilir. asıl ayrımcılık yapan, ayrımcılıktan

ağlaşırsa yediğin içtiğin gözüne dizine dursun derim. kendilerine uzatılan eli ısıran bir toplumu kim kardeş edinebilir,

soruyorum. beni bile(bunu vurgulayarak söylüyorum) beni bile soğuttular kendilerinden. git allaşkına ne kardeşliği. bir kürtle

yakınlaş, sohbet et pkk sempatizanlığını parlayan cahil bakışlarında görmek mümkündür. o zaman kendi topraklarınıza gidin dersin

kabul etmez, çünkü kendi topraklarını, o cahil gözlerini parlatan güya umudu pkk yaşanmaz hale getirmiştir aşiretinin ağasıyla

birlikte. ama özgür topraklara gelince de ısrarlı cehaleti bırakmaz bu kez yakasını.

hülasa, kendinden bihaber insanlarla kardeş olunamaz, ben bunu anladım sayelerinde.
(bkz: her kürt pkk lı değildir).

(bkz: her pkk lı katil değildir).

insan evladı her yerde insan evladıdır. bu ülke halkı müslümandır, islamda milliyetçilik yoktur. halklar kardeştir. bunun haricinde bu harç içindeki farklı etnik kimlikte, farklı dindeki insanlar da kardeşimizdir, bu toprağa bu toprağın kutsallığına inanan kişi kardeşimizdir. pkklıların dahi çoğunluğu bu ülkenin bölünmesine karşıdır. bu gerçekler ortadayken etnik milliyetçilik yapılmamalıdır, yanlıştır.
şu an için acısı derin olan türk milletinin pek siklemediği kardeşliktir.
başımıza ne geldiyse bu aptalca sloganlar yüzünden geldi. halkların kardeşliğinden bahseden bölmek istiyordur zaten. halen anlamadınız mı?
yaşasın tüm insanlığın kardeşliği,diyerek tam özüne, hatta yaşanın tüm canlıların kardeşliğine kadar getirebilmek...
bir gün başlarına gelecekleri bildiklerinden bir kaç komünist yavşakla birlikte, kürtçülere karşı harekete geçmelerinden korktukları türk evlatlarını teskin etmek için uydurulan ve sıklıkla pkk destekçileri tarafından söylenen sözdür. kardeşlik karşılıklı olur yiğenim.
zorundasın lan başka çözüm yolu yok her kürt pkk üyesi degildir.
tam 26 şehit haberi üzerine kardeşlik bile olsa yaşasın demek gelmiyor içimden arkadaş.

yani
bu nasıl kardeşlik mına koyim. kalleşlik lan bu. diyesim geldi içimden birden. masum olanları kesinlikle tenzih ediyorum ama bi süre görüşmeyelim mümkünse...

edit: .. bdp 47 plakalı bi araç gördüm bu gün. şehitler için protesto yapan öfkeli kalabalığın ortasına doğru habersiz ağır ağır ilerliyordu. akibeti ile ilgili bir fikrim yok. ama içindekilerin hala hayatta oldukları konusunda şüpheliyim.
hangi kardeşlik? ne kardeşliği? bi siktir git.

kardeş kardeşi öldürürmü?

terör örgütüyle kardeş nasıl olunabilir?

bu söyleme destek verenlerde teröristtir.

onlar kalleş değil, ayrım yapan ben kalleşim.
(bkz: pkkyı lanetlemeyecek kürt benim kardeşim değildir)

(bkz: benim senin gibi bir kardeşim yok)
barışcıl ve olması gereken önermedir..

evet bende sabah duyar duymaz üzüntüden ve kızgınlıktan açtım ağzımı yumdum gözümü (atom bombası atsak üzülmezdim oralara) (bkz: bdp) entryim

ancak bu pkk taşeron,güçsüz bir türkiye böyle kargaşalara sürüklenmiş türkiyedir.

ırk ayrımı keskinleşince ülke bölünmeye gider..bu kimin işine gelir? cevabı belli..

maalesef tüm kürtleri pkk ile bir tutamayız..

evet,bu boktan ve kirli bir savaş...isyan etmemek elde değil..

ama sakin düşününce bu başka bir büyük oyunun hamleleri,kürt sorunu değil...terör hiç değil..savaş!!!

not:24 şehidin ismini an itibariyle trt türk spikeri söyledi (kız ağladı son 3 isimde) tam 1 dk da 24 fidanın ismini söyledi ve şehitler istatiğe işlendi!!!
ne zamanki pkk saldırıp türk askerini öldürür ve operasyonlar başlar işte o zaman bu ve benzeri söylemler patlar. çünkü pkk lı itlerde gebermeye başladımı sıkıntı olur barış istenir ama daha tam olarak savaş çıkmadı ki hele bi savaş çıksın hele bi bizim askerler hükümet bir uyansın ondan sonra oturur bakarız barışa.
(bkz: dünyanın en büyük yalanı)
ayrılık, bölücülük olmasın diye temenni ediyoruz. sonra da çıkıp sürekli 'halklar' diye vurguluyoruz. ulan iç içe geçmişsin, komşu olmuşsun, çocuklarını evlendirmişsin, din ve gelenek ortak paydaların var; daha ne halklar halklar deyip ayrıştırıyorsun?
insan insanın kardeşidir. meseleyi halk boyutunda ele alınca baştan bir ayrıştırma yapıyorsun zaten.
babanzade abdurrahman,
babanzade ahmet
zaza aşiretleri,
yezidi,
kör mehmed,
gazran,
bedirhan,
yezdanşir,
osman paşa,
ubeydullah nehri,
emin ali,
molla selim,
simko,
ali ati,
sason,
berzenci,
koçgiri
nasturi,
şeyh said,
nehri
ağrı
hazro,
mutki,
tendürek,
pülümür,
ikinci sason,
ahmed barzani,
dersim ve

