bugün

entry'ler (912)

rica

söz ve müziğin kenan doğuluya ait olduğu bir şarkı. sözleri de şöyledir;

Senden rica etmiştim
Bir tek bunu beklemiştim
Tatlı sözler tükense de
Aşk vadesi bitse de
Saygımız hep kalsın demiştim

Beni mahcup mu ettin
Sen kimseyi incitmezdin
Zamane aşklarıyla
Günlük telaşlarıyla
Karıştırma beni demiştim

Ne oldu ne oldu
Bazı şeyler yalan oldu
Ne oldu ne oldu
Bizim nesile ne oldu

Aşk öyle masum bir şey ki
Öyle narin bir şey ki
Kırmaya korkmalı
Kalp öyle savunmasız ki
Öyle yorgun düşmüş ki
Elinden tutmalı

Aşk öyle kutsal bir şey ki
Öyle hassas bir şey ki
Üzmeye korkmalı
Kalp öyle savunmasız ki
Öyle yorgun düşmüş ki
Elinden tutmalı

sözlük yazarlarının itirafları

allah belamı versin gittim evlilik sitesinin birine üye oldum lan. artık ne umuyorsam, sanal dünyadan bahtıma ne çıkacağını zannediyorsam... aklıma geldikçe sinirim boşalıyor, gizli gizli ağlıyorum *

entrylerim sana emanet

yazar kişinin sözlüğe vedasının sonunda söylediği cümledir. hatta geri dönüp baktığında ve bu sözün tutulduğunu gördüğünde ise kendinden tiksinmesine bile yok açabilir. *

ben bu yazıyı kendime yazdım

ne boktan bir hayatın oldu bu son zamanlarda iş desen iş hayatın karışık, aşk desen onu da beceremedin hala beceremiyorsun, okul desen onu da boşladın. herkese takıksın, herşeyle bitmeyen bir hesabın var. geçmişteki herşeye de üzülerek yenisine davetiye çıkarıyorsun. kusurların var elbet ama kurtulma niyetin hiç yok. pişmanlıkların var evet ama geri dönüşün yok. içinde biri sürekli konuşuyor ama boşa konuşuyor belki de susmayı öğretmelisin, susturmayı öğrenmelisin hata yapmayı öğrendiğin gibi.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

Güzel olan sevgili değil, sevgili olan güzeldir.

2 biraya veren hatunlara sorulacak tek soru

iyi miydi bari?

robert pattinson

ayrı bir çekiciliği var bu adamın. gülüşü, yeşil gözleri, karışık yataktan yeni kalkmış hissi uyandıran saçları ve güzel bakışları var. Glamour Dergisinin okurları tarafından da dünyanın en seksi erkeği seçilmiş. listenin ikincisi Tom Hiddleston, üçüncüsü ise Johnny Depp.

eclipse

alacakaranlık ve yeni ay'dan daha kötü olan kitap. stephanie meyer aldatma ve boynuzlama konusuna açıklık getiriyor.

spoiler
resmen insanda mide bulantısı yaratıyor. bella salağının ağzının ortasına vurasın geliyor. hayatının en saçma laflarını ediyor, edwırdcığımı allak bullak ediyor. iki kitap boyunca edwarda ulaşmak için araç olarak gördüğü jakobu, kardeşim dediği kişiyi bu kitapta aşkı yapıyor. jacop ile işi pişiriyor sonra da hiçbişiy olmamış gibi edwardıma sarılıyor. ben böyle aşkın teee içine diyesim geldi valla...pişkin hatun. çok sinirlendim çok!
spoiler

halis toprak

"alan razı veren razı" lafının cuk diye oturduğu dede. biri genç, güzel, aklı kısa yoldan zengin olmakta olan biri diğeri de yaşına bakmadan kuşuna bakmadan bir tuhaf adam * zengin koca peşinde koşa koşa varmış adama kızcağız, bir güzel de basmış nikahı. derdi tasası el alemi sarmış. yarın öbür gün de 17 lik çıtır doğurur bir pıtır. halis ağadan gelecek servet için kendini garantiye alır. gerisini halis toprak'ın bir futbol takımı büyüklüğündeki ailesi düşünsün.

twilight

modaya uyup okuduğum vampir kitabı. akabinde filmini de izledim ancak o kitaptan sonra film yanında çerez kaldı. çoğu güzel sahne atlanmıştı bazı sahneleri birleştirmeye çalışmışlar, kafalarına göre sahneler yaratmışlardı. edward cullen herkes gibi benim de vazgeçilmezim oldu. seriyi bitirmek ise en büyük arzum...

tıp okumak varmış

tıp okumanın dışı okumayanları, içi okuyanları yakıyor. bu cümle de okumayanları yakan cinsten olup bunları söylemek için öncelikle öss'de yüksek puan almak varmış, sonra tercihlere yazmak varmış demelidir.

vajinaya dövme yaptırmak

yok artık lebron james dedirtecek bir vakadır. bunu yaptıran vajinaya kilit de taktırır diyeceğim ama o bölge çalışmadan durmaz herhalde bu mentalitedeki insanda! zira amaç ne menem bir b.k yediğini göstermektir.

nejat işler

kızların piç tavırlı erkekleri ne çok sevdiklerinin en güzel örneği. *

eski sevgilim senden daha güzeldi diyen sevgili

"ama o seni güzel bulmamış anam ayrıca seninle çıktığım için de biraz da midesizim" denilesicedir.

msn de evlilik teklif ederken elektriğin gitmesi

teklif edecek kişiye az gelen cezadır. teklif edeceği kişiye göndereceği aniden ekranda beliren uçan yüzük ve çiçekleri bedavaya getirme isteği kursağında kalacaktır.

sözlük yazarlarının itirafları

hep uzun bir flört döneminden sonra ayrılan çiftlerin bunu nasıl becerebildiklerini merak etmiş ve hayret etmiştim. kısa süreli ilişkilerde elbette tanıma ve huyların uyuşmasını bekler insanlar olmayınca ayrılmanın farz olduğunu kabul ederler ama uzun yıllarını vermiş, artık gülüşünden ağlayışına cıvıklık yapıp kızışına kadar her anını ezberlediğiniz birinin öylece bırakılıp gidileceği aklıma yatmamıştır. ama insan aklına yatmayan şeyleri yaşadığında biraz aptallaşıyor biraz da şaşkınlıkla ne yapacağını bilmez bir hal alıyor be sözlük. ilişkilerin arkasından atıp tutmanın sıçmak kadar kolay olduğunu daha yeni anlıyorum maalesef.

ilk resmi maçında 3 gol atan defans oyuncusu

rakip takıma attığı sürece sorun teşkil etmeyecek hatta ağzı açık izlenecek oyuncudur.

sevgilisi mini etek giyen kız

fantazide sınır tanımayan bir sevgiliye sahip kızdır.

iki erkekle birlikte çıkan kız

aynı anda iki erkekle çıkıyorsa ayıp eden ama farklı zamanlarda toplamda iki erkekle çıkmışsa nadir bulunan kızdır. hele bu zamanda zor bulursun.

futbol meraklısı kızlar

küçüklüğünden beri erkek çoğunlukta bir ortamda yetişen bayanların kaçınılmaz sonudur. velet çağınızda etrafınızda doktorculuk oynayacak, barbie bebeklerini uyutacak kızlar yoksa siz de deli danalar gibi top koşturan erkek arkadaşlarınızla futbol oynarsınız. baba, dayı, amca, hala yakınınızda kim varsa ailenizden ateşli bir şekilde takım tutuyorsa, maçlar evde kaçmıyorsa kaçınılmaz olur zaten. kim erkeğe kendini bu şekilde fark ettirmek istedi ki hele ki duygusal bağınızın olduğu erkek takımın t'sini bilmiyor, futbolun f'sinden çakmıyorsa...
bir de fenerbahçe aşkı var o ayrı bir entry konusu...