bugün

aradığı numaranın yanlış olduğunu öğrendikten sonra görüşürüz diyerek telefonu kapatan insandır.

günlerden bugün, arabaya binmiş söz konusu insanın evinde vermiş olduğu akşam yemeği için yoldayız. başka bir arkadaşı daha yoldan alacağız. haber etmek için söz konusu insan telefonla arkadaşı arıyor:

-alo falan.
+falan kim?
-sen falanın ev arkadaşı mısın?
+yok ben filanım.
-falanı ver bana.
+falan kim kardeşim burada öyle biri yok!
-yanlış aradım sanırım. neyse görüşürüz.

kapatır ve kapattıktan hemen sonra "niye görüşüyorsak?!" diye mırıldanır.

ne yaparsa yapsın arkadaşım o benim, biz seni böyle sevdik lan!*
(bkz: aynalisazan)
bazı dükkan ya da mağazalardan çıkarken de yapılan saçma ve gülünesi hatadır. çalışan kişi fitne fücur, fesat bir insansa şayet verebilceği cevabı düşünmek istemiyorum.. ama çalışan kişi, görüldüğü anda hoşlanılan kız/erkek konumuna geçmişse bir anda; bilerek ve isteyerek gönül rahatlığıyla bu hata yapılabilir, arkası gelir belkim.. [gülücük]
-murat'la mı görüşüyorum.
+hayır hocam yanlış numara.
-haa okey o zaman, görüşürüz.
+??
-kendine dikkat et.
+??
-yengeye selam.
+tamam onun da selamı.. siktir lan, kapıyom olum.
-dur lan, serkan'a veriyom, onunla da konuş.
dııııııııııtt
merhabaya iyilik senden naber saçmalığıyla at başıdır.

(bkz: boş bulunmak)
küfür yemeden ortamı yumuşatıp by by çekme hali...
bide bunların ödemeli atanları olur ki tam küfürlüktür.
taksi durağını arayıp, "öptüm" diye kapatan insandan yeğdir yine de. * *
alışkanlıktan ileri gelir. telefonu kapattıktan sonra bir pişmanlık kaplar insanın iç dünyasını.
(bkz: yanlış aranan numaranın arkadaş çıkması)
yurdum insanıdır. samimidir candır sevin onu.
-meraba abi, ben mehmet hatırladın mı?
-? yoo, sen kimsin?
-aşk olsun abi, geçen akşam aradım ya, yanlış numara dedin, sonra kapatırken görüşürüz dedin.
-eee?
-işte ben ordan cesaret aldım, senin numarayı sordum türkcell'e. adresini felen buldum. geldim görüşürüz deyince, bi çayını içerim diye.
-hmm peki geç otur. hanım koş tüfeğimi getir.
babası hasta olan adama "allah rahmet eylesin" diyen insandır.
konuyla alakalı şöyle bir hadise yaşamışlığım vardır.

bendeniz ve 3 arkadaşım beylidüzü tatilya durağında arabayla beklemekteyiz, avcılardan gelecek bir arkadaşı da alıp eve gidilecek mevzu bu. kafalar hafiften kırılmış bir yandan makara muhabbet bir yandan sigara dönmekte falan filan.. o sırada gelen minibüsleri kesiyoruz karanlıkta. baktık bizim arkadaşa benziyor bir tanesi yürüyüşü falan seslendik hemen "toolgaaaa" sellektör falan yaptım bu başladı bize doğru gelmeye. yaklaştıkça diyoruz ki "ulan bu tolga değil amk"

velasıl kelam adam geldi dibimize baktık başka biri.. ya kardeş dedik kusura bakma arkadaş sandık seni o yüzden seslendik falan elemanı da arkadaşları alacakmış arabayla o da bizi onlar sanmış "yok önemli değil cart curt" biz olayın da etkisindeyiz kafamız da güzel "ulan diyoruz tolga mı adı elemanın niye geldi ki" diye. o sıra elemana neyse kusura bakma dedik son kez.. yok önemli değil "görüşürüz" dedi çocuk. 2 adım attı atmadı.. niye görüşüyoruz ki dedi mami diye bir arkadaş ve kırılma anı geldi zaten herkes yerlerde.. bütün gecenin bombası olmuştu..

komik hadisedir vesselam..
-alo bla bla mı ?
-hayır. yanlış numara.
-tamam. rahatsız ettim pardon.
-sorun değil. görüşürüz.

biraz sessizlik..

-oluuurrr. görüşelim yavrum görüşelim. * *
(bkz: aa benim lan bu) oğlum bırak yanlış numarayı sipariş vermek için aradığım tantuniciye dalgınlıkla 'hadi hoşçakal' demişliğim vardır. *
aşıktır. kafa başka yerdedir.
(bkz: nedir bu samimiyet hemşehrim)
dalgın olan insandır.
ağız alışkanlığını yanlış numarada da yineleyen insandır.
- burda değil yanlış numara.
+ pardon, iyi günler.
- görüşürüz.
+ tamam ararım.
- arama yanlış numara.
+ görüşürüz dedin.
- ben evde yokken ara.
gayri irade demiş olması muhtemel bir insandır.
ağız veya klavye alışkanlığı ile daha acınası bir cevapta verilebilrdi.

- aa yanlış numarayı çevirmişim. hadi öptüm kib. bye.
karşısındakinin sesini beğenmiştir.
baba eve geldiğinde ev telefonu adeta çığlık çığlığa çalar. tesadüf ya, telefondaki karşı komşunun oğlu üstelik bir de erkek arkadaştır.*kız telefona cevap verir.

* alo !!
< alo !!
* yanlış numara
< müsait değilsin anladım *
* tamam o zaman. görüşürüz. *
yanlış üstüne yanlış yapan insandır.
güncel Önemli Başlıklar