pkk isyanlarından sonra en kibar tabirle bir siktir çekilecek komünist havlaması.
26 şehidin üzerine neyin kardeşliğinden bahsediliyor? Ne zamandan beri kardeşlik, kardeşi öldürmek oldu? Herkes kardeş olarak görsün, ben yine görmem arkadaş!
yaa sikerim hep türk milleti olarak biz bağırıyoruz, kalkıp birazda kürt milleri kürt ve türk kardeştir diye bağırsın...

oldu, elini taşın altına sen hiç sokma, hep biz sokalım. madem kardeşiz korkaklık etmesinler de birazda onların sesi çıksın...
kardeşinizi de alın ve gidin maloşlar. gidin kırlarda koşun çiçek toplayın.
köküne kadar doğru olan önerme. zaman itibariyle halet-i ruhiyelerin bozuk olması bu önermeyi desteklememizi engelleyemez.
sadece bu halklar değil tüm halklar kardeştir ve kardeş olmalıdır.
buna bölücü sloganı diyenleri sakin bir ruh haliyle düşünmeye davet ediyorum. düşünmek zaman ister bazen. ama olması gerekendir, savaş çığırtkanlığı hiçbir sorunu çöz(e)mez.
edit. ölen insan sayısının azlığı çokluğu üzerinden değerleme yapıyorsak sıçtık demektir. trajik bir ruh hali bu...
onca şehidin üzerine ne kardeşliği? or*spu çocuğuyla kardeş olunur muymuş hiç... o or*spu çocuğunun aynı kalleşliği yeniden yapmayacağının garantisi var mı hem... benim almak/duymak/görmek istediğim tek şey, o soysuz öcelan denen itinin, koparılmış kellesidir. onun kellesi alınmadan bu terör bitmez! o pezevengin idamı olmadığı sürece, onun itleri de azmaya devam edecek, şehitlerin kanı yerde kalacaktır!
saldırıyı kürtlerin yaptığını zannedenlerin desteklemeyeceği kardeşliktir.

bu saldırıyı öyle bir kaç çapulcu insan yapmış olamaz(kürtlere çapulcu dediğim gibi bir anlam çıkarmayın) ortada gayet organize bir iş var. istihbarat ve çok teknik bir durum söz konusu. bunu o bizim saçı sakalı birbirine karışmış kürt teröristler yapmış olamaz çünkü onlar yetersizler. bunu yapsa yapsa israil gibi eli kanlı bir kaç devletin birleşmesi yapabilir. devlet bahçeli nin dediği gibi ohal ilan edersek bu saldırı başarıya ulaşmış demektir. lütfen bu konuda duyarlı olalım.

tüm ülke olarak başımız sağolsun. allah rahmet eylesin.
türk ve kürt diye ayrı bir halk yoktur; farklı kökenden gelen ancak kendini türk hisseden herkesten oluşan bir halktan meydana gelen "bir türk milleti" vardır ve bu milletin tüm insanları birbirleri ile kardeştir, ayırmaya çalışanlar da kalleştir.
biraz uzatarak bir kaç şey söyleyeyim içimden geldi sözlük;

bdp gibi pkk yanlısı bir parti var ortada, bu partiye gelen oyların haddi hesabı yoktu seçimlerde. bu oyları kim verdi? türkiye için canını hiçe sayanlar mı yoksa orospu çocukları mı? önce bunu netliğe kavuşturmak lazım.

ardından insan ile köpeğin kardeş olma ihtimali nedir? biyolojik, fiziksel, kimyasal, metametiksel ve bir sürü sel olarak daha sıfırdır. köpekler kusura bakmasın böyle aşağılayıcı bir tabiri onlar üzerinden kullanıyorum ama özür dilerim köpeklerden. bu kürt denen kesim onlardan da aşağılık.

propagandalarına diyarbakırdan, siirtten, şırnaktan binlerce kişi katılıyor bu bdp denen örgütün peşine. örgüt diyorum ki onlar pkk'nın gün yüzüne rahatça çıkabilen yüzü olduğu için. propaganlarına katılanlar göğsünde ay yıldız bayrağı taşıyanlarda mı kardeş olacak bana?

tamam fazla uzatmayayım uzun lafın kısası kürtlerin topunun allah belasını versin. inancınızın olduğunu da sanmıyorum ya ben olsun. benim inancım yeter. küfür etmemek için zor tutuyorum. öyle yok barış, yok kardeşlik diyen kürt kesiminin içinde ne türlü şeytanlık yatıyor açık zaten.

orospu çocuğu öcalan'ın fotoğraflarını evinin duvarlarından indirmeyenlerle kardeş olmam arkadaş ben. hepiniz aynı soyun dölüsünüz işte ötesi yok.

not: döller isyanda vol.2