bugün

cüzdan dolu olunca ne yapacağını şaşırıyor bazı insanlar .
Özellikle Avrupa'da Türkler ve Kürtler sürekli kavga edip birbirine giriyor.
daha uzunca yazacak olursak ki bazı yazarlar ideolojilerine göre kesmişler evirmişler çevirmişler söylenen cümleleri.

deniz gezmiş'in 6 Mayıs 1972'de asılmadan önceki son sözleri şunlardır: "Yaşasın tam bağımsız Türkiye! yaşasın marksizm-leninizm. yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! yaşasın işçiler, köylüler! kahrolsun emperyalizm!"

(Alman Der Spiegel dergisinde konuyla ilgili çıkan yazıda idam edilmeden önce "Yaşasın tam bağımsız Türkiye! yaşasın marksizm-leninizm. yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! yaşasın işçiler, köylüler! kahrolsun emperyalizm!" dediği belirtildi.[3] idama tanık olan avukatı Halit Çelenk'e göre ise son sözleri "Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Marksizm-Leninizm'in yüce ideolojisi. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi. Kahrolsun emperyalizm. Yaşasın işçiler, köylüler" olmuştur.) kaynak: vikipedia deniz gezmiş.

görsel
yazilan hicbir seyi okumayıp inadına ütopik cümlemi yazacagim.
türk,kürt kardes degil ayan beyan sevgilidir!
Ayrılıp Araya sağlam bir sınır çekersek kardeş olabiliriz ama bizim hakkımız çalınıp size yedirildiği ve siz de vicdan azabı çekmeden, hak, hukuk bilmeden helal, haram demeden mideye indirdiğiniz sürece, ekmeğini yediğiniz devlete düşman olduğunuz sürece kardeş falan değiliz bilader.

Işin kötüsü akıllanacağınız da yok, şımardıkça, şımarıyorsunuz ama birgün hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir yerde baraj patlatacak ve siz küstah kürtler selin önündeki karıncalar gibi sele kapılıp bu milletin öfke selinde helak olup gideceksiniz.

Ayrıca götünüzün kalkmasında emeği geçen herkesin taaa amk.
daha uzunca yazacak olursak ki bazı yazarlar ideolojilerine göre kesmişler evirmişler çevirmişler söylenen cümleleri.

deniz gezmiş'in 6 Mayıs 1972'de asılmadan önceki son sözleri şunlardır: "Yaşasın tam bağımsız Türkiye! yaşasın marksizm-leninizm. yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! yaşasın işçiler, köylüler! kahrolsun emperyalizm!"

(Alman Der Spiegel dergisinde konuyla ilgili çıkan yazıda idam edilmeden önce "Yaşasın tam bağımsız Türkiye! yaşasın marksizm-leninizm. yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! yaşasın işçiler, köylüler! kahrolsun emperyalizm!" dediği belirtildi.[3] idama tanık olan avukatı Halit Çelenk'e göre ise son sözleri "Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Marksizm-Leninizm'in yüce ideolojisi. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi. Kahrolsun emperyalizm. Yaşasın işçiler, köylüler" olmuştur.) kaynak: vikipedia deniz gezmiş.

görsel
deniz geçmiş'in ölmeden önce sarfettiği söylenen cümle.
toprağı bol olsun.
Ne kardeşi amk.
kardeşler aynı kandan olur.
yaşasın onurlu kürt halkı!
yaşasın demekle yaşamayan kardeşlik. kürtler şu anda yeryüzünün en milliyetçi topluluğu. geç uluslaşmadan kaynaklanan bu sorun türklerin en büyük kamburu. kardeşlik çerçevesinde artık mümkünatı kalmayan aynı ulus devlette yaşama dayatmasının bitmesi gerekiyor.
görsel
sinirden sözlük formatını unutan klavye milliyetçilerini mıknatıs gibi çeken başlık.

aynı zamanda, kardeşlik ifade eden bir cümledir.
maalesef artık ağızdan çıkması en güç cümlelerden biridir.

(bkz: geçcen o işi)
pkk ve kürt aynı şey değildir. sözlük faşistlerine inat türk kürt kardeştir sizin gibi düşünenler kalleştir. ne kadar hoşunuza gidiyor dimi şehit haberleri keşke diyorsunuz biraz daha da gelsede bu haberler kürtleri yok etsek soykırıma kadar gider sizin bu sığ dogmatik düşünceniz. zaten kanımızda var faşizm soykırım.

not: türküm ama kendi deyimimle insan
(bkz: ha siktir eşek oğlu eşek)
önce silahlarını yok etsinler, efendi efendi otursunlar bakalım. kardeşlik işin son safhası, var daha ona.
her masum insan benim kardeşimdir. beni kardeş görmeyenler için önümü tarlabaşı'nda bayıra döndüm, şu an sikimden aşağı kasımpaşa.
soğukkanlı yaklaşılırsa bu kardeşliğin imkansızlıktan ibaret olduğu görülebilir. kürtlerin türklerle kardeş olmak istemediği, her seçimde terör örgütü yandaşı olan bdp'ye yüzde 90 civarında oy vermesiyle açıkça görülebilir. geriye kalan yüzde 10'luk kesimi de oralarda yaşayan türkler oluşturuyordur zaten. eskiden kürt ve pkk ayrımına gidilirdi ama bu artık imkansız bir hal aldı. nazarımda her kürt pkk'lı ya da onun sempatizanıdır artık.
pkk nın güttüğü amacı haklı çıkarmamak için söylenmesi elzem olan gerçekliktir ve pratikte de bu yoldan sapılmamalıdır.

