bugün

aft acısıdır.
lisedeyken günde bir öğün yemek yediğim dönemlerde vitamin eksikliğinden her ay pırtlayıverirdi. üniversiteye geldiğimde de 20lik dişlerin çıktığı yerde pırtlamaya başladı. taa körün dibinde olduğu için kenacort krem falan da uygulayamıyordum koduğumun çocuğuna.
yavaş yavaş aştık şükür.
şu günler için konuşursam her gün olmamakla birlikte sağ gözüme de vuran dayanılmaz bir migren ağrısı.
Çarpışan arabalara binerken arkadan birisi çok hızla geçirmişti benim arabaya baş parmağım ters dönmüştü. Ölüm gibiydi ama kimse ölmedi. Hee birde küçükken zehirli ishal olmuşum ölümden döndüm.
orta kulak iltihabı acısı- çok şiddetli zonklatır, kafayı duvara vurursunuz acıyı azaltmak için.
aft acısı- öldürmez süründürür tipi ağrılardandır. hayatı size zindan eder.
böbrek taşı acısı- onu yaşamadım ama koca koca adamların ciyak ciyak ağladığına şahit oldum.

bunların dışında en ağır acının kemik kanserinde yaşandığını duymuştum artık ne kadar doğrudur!
geçen dişçi küçülttüğü dişleri temizlemek için su tuttu.

anlatılmaz yaşanır neyse mazoşist arkadaşlar deneyebilir memnun kalırsınız.
Sırta vuran mide ağrısı, gastrit diyorlar. 5 sene önce falandı.
kronik otit* hastasıyım, östaki borusunun tıkanıklığı süresince yaşadığım ağrıları çekmemek için utanmasan ağustos sıcağında bile bere ile gezecek durumdayım.
sünnetimde dikişlerim patlamıştı kan revan.
On yedi yaşlarındayken kuzenlerimle aquaparka gitmeye karar vermiştik, birimizde güneş kremi vardır illaki kafasıyla çıktık yola. Saat on iki civarı havuza girdik, altıda çıktık; Duşa girene dek her şey muhteşemdi, duşta hafif bir sızı hissettim. Arabaya bindikten sonra ağlamaya başladık tabii acıdan, tavuk gibi kızarmıştım. Bir hafta yattım öyle kımıldamadan, güneş alerjisi midir nedir alnımda bir şişlik oluşup dudaklarıma kadar inip dudaklarımı patlatmıştı. O günden beri yaz kış güneş kremi sürerim.*

Hayır hepimiz açık tenliyiz onu geçtim, ben bir de ekstra çilli olarak cilt kanseri riski açısından birinci sıradayım neye güvenerek saatlerce güneşin altında dolandım merak ediyorum. O günden sonra omuzlarımda ve kollarımda da çiller çıkmaya başladı. Şükür ki bundan daha büyük bir fiziksel acı yaşamadım lakin o gün çektiğim acı bile bana yetti, daha büyüğüyle karşılaşmamayı temenni ediyorum.

Bir keresinde de denizde zıplarken(?) sert bir şekilde tuğlaya basmıştım ve ayağım yarılmıştı, bacağımı sürüyerek tekrar denize girmeye çalışmıştım ortalık kan revan tabii.. Başıma ne geliyorsa bu deniz ve güneş aşkından geliyor, atın ölümü arpadan olsun !*
Safra kesesi agrisi der cekilirim.
2010 yılında enka'da baketbol oynarken, kolum iki rakip oyuncu arasında sıkıştı. arkamda duran beni perdeleyen oyuncu ile, topla gelen hücum oyuncusunun aksi yönde hareket etmeleri ve kolumun da tam ikisinin arasında olması nedeni ile kolum, tam dirsekten çatırt diye arkaya doğru kırıldı.

çatırtı resmen salonda yankılandı. o acıdan daha büyük bir acı hissetmedim diyebilirim. uzun süre, rüyamda o anı görüp uykumdan sıçramışımdır. şu an dirseğimde hala o olaydan kalan bir kemik parçası duruyor, kırılıp kenarda bir yerde kalmış, hiçbir ana kemikle teması yok, etin içinde durduğu için bir yerle kaynayamamış duruyor öyle sap gibi. 10 sene geçti, nemli, serin havalarda arada sızlıyor, inceden ağrıyor onun dışında bir sıkıntısı yok. haliyle kırılan kolumla çok ağır şeyler kaldırmıyorum, mümkün mertebe zorlamıyorum kolumu.
Dis fakultesinde dolgu yaptirrirken son sinif ogrencisiydi heralde cok derin degil dedi ignesiz yapilan dolgu tabi sonra bakti derin biraz aciyacak derin dedi ama ben o sarsintiyi beynimin derinleriklerinde hissettim sonra dolgu yapalim dedigi dislerede gitmedim o acıdan yanindaki 3 mu 4 mu ne sinifinda ogrenci vardi onada gosteriyor pulpayi gordunmu pulpayi gordunku pembe bak diyor gordu amina kodum yalniz o ogrencilerin basindaki asistanlar daha kotu bisey gostermek icin disimde sov yapiyor orospu cocu git ananın dişinde şov yap piç.dolgu yapan ogrenci bana gore o asistan dan iyidir ogrenciler daha dikkatli davraniyor en azindan.
Gözüme diş macunu kaçmıştı. acıdan bayılmıştım...
şömineyi tüple yaktıktan sonra bir anlık dalgınlıkla demir ağzını parmağıma yapıştırmıştım, derimi resmen yakmıştı.
Dudağıma kalıcı makyaj yaptirdigim bitmek bilmez o anlar.
bel ağrısı ve karıncalanma.
Burnumu demir kapıya çarpmıştım.
Of of of!
regl sancısı.
1. Kuaförümün yüzümdeki siyah noktaları temizleme adı altında yüz derimi kazıma girişimi. ilk defa bi acı yüzünden gözlerim yaşarmıştı.

2. Dilimde çıkan aftı (ki ona aft demek küçümsemek olur) pekmezle tedavi etmem.

Bakın ikisi de basit görünen ama geçici felç durumuna sokan şeylerdir.
böbrek taşı ağrısı ve ameliyat sonrası idrar yaparkenki yanma.
uyuşturulmadan diş dolgusu yapılması diş ağrısı
bacağıma kaynar su dökülmüştü yanık.
yüksekten düştüm topuk kemiğim kırıldı.
kesici alet ile vücud kesikleri.
kaburgalarım çatladı.
gergin çelik tele burun ve göz altımı vurmam.

özeti daha nice acılara maruz kaldım ama kanser olan bir arkadaşımın çektiği acıları görünce benimkiler hafif kalır demiştim.
Dana gibi olmuş yeğenimle boğuşurken taşaklarıma tekme atması sonucu oluşan acı.

Allah vermesin kimsenin başına.
Çocukken Erkeklerle oynarken Kolum kırılmıştı üç yerden. Baya acımıştı ama sulugözler gibi ağlamamıştım. Cesur gözükmek için sıktım kendimi. Sonra hastanede yıktım ortalığı tabi..
Bir dönem geçirdiğim hastalik yüzünden ayağa kalkamıyordum, yemek yiyip su icemiyordum. En kötüsü de o durumda doktorun çubuğu ağzımdaki yaralara acımasızca bastırdığı anlardır.
Çoğunlukla düşme kaynaklı acılar yaşadım. Bazıları epey komiktir ama onları yazıp da şimdi burada mileti üzerime güldürmeyeyim.

En ilginç olanı şöyleydi: Evde bilgisayar başında oturuyorum ve bir yazılımla uğraşıyordum. Oturduğum koltuk da süspansiyonlu olan şu tekerlilerden. Neyse ben baya bi konsantre olmuşum işlere ve koltuğun sırt kısmına da baya bi yaslanmışım yaylanıyorum. "küüüt" diye bir ses çıktı, koltuğun sırt kısmı kırıldı ve olduğum yerde ters takla atarak kafa üstü yere yapıştım. Kafamı tutarken bir de baktım ki sırtım kanıyor. Kırılan kısmın içindeki demir sırtımı baya bi yarmış! O anda benim tansiyon yerlerde... insan oturduğu yerde düşüp de bu kadar acı yaşayabilir mi yani!
Gözlerim enfeksiyon kapmıştı. Acıdan günlerce ağladığımı biliyorum artı bulaşıcıydı. Bana da bir başkasından bulaşmıştı. Sonra 18 yaşında geçirdiğim su çiceği bedenimin tamamının ağrımasına neden olmuştu.