bugün

entry'ler (671)

a girl walks home alone at night

Çekimleri Los Angeles'ta yapılan, iran sinemasının ilk vampir filmi. Film, en çok müzikleriyle gönülleri fetheder.

siyaha bakmak

beykent üniversitesi sinema-tv bölümü son sınıf öğrencisi zeynep altay'ın, görme engelli halasını konu alan kısa filmi.

uludağ sözlük

verdiğim aradan sonra tekrar kurcalamak için döndüğüm ve pek çok ataerkil zihniyetli, toplumsal cinsiyet rollerinin kapanına kısılmış yazar barındırdığının farkına varmamı sağlayıp üzen sözlük.

rastali manyak

nickini okuryatarr olarak değiştirip sahalara dönmeye hazırlanan yazarımsı.

sözlük yazarlarının itirafları

eskişehir'deki binaların ince duvarlarından nefret ediyorum sözlük. karşı komşum yakın arkadaşım ve yatak odalarımız bitişik. inanılmaz ses geçiyor. hatun da bunu bildiğinden sessiz olmaya çalışıyor ama şu an bildiğin yatağın yaylanma sesini hatta etlerin çarpışma sesini duyuyorum. *

edit: hız iyiydi de kısa sürdü. *

devlet

başkasının güdümü olmadan huzurlu yaşam olmayacağı inancıyla oluşturulan ancak insan ölümlerinin temeli olan yapıdır. insanların tarihin ilk zamanlarında kendilerini güvende hissetmeleri için uydurdukları dinler inandıkları tanrılar gibidir devlet. *

yemek hazır

öğrenci evinde yaşayan gençlerin, uzun süren tatilde ailesinin yanında kaldıktan sonra öğrenci evine döndüklerinde en çok özledikleri sesleniştir. *

güçlü kadın

(bkz: anne)

bütün kadınlar güçlüdür ya da bizimki gibi ataerkil toplumlarda güçlü olmaya çalışırlar. kadınlarda doğuştan bir güç vardır. eğer öyle olmasaydı gazetelerdeki üçüncü sayfa haberlerine konu oldukları halde hala varlıklarını sürdüremezlerdi. kadınları güçsüzleştiren toplumlardır.

çay bardağında rakı içen ilkel zihniyet

şekilciliğe takıntısı olmayan, alkolle arası iyi olan zihniyettir.

her şeye fark etmez diyen insan

uydum akıllı insandır. kafa yormaktansa çoğunluğun fikrini kabul edendir.

experience4u

doğum günücüğü kutlu olsun bebeğimler yazarı.

rastali manyak

artık rastasız bir manyak. *

hibou

fransızcada baykuş demekmiş.

her hoşlandığı kişiye aşık olduğunu sanan insan

aşık olası olan insandır. * *
(bkz: ben)

rastali manyak

iyi ki de doğdum!! *

sözlük yazarlarının itirafları

hoşlandığım çocukların eski sevgililerinden nefret ediyorum. hala görüşüyorlarsa tabi. bence eski sevgiliyle barışmak yasaklanmalı.

anadolu üniversitesi iletişim bilimleri fakültesi

şeker gibi bir dekanı olan fakülte. yılbaşı partisine noel baba kostümüyle giden, star wars film gösterimine ışın kılıçlarıyla gelen, kantinde öğrencilerle hoş beş eden, kantin partisine karşı olan üstlerine inat partiyi kantin projesi adı altında düzenleyip de öğrencilerinin arkasında olan başka kaç tane dekan vardır acaba.
(bkz: nezih orhon)

can yücel

"şunları bir araya toplayayım.
bir güzel muhabbet edelim" diye düşündüm.

mutfak işinden de anlarım.
donattım sofrayı.
bayağı uğraştım.
hepsinin, ayrı ayrı ne
yemekten, ne içmekten
hoşlandığını iyi bilirim.
bayağı da para gitti.

birinin yediğini öbürü yemez.
ötekinin içtiğini beriki içmez.
dört kişilik sofra kurdum.

mumları da yaktım.
bak hepsi, erick satie severdi.
hatırladım.
müziği de ayarladım.

geldiler.

20 yaşında ben,
35 yaşımda ben,
40 yaşımda ben ve
bugünkü ben dördümüz.

birden yirmi yaşımı, otuz beş yaşımın karşısına oturttum.
kırk yaşımın karşısına da, ben geçtim.
yirmi yaşım, otuz beş yaşımı tutucu buldu.
kırk yaşım ikisinin de salak olduğunu söyledi.

yatıştırayım dedim.
"sen karışma moruk" dediler. büyük hır çıktı.
komşular alttan üstten duvarlara vurdular.
yirmi yaşım kırk yaşıma bardak attı.

evin de içine ettiler.

bende kabahat.
ne çağırıyorsun tanımadığın adamları evine ...

can yücel

kızıl saç

erkek olsam, bu saça sahip hatunların yeşil gözle kombine olduğu halinin ömür boyu peşinden koşacağım saçtır. hatun halimle bu kızıl saç - yeşil göz ikilisini görünce dibim düşüyor, gerisini var gel sen düşün. *

yaran facebook iletileri

Adam gibi adam 100 yılda bir gelir.
1881 Mustafa Kemal Atatürk,
1981 emre aydın. *
6.caddenin sayfasından alıntıdır.
beton dökün üstüme, toprak atın.