amma ve lakin son yıllarda yaşananlar ve geldiğimiz noktadan sonra devam eden bu saldırılar, pkk nın kürtlerin haklarıyla ilgili hiç bir derdinin olmadığının ve olmayacağının apaçık ispatıdır.

siyasal olarak haklarını savunabilecek seviyeye ve özgürlüğe kavuşan kürt halkının pkk ile arasına bir çizgi çekmesi son derece zorunludur. bunları söylerken ben yine şuraya varıyorum ;

(bkz: teröre karşı büyük kürt yürüyüşü/#12824006)
biraz uzatarak bir kaç şey söyleyeyim içimden geldi sözlük;

bdp gibi pkk yanlısı bir parti var ortada, bu partiye gelen oyların haddi hesabı yoktu seçimlerde. bu oyları kim verdi? türkiye için canını hiçe sayanlar mı yoksa orospu çocukları mı? önce bunu netliğe kavuşturmak lazım.

ardından insan ile köpeğin kardeş olma ihtimali nedir? biyolojik, fiziksel, kimyasal, metametiksel ve bir sürü sel olarak daha sıfırdır. köpekler kusura bakmasın böyle aşağılayıcı bir tabiri onlar üzerinden kullanıyorum ama özür dilerim köpeklerden. bu kürt denen kesim onlardan da aşağılık.

propagandalarına diyarbakırdan, siirtten, şırnaktan binlerce kişi katılıyor bu bdp denen örgütün peşine. örgüt diyorum ki onlar pkk'nın gün yüzüne rahatça çıkabilen yüzü olduğu için. propaganlarına katılanlar göğsünde ay yıldız bayrağı taşıyanlarda mı kardeş olacak bana?

tamam fazla uzatmayayım uzun lafın kısası kürtlerin topunun allah belasını versin. inancınızın olduğunu da sanmıyorum ya ben olsun. benim inancım yeter. küfür etmemek için zor tutuyorum. öyle yok barış, yok kardeşlik diyen kürt kesiminin içinde ne türlü şeytanlık yatıyor açık zaten.

orospu çocuğu öcalan'ın fotoğraflarını evinin duvarlarından indirmeyenlerle kardeş olmam arkadaş ben. hepiniz aynı soyun dölüsünüz işte ötesi yok.

not: döller isyanda vol.2
türk ve kürt diye ayrı bir halk yoktur; farklı kökenden gelen ancak kendini türk hisseden herkesten oluşan bir halktan meydana gelen "bir türk milleti" vardır ve bu milletin tüm insanları birbirleri ile kardeştir, ayırmaya çalışanlar da kalleştir.
saldırıyı kürtlerin yaptığını zannedenlerin desteklemeyeceği kardeşliktir.

bu saldırıyı öyle bir kaç çapulcu insan yapmış olamaz(kürtlere çapulcu dediğim gibi bir anlam çıkarmayın) ortada gayet organize bir iş var. istihbarat ve çok teknik bir durum söz konusu. bunu o bizim saçı sakalı birbirine karışmış kürt teröristler yapmış olamaz çünkü onlar yetersizler. bunu yapsa yapsa israil gibi eli kanlı bir kaç devletin birleşmesi yapabilir. devlet bahçeli nin dediği gibi ohal ilan edersek bu saldırı başarıya ulaşmış demektir. lütfen bu konuda duyarlı olalım.

tüm ülke olarak başımız sağolsun. allah rahmet eylesin.
onca şehidin üzerine ne kardeşliği? or*spu çocuğuyla kardeş olunur muymuş hiç... o or*spu çocuğunun aynı kalleşliği yeniden yapmayacağının garantisi var mı hem... benim almak/duymak/görmek istediğim tek şey, o soysuz öcelan denen itinin, koparılmış kellesidir. onun kellesi alınmadan bu terör bitmez! o pezevengin idamı olmadığı sürece, onun itleri de azmaya devam edecek, şehitlerin kanı yerde kalacaktır!
köküne kadar doğru olan önerme. zaman itibariyle halet-i ruhiyelerin bozuk olması bu önermeyi desteklememizi engelleyemez.
sadece bu halklar değil tüm halklar kardeştir ve kardeş olmalıdır.
buna bölücü sloganı diyenleri sakin bir ruh haliyle düşünmeye davet ediyorum. düşünmek zaman ister bazen. ama olması gerekendir, savaş çığırtkanlığı hiçbir sorunu çöz(e)mez.
edit. ölen insan sayısının azlığı çokluğu üzerinden değerleme yapıyorsak sıçtık demektir. trajik bir ruh hali bu...
kardeşinizi de alın ve gidin maloşlar. gidin kırlarda koşun çiçek toplayın.