bugün

dizinin reklamları izlenmeden yeni bölüm izlenince daha da bir güzel olan dizidir ayrıca. Reklamlar her şeyi gösteriyor.
bu haftaki bölüm sonundaki ezik tahsin'le bayan elemanın sarılma sahnesi yaran dizi. o kadının düz zeminde ve de 30 santimetrekarede nasıl ayağı kaydı da düşme tehlikesi yaşadı, ezik tahsin kadını bir anda neden belinden kavrayıp yalama pozisyonuna getirdi, anlamadım. zorlamanın da bu kadarına pes. vallaa billaa pes...
yasadıkları maddi sıkıntılara ragmen heryere taksiyle giden insanların oynadıgı dizidir.
icimdeki bir his bir daha ki bölümünde, sevdigimiz o fikret'in klassik türk dizilerindeki gibi kiskanclik krizine girecegini söyledigi dizi.*
kitabıyla düşündüren, tiyatro oyunuyla ağlatan ve şimdi de dizisiyle yakamızı bırakmayan reşat nuri güntekin eseri.

dizi, reklam aralarından sonra 5 dakika geriden yayımlanarak aynı acılı sahneleri iki kez izlememize neden olmakla kalmayıp çarşamba gecelerinin mutsuzluk ve uykusuzluk kaynağı olmuştur. bir de senaryonun el verdiği her sahnede sen hala benim için küçük bir kız çocuğu diye başlayan şarkı insanı iyice bunalıma sokar. başlamadan önce "ruh sağlığını olumsuz yönde etkiler" uyarısının yapılmasını gerekli bulduğum, insanı antidepresan kullanmaya iten dizidir. yalaley yalalay...
herkesin halil ergün'ün oynadığı baba rolunde biraz babasını bulacağı dizi.*
--spoiler--
can boşancak ruh doktoru karısından. leyla can'la evlenecek. necla kaptı kaçtı yapıp can'ı alacak. sonra oğuz hapisten çıkıp fikretin kaynanası cevriye hanım'ı dövücek. tahsin de gidip ferhundeden para isteyecek. ali rıza bey ölür o arada
--spoiler--
en sonunda maaile uçak kazasında ölmelerini beklediğim Ali rıza bey ve şurekasının başrolde olduğu dizidir. entrikanın ustasıyım ferhunde'nin hastasıyım bu arada.
sürükleyici bir senaryoya sahip, damarlarına entrika morfinlemiş dizidir..
dizinin en eğlenceli karakterleri cevriye ve ferhunde..
onlar da olmasa çok sıkıcı olurdu
keşke salt kitap olarak kalsaydı dediğimiz bir yapıt, göz yaşartıcı bomba ayarındadır.
öncelikle;
evet, kitaba sadık kalınmamış,
evet, abartı tesadüflerle dolu,
evet, çok saçma olaylar da oluyor,
evet, fazla dramatik,
evet, entrika, yalan dolan dallası aratmıyor,

sonuç;
beğenmeyen izlemesin kardeşim!!!

neyse...
buzdolabı fikrette evliya sabrı olduğuna inandığım dizidir. leylaya sinirim faha da artmakta ama sabrediyorum. sonuç olarak benden önce ailesi var haddini bildirmeye. neyse... can'ın karısı (unuttum adını bu hafta sorarım); yahu kadın!! kıskanıyorsun da neden hala kontrollüsün? adamın boşanma sebebi bu kontrol değil mi?
ve son olarak ali rıza bey de leylaya süper ayar verdi bu hafta, can bey senin abin dedi.

evvet, bugün de bize ayrılan sürenin sonuna geldik. haftaya aynı saatte yeni bir "tarih ve saat; ile yaprak dökümü hıncı" programında görüşmek üzere. esen kalın.

(bu akşam da parmaklıklar ardında izliyip yarın da oraya sarkayım.
kahramanlarının hiçbirinin mutlu olmadığı dizi. herkeste bir hüzün var.
bu hafta reyting rekorları kıracak dizidir.

fikret ile tahsin öpüşecektir. milyonların beklediği bu an taksim'de çılgın gösterilerle kutlanacaktır.
fikret'le tahsin'in opusme sahnesinde arkadan "kizim" adli sarkiyi giren dizi. mal misiniz arkadasim? fondaki sarki "sen hala benim icin kucuk bir kiz cocugu" derken opusturulur mu insanlar? aylardir insanlar bu sahneyi bekliyor lan, icine ettiniz tum heyecanin.
gülse birselin senaristliğini yaptığı avrupa yakasına rakip olan dizi.
kahvecinin neyyir hanımı sonunda nikahına alacağı dizidir.
leyla'ya ve necla'ya adam akıllı bir sopa atılmasını rica ettiğim dizi. o kadar halt yediler bir fiske bile yemediler yahu..
bu aksam fikretin sok üstünde sok yasattıgı dizidir. tum zamanların en soguk hatunu* önce inanılmaz hamlelerle cevriye hatunu ladeste devirdi, veeee tahsin enişteyle mercimeği fırına vermenin ilk adımını attı. artık ölmesem de gam yemem be yau..
dizidekilerin her yere taksiyle gitme ihtiyacı beni taksicilerle gizli bir anlaşma yapmış olabilecekleri fikrine sürüklüyor.
(bkz: komplo teorisi)
ayrıca nedense nejlayla aşırı derecede sevişme isteği uyandırdı bu akşamki bölüm.
beyniyle ürolojik bölgesi yer değiştirmiş yazar sıfatını hakettiğime inanıyorum.
nihayet ailenin bir ferdinin, fikretin, mutlu olmaya basladigi dizidir. bugünki bölüm bitikten sonra hemen bir dahaki haftanin fragmanini göstererek insanin bir zaman makinasi yapip bir hafta öne ucmak isteyigi yaratiyor.*
o kadar mazbut bir ailede ultra efendi yetiştirilmiş şevket'in hangi arada böyle acar bir kumarbaz olduğu aklımı kurcalayan dizi. üniversite yılları desem öğrenci evinde kalmış değil, uzakta değil.. evden okula okuldan eve bir tiptir muhakkak sonradan desek çalışıyor zaten kulüp mulüp sonradan çıktı. ali rıza beyle de öğrenemeyecğine göre..
fikret'in evliliklerinin işareti olan yüzükle kaynanasına kapak yapması ayrıca takdire şayan. afferin kız.
leyla da saçını yaptırdı akşamına topladı tekrar. ah bebişim o kadar maşa yaptırmışsın toplarsan kalırmı o sabaha.sokaktan mı topluyorsun sen parayı. millet çektirdiği fön bozulmasın diye 1 hafta sırt üstü yatamıyor. ah ah gençlik işte.*
anlayamadım gitti. para yok diye kurudular açlıktan ama ne hikmetse taksilerden inmiyorlar. annenin saç her daim boyalı. necla kötü oyuncu. ama leyla kotardı. bir dönem gider.
1500 bölüm olmasına rağmen bir türlü dökülmeyen yapraklardır. anneler, kız arkadaşlar bu dizi uğruna evlatlarını, sevgililerini unutmaktadır. yeter layn bitirin artık diziyi, ali rıza abi'de geçen gün gay barda cüzdanını çaldırmış haberlere çıktıydı hadi anlat bakalım çocuklarına bu olayı ali rıza emmi.
senaristlerin el atmadığı 2 kızdan biri olan fikret'i de öpüştürdüler ya daha ne diyim!
diğer kız için;
(bkz: ayşe